Еңбекшіқазақ ауданының Есік қаласы мен ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 53-245 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 28-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Еңбекшіқазақ аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Ават ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімінің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 181 026 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 180 860 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 166 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 0 теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 0 теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 0 теңге;
заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер 0 теңге;
2) шығындар 181 026 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 тенге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге.
2. 2026-2028 жылдарға арналған Асы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімінің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 87 928 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 80 546 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 82 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 7 300 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 0 теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 0 теңге;
заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер 7 300 мың теңге;
2) шығындар 87 928 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 тенге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге.
3. 2026-2028 жылдарға арналған Ақши ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімінің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 109 468 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 101 240 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 93 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 8 135 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 8 135 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 0 мың теңге;
заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер 0 теңге;

О бюджетах города Есик и сельских округов Енбекшиказахского района на 2026-2028 годы
Решение Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 30 декабря 2025 года № 53-245
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 28 настоящего решения.
В соответствии статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Енбекшиказахский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аватского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 181 026 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 180 860 тысяч тенге;
неналоговые поступления 166 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 0 тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 0 тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 0 тенге;
трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства 0 тенге;
2) затраты 181 026 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге.
2. Утвердить бюджет Асинского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 87 928 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 80 546 тысяч тенге;
неналоговые поступления 82 тысячи тенге;
поступления от продажи 7 300 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 0 тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 0 тенге;
трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства 7 300 тысяч тенге;
2) затраты 87 928 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге.
3. Утвердить бюджет Акшийского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 109 468 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 101 240 тысяч тенге;
неналоговые поступления 93 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 8 135 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 8 135 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 0 тенге;
трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства 0 тенге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 тенге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге.
27. Осы шешімнің орындалуын бақылау Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының экономика, бюджет және қаржы мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
28. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының төрағасы Б. Ахметов
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы "30" желтоқсандағы №VIII-53-245 шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған Ават ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге.
27. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Енбекшиказахского районного маслихата по вопросам экономики, бюджета и финансов.
28. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Енбекшиказахского районного маслихата Б. Ахметов
Приложение 1 к решению Енбекшиказахского районного маслихата от "30" декабря 2025 года
№ VIII-53-245
Бюджет Аватского сельского округа на 2026 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
0
056
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
0

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
0
056
Погашение долга аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа перед вышестоящим бюджетом
0