Балқаш аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 32-123 "Балқаш ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы"
Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 2025 жылғы 5 тамыздағы № 39-141 шешімі
Балқаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Балқаш аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 32-123 "Балқаш ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетіне келесі өзгерістер енгізілсін"
Көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 976 102 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 2 080 187 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 200 619 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 8 000 мың теңге;
трансферттер түсімі 4 687 296 мың теңге; оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 900 114 мың теңге;
даму трансферттері 1 590 346 мың теңге;
субвенциялар 2 194 292 мың теңге;
Заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер 2 544 мың теңге;
пайдаланылатын бюджеттік қаржының қалдықтары 94 566 мың теңге
2) шығындар 8 647 513 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 153 348 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 1 586 769 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 70 966 мың теңге;

О решение Балхашского районного маслихата от 30 декабря 2024 года №32-123 "О бюджете Балхашского района на 2025-2027 годы"
Решение Балхашского районного маслихата Алматинской области от 5 августа 2025 года № 39-141
Балхашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Балхашского районного маслихата от 30 декабря 2024 года №32-123 "О бюджете Балхашского района на 2025-2027 годы" следующие изменеия:
пункты 1 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 6 976 102 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 2 080 187 тысяч тенге;
неналоговые поступления 200 619 тенге;
поступления от продажи основного капитала 8 000 тенге;
поступления трансфертов 4 687 296 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 900 114 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 1 590 346 тысяч тенге;
субвенции 2 194 292 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 94 566 тысяч тенге
2) затраты 8 647 513 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 153 348 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 1 586 769 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 70 966 тысяч тенге;

4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 515 803 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 515 803 мың теңге."
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 94 566 мың теңге.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың "Экономикалық реформа, бюджет, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешiм 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Мәслихат төрағасы К. Омаров

4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 515 803 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 515 803 тысячи тенге."
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата "По экономической реформе, бюджету, тарифной политике, развитию малого и среднего предпринимательства".
3. Настоящее решение вводится действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата К. Омаров

62500
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
7748
3
Ақпараттық кеңiстiк
142461
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
17885
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
17885
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
124576
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуі
123274
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1302
9
Мәдениет спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
64061
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
34334
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33334
006
Мемлекеттік мекеменің күрделі шығыстары
1000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
29727
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28527
014
Мемлекеттік мекеменің күрделі шығыстары
1000
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
200
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесiн қорғау, жер қатынастары
106078
1
Жер қатынастары
38603
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы басқармасы
38603
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37603
006
Мемлекеттік мекеменің күрделі шығыстары
1000
6
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесiн қорғау, жер қатынастары салаларындағы өзге де қызметтер
31458
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
31458
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27458
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3000
007
Мемлекеттік мекеменің күрделі шығыстары
1000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
36017
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі

62500
010
Подготовка членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта и их участие в областных спортивных соревнованиях
7748
3
Информационное пространство
142461
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
17885
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
17885
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
124576
006
Функционирование районных (городских) библиотек
123274
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1302
9
Культура, спорт, туризм и другие услуги, связанные с организацией информационного пространства
64061
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
34334
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере информации, укреплению государственности и формированию социального доверия граждан на местном уровне
33334
006
Капитальные расходы государственного учреждения
1000
457
Управление культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
29727
001
Услуги по реализации государственной политики в области культуры, развития языков, физического воспитания и спорта на местном уровне
28727
014
Капитальные расходы государственного учреждения
1000
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
200
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
106078
1
Сельское хозяйство
38603
462
Управление предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
38603
001
Услуги по реализации государственной политики в области сельского хозяйства на местном уровне
37603
006
Капитальные расходы государственного учреждения
1000
6
Земельные отношения
31458
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
31458
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
27458
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, поселков, сел, сельских округов
3000
007
Капитальные затраты государственного учреждения
1000
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
36017
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)