Балқаш аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 32-123 "Балқаш ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетіне өзгерістер енгізу туралы"
Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 қазандағы № 42-145 шешімі
Балқаш аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Балқаш аудандық мәслихатының "Балқаш ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 32-123 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
2. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін
1) кірістер 6 623 567 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 2 063 306 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 117 411 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 18 450 мың теңге;
трансферттер түсімі 4 424 400 мың теңге; оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 637 218 мың теңге;
даму трансферттері 1 590 346 мың теңге;
субвенциялар 2 194 292 мың теңге;
Заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған
трансферттер 2 544 мың теңге;
пайдаланылатын бюджеттік қаржының қалдықтары 73 293 мың теңге
2) шығындар 8 116 603 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 147 450 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 1 414 811 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 70 966 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;

О внесении изменеий в решение Балхашского районного маслихата от 30 декабря 2024 года № 32-123 "О бюджете Балхашского района на 2025-2027 годы"
Решение Балхашского районного маслихата Алматинской области от 24 октября 2025 года № 42-145
Балхашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. внести в решение Балхашского районного маслихата от 30 декабря 2024 года № 32-123" О бюджетах Балхашского района на 2025-2027 годы " следующие изменения:
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
2. утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы соответственно согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 6 623 567 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 2 063 306 тысяч тенге;
неналоговые поступления 117 411 тенге;
поступления от продажи основного капитала 18 450 тенге;
поступления трансфертов 4 424 400 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 637 218 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 1 590 346 тысяч тенге;
субвенции 2 194 292 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 73 293 тысяч тенге
2) затраты 8 116 603 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 147 450 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 1 414 811 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 70 966 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 485 702 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 485 702 мың теңге."
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 73 293 мың теңге.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың "Экономикалық реформа, бюджет, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
4. Осы шешiм 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Мәслихат төрағасы К. Омаров
Балқаш аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 қазанындағы №42-145 шешіміне 1-қосымша

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 485 702 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 485 702 тысячи тенге."
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата "По экономической реформе, бюджету, тарифной политике, развитию малого и среднего предпринимательства".
3. Настоящее решение вводится действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата К. Омаров
Приложение 1 к решению Балхашского районного маслихата
от 24 октября 2025 года № 42-145

70248
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
70248
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
62500
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
7748
3
Ақпараттық кеңiстiк
142461
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
17885
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
17885
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
124576
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуі
123274
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1302
9
Мәдениет спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
63534
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
33892
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33334
006
Мемлекеттік мекеменің күрделі шығыстары
558
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
29642
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28527
014
Мемлекеттік мекеменің күрделі шығыстары
915
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
200
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесiн қорғау, жер қатынастары
107948
1
Жер қатынастары
38575
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы басқармасы
38603
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37603
006
Мемлекеттік мекеменің күрделі шығыстары
972
6
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесiн қорғау, жер қатынастары салаларындағы өзге де қызметтер
33356
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
33356
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29458
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3000
007
Мемлекеттік мекеменің күрделі шығыстары
898
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер

70248
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
70248
009
Проведение спортивных соревнований на районном (городе областного значения) уровне
62500
010
Подготовка членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта и их участие в областных спортивных соревнованиях
7748
3
Информационное пространство
142461
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
17885
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
17885
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
124576
006
Функционирование районных (городских) библиотек
123274
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1302
9
Культура, спорт, туризм и другие услуги, связанные с организацией информационного пространства
63534
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
33892
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере информации, укреплению государственности и формированию социального доверия граждан на местном уровне
33334
006
Капитальные расходы государственного учреждения
558
457
Управление культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
29642
001
Услуги по реализации государственной политики в области культуры, развития языков, физического воспитания и спорта на местном уровне
28527
014
Капитальные расходы государственного учреждения
915
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
200
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
107948
1
Сельское хозяйство
38575
462
Управление предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
38603
001
Услуги по реализации государственной политики в области сельского хозяйства на местном уровне
37603
006
Капитальные расходы государственного учреждения
972
6
Земельные отношения
33356
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
33356
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
29458
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, поселков, сел, сельских округов
3000
007
Капитальные затраты государственного учреждения
898
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений