"Балқаш ауданында коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормаларын және аудан бойынша халық үшін қатты тұрмыстық қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифтерін бекіту туралы"
Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 қыркүйектегі № 41-144 шешімі
Қазақстан Республикасы Экология кодексі 365-бабы 3-тармағының 2) және 3) тармақшаларына, Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 347 бұйрығымен бекітілген "Коммуналдық қалдықтардың түзілуі мен жиналу нормаларын есептеудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қағидасына, Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 377 бұйрығымен бекітілген Халық үшін қатты тұрмыстық қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифті есептеу әдістемесіне сәйкес, Балқаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАНДЫ:

"Об утверждении норм образования и накопления коммунальных отходов в Балхашском районе и тарифов на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов для населения по району"
Решение Балхашского районного маслихата Алматинской области от 24 сентября 2025 года № 41-144
В соответствии с подпунктами 2) и 3) пункта 3 статьи 365 Экологического кодекса Республики Казахстан, правилами "об утверждении Типовых правил расчета норм образования и накопления коммунальных отходов", утвержденными приказом министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 347, правилами " об утверждении Типовых правил расчета норм образования и накопления На сбор, транспортировку твердых бытовых отходов для населения, утвержденных приказом от 14 сентября № 377, согласно Методике расчета тарифа на сортировку и захоронение, Балхашский районный маслихат РЕШИЛ:

1. Балқаш ауданында коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормаларын әзірлеу аудан бойынша халық үшін қатты тұрмыстық қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифтері осы шешімнің қосымшаларына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы К. Омаров
Балқаш аудандық мәслихатының "24" қыркүйек 2025 жылғы № 41-144 шешіміне 1-қосымша
Балқаш ауданы бойынша коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормалары
№ Коммуналдық қалдықтарды жинақтау объектісі
Есеп бірлігі
Жылдық норма м3
1
абаттандырылған үй иелері
1 тұрғын
2,4
Абаттандырылмаған үй иелері
2,7
2
Жатақханалар, интернаттар, балалар үйлері, қарттар үйлері және басқа да осындай нысандар
1 орын

1. Утвердить тарифы на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов для населения по району согласно к приложениям настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата К. Омаров
Приложение 1 к решению маслихата Балхашского районного от "24" сентября 2025 года №41-144
Нормы образования и накопления коммунальных отходов по Балхашскому району
Объект накопления коммунальных отходов
Расчетная единица
Годовая норма м²
1
Домовладения благоустроенные
1 житель
2,4
Домовладения неблагоустроенные
2,7
2
Общежития, интернаты, детские дома, дома престарелых и другие подобные объекты
1 место