Балқаш аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 46-155 "Балқаш ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы"
Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 46-155 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 2-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына, 91-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Балқаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 4 916 399 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 447 577 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 9 993 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 8 750 мың теңге;
трансферттер түсімі 3 334 714 мың теңге; оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 1 226 182 мың теңге;
даму трансферттері 0 мың теңге;
субвенциялар 2 108 532 мың теңге;
2) шығындар 4 882 541 мың теңге;

О решение Балхашского районного маслихата от 25 декабря 2025 года № 46-155 "О бюджете Балхашского района на 2026-2028 годы"
Решение Балхашского районного маслихата Алматинской области от 25 декабря 2025 года № 46-155
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 2 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 7, статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Балхашский районный маслихат РЕШИЛ:
2. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 4 916 399 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 447 577 тысяч тенге;
неналоговые поступления 9 993 тенге;
поступления от продажи основного капитала 8 750 тенге;
поступления трансфертов 3 334 714 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 1 226 182 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тысяч тенге;
субвенции 2 108 532 тысячи тенге;
2) затраты 4 882 541 тысячи тенге;

3) таза бюджеттік кредиттеу 147 050 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 147 050 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 81 507 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 65 543 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 65 543 мың теңге."
2. Осы шешiм 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Мәслихат төрағасы К. Омаров

3) чистое бюджетное кредитование 147 050 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 147 050 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 81 507 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 65 543 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 65 543 тысячи тенге."
2. Настоящее решение вводится действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата К. Омаров

128642
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1354
9
Мәдениет спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
68429
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
36521
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35521
006
Мемлекеттік мекеменің күрделі шығыстары
1000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
31908
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30908
014
Мемлекеттік мекеменің күрделі шығыстары
1000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесiн қорғау, жер қатынастары
192329
1
Жер қатынастары
42223
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы басқармасы
42223
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41223
006
Мемлекеттік мекеменің күрделі шығыстары
1000
6
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесiн қорғау, жер қатынастары салаларындағы өзге де қызметтер
108840
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
108840
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28001
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдық округтердің, кенттердің, ауылдардың шекараларын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
79839
007
Мемлекеттік мекеменің күрделі шығыстары
1000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
41266
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
41266
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
41266
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
49374
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
49374
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
27971
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26971
017
Мемлекеттік мекеменің күрделі шығыстары
1000
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)сәулет және қала құрылысы бөлімі

128642
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1354
9
Культура, спорт, туризм и другие услуги, связанные с организацией информационного пространства
68429
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
36521
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере информации, укреплению государственности и формированию социального доверия граждан на местном уровне
35521
006
Капитальные расходы государственного учреждения
1000
457
Управление культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
31908
001
Услуги по реализации государственной политики в области культуры, развития языков, физического воспитания и спорта на местном уровне
30908
014
Капитальные расходы государственного учреждения
1000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
192329
1
Сельское хозяйство
42223
462
Управление предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
42223
001
Услуги по реализации государственной политики в области сельского хозяйства на местном уровне
41223
006
Капитальные расходы государственного учреждения
1000
6
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, особо охраняемых природных территорий, охраны окружающей среды и животного мира, земельных отношений
108840
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
108840
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
28001
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
79839
007
Капитальные затраты государственного учреждения
1000
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
41266
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
41266
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистам
41266
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
49374
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
49374
467
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
27971
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
26971
017
Капитальные расходы государственного учреждения
1000
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом