Алматы облысының 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2025 жылғы 15 желтоқсандағы № 44-248 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 19-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6–бабы 1–тармағының 1) тармақшасына, "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 11-желтоқсандағы "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" № 1074 қаулысына сәйкес, Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 731 398 912 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 64 202 085 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 6 681 564 мың теңге;
арнаулы түсімдер бойынша – 2 408 197 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 658 107 066 мың теңге;
2) шығындар – 724 898 484 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5 891 198 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 20 844 675 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 953 477 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо 4 356 730 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 4 356 730 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -3 747 500 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 3 747 500 мың теңге.
2. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Әлеуметтік салық" коды бойынша түсімдер 100% мөлшерінде облыстық бюджетке түсетіні белгіленсін.
3. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерден облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі – 542 606 687 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Еңбекшіқазақ ауданынан – 15 657 688 мың теңге;
Жамбыл ауданынан – 4 065 695 мың теңге;
Іле ауданынан – 362 890 619 мың теңге;
Қарасай ауданынан – 96 172 709 мың теңге;
Талғар ауданынан – 29 555 782 мың теңге;
Алатау қаласынан – 3 314 713 мың теңге;
Қонаев қаласынан – 30 949 481 мың теңге.
4. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға республикалық бюджеттен 1 853 725 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін.

Об областном бюджете Алматинской области на 2026-2028 годы
Решение Алматинского областного маслихата от 15 декабря 2025 года № 44-248
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 19 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2025 года "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026 – 2028 годы" № 1074, Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 731 398 912 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 64 202 085 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6 681 564 тысяч тенге;
специальным поступлениям – 2 408 197 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 658 107 066 тысяч тенге;
2) затраты – 724 898 484 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 891 198 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 20 844 675 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 953 477 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 4 356 730 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 4 356 730 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -3 747 500 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 3 747 500 тысяч тенге.
2. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Социальный налог" зачисляются в размере 100% в областной бюджет.
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2026 год объемы бюджетных изъятий из районных бюджетов, бюджетов городов областного значения в областной бюджет в сумме 542 606 687 тысяч тенге, в том числе:
Енбекшиказахского района – 15 657 688 тысяч тенге;
Жамбылского района – 4 065 695 тысяч тенге;
Илийского района – 362 890 619 тысяч тенге;
Карасайского района – 96 172 709 тысяч тенге;
Талгарского района – 29 555 782 тысяч тенге;
города Алатау – 3 314 713 тысяч тенге;
города Қонаев – 30 949 481 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне в сумме 1 853 725 тысяч тенге.

5. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте жылуэнергетикалық жүйені дамытуға республикалық бюджеттен 2 700 00 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін.
6. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 108 007 714 мың теңге сомасында субвенция түсімдері көзделсін.
7. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте Алматы агломерациясын дамыту мақсатында Алматы қаласының бюджетінен 2 938 940 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер түсімдері көзделсін, оның ішінде:
Алматы қаласы метрополитенінің үшінші кезегін "Қалқаман" бекетінен "Барлық" базарына дейін салу үшін мемлекет мұқтажына мәжбүрлеп иеліктен шығаруға жататын жер телімдерін сатып алуға 2 307 113 мың теңге;
"Алматы-Байсерке-Талғар" магистральдық газ құбырының 59,22-61,73 шақырым учаскесін шығаруға 631 827 мың теңге.";
8. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері – 11 701 446 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Балқаш ауданына
2 108 532 мың теңге;
Кеген ауданына
3 685 789 мың теңге;
Райымбек ауданына
3 816 398 мың теңге;
Ұйғыр ауданына
2 090 727 мың теңге.
9. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 17 698 675 мың теңге сомасында қарыздар түсімдері көзделсін.
10. Аудандық бюджеттерге, облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттеріне 2026 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады, оның ішінде:
1) мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыруға;
2) "7-20-25" бағдарламасы бойынша бастапқы жарнаны ішінара төлеуге азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету;
3) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін тұрғын үй сатып алу;
4) Алматы агломерациясын дамыту шеңберінде іс-шараларды өткізу;
5) көлік инфрақұрылымы саласындағы іс шараларды өткізу.
11. Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік кредиттерді бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Предусмотреть в областном бюджете на 2026 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие теплоэнергетической системы в сумме 2 700 000 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в областном бюджете на 2026 год поступление субвенции из республиканского бюджета в сумме 108 007 714 тысяч тенге.
7. Предусмотреть в областном бюджете на 2026 год поступления трансфертов из бюджета города Алматы в сумме 2 938 940 тысяч тенге в целях развития Алматинской агломерации, в том числе на:
выкуп земельных участков подлежащих принудительному отчуждению для государственных нужд под строительство третьей очереди метрополитена г.Алматы от станции "Калкаман" до рынка "Барлык" 2 307 113 тысяч тенге;
вынос магистрального газопровода на участке 59,22-61,73 км "Алматы-Байсерке-Талгар" 631 827 тысяч тенге.
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2026 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 11 701 446 тысяч тенге, в том числе:
Балхашскому району
-
2 108 532 тысяч тенге;
Кегенскому району
-
3 685 789 тысяч тенге;
Райымбекскому району
-
3 816 398 тысяч тенге;
Уйгурскому району
-
2 090 727 тысяч тенге.
9. Предусмотреть в областном бюджете на 2026 год поступление займов из республиканского бюджета в сумме 17 698 675 тысяч тенге.
10. Распределение целевых текущих трансфертов районным бюджетам, бюджетам городов областного значения на 2026 год определяется на основании постановления акимата Алматинской области на:
1) реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
2) предоставление социальной помощи гражданам на частичную оплату первоначального взноса по программе "7-20-25";
3) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
4) проведение мероприятий в рамках развития Алматинской агломерации;
5) проведение мероприятий в сфере транспортной инфраструктуры.
11. Распределение бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов определяется на основании постановления акимата Алматинской области.

12. Алматы облысы әкімдігінің 2026 жылға арналған резервi 12 198 944 мың теңге сомасында бекітілсін.
13. Алматы облысының 2026 жылға арналған борыш лимиті 323 357 195 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
14. Алматы облысының 2026 жылға арналған мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелер лимиті 337 444 755 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
15. Алматы облысының 2026 жылға арналған "толық бітіріп берілетін" құрылыс туралы шарттары бойынша мемлекеттік міндеттемелер лимиті 81 943 228 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.

12. Утвердить резерв акимата Алматинской области на 2026 год в сумме 12 198 944 тысяч тенге.
13. Установить лимит долга Алматинской области на 2026 год в размере 323 357 195 тысяч тенге.
14. Установить лимит государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства Алматинской области на 2026 год в размере 337 444 755 тысяч тенге.
15. Установить лимит государственных обязательств по договорам о строительстве "под ключ" Алматинской области на 2026 год в размере 81 943 228 тысяч тенге.

16. 2026 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
17. 2026 жылға арналған бюджеттік бағдарламалар паспорттарының нысаналы индикаторлары мен түпкілікті нәтижелерінің тізбесі бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бөлінісінде осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
18. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы облыстық мәслихатының экономика, бюджет, құқықтық тәртіп, сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес және депутаттық этика мәселелері бойынша тұрақты комиссиясына жүктелсін.

16. Утвердить перечень областных бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2026 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
17. Утвердить перечень целевых индикаторов и конечных результатов паспортов бюджетных программ в разрезе администраторов бюджетных программ на 2026 год, согласно приложению 5 к настоящему решению.
18. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по вопросам экономики, бюджета, правопорядка, борьбы с коррупцией и депутатской этики областного маслихата Алматинской области.

60 261 472
1
Ауыл шаруашылығы
45 342 055
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
36 741 338
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
567 128
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
500 200
004
Ауыл шаруашылығының ақпараттық-маркетингтік жүйесін дамыту
51 954
006
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
1 592 970
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
254 600
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
787 500
021
Малды қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, ауыл шаруашылығы малын соятын алаңдарды, пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмiндiлердi) ұстау және жөндеу
7 121
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
367 395
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
52 586
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 103 602
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
6 635 943
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
16 259 174
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
8 184 951
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
374 736
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
1 478
271
Облыстың құрылыс басқармасы
120 456
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
120 456
719
Облыстың ветеринария басқармасы
7 979 273
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
204 907
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
637 000
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
73 710
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу

60 261 472
1
Сельское хозяйство
45 342 055
255
Управление сельского хозяйства области
36 741 338
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
567 128
002
Субсидирование развития семеноводства
500 200
004
Развитие информационно-маркетинговой системы сельского хозяйства
51 954
006
Субсидирование развития производства приоритетных культур
1 592 970
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
254 600
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
787 500
021
Содержание и ремонт государственных пунктов искусственного осеменения животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, площадок по убою сельскохозяйственных животных, специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них
7 121
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
367 395
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
52 586
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 103 602
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
6 635 943
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
16 259 174
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
8 184 951
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
374 736
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
1 478
271
Управление строительства области
120 456
020
Развитие объектов сельского хозяйства
120 456
719
Управление ветеринарии области
7 979 273
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
204 907
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
637 000
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
73 710
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека

156 461
772
Облыстың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және абаттандыру басқармасы
56 314
013
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
56 314
6
Жер қатынастары
2 569 194
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
2 569 194
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
176 270
003
Жер қатынастарын реттеу
80 811
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 000
125
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ агломерацияны дамыту мақсатында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша ағымдағы шығыстарға арналған аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 307 113
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
46 980
719
Облыстың ветеринария басқармасы
46 980
032
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
22 133
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
7 875
034
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
15 472
035
Иелері халықтың әлеуметтік осал топтарына жататын үй жануарларын сәйкестендіру
1 500
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
27 396 864
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
27 396 864
271
Облыстың құрылыс басқармасы
24 803 289
001
Жергілікті деңгейде құрлыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
296 083
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
18 571 468
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
5 935 738
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 443 235
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
141 811
002
Қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
2 301 424
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
150 340
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
147 340
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 000
12
Көлiк және коммуникация

156 461
772
Управление жилищно-коммунального хозяйства и благоустройства области
56 314
013
Развитие объектов охраны окружающей среды
56 314
6
Земельные отношения
2 569 194
251
Управление земельных отношений области
2 569 194
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
176 270
003
Регулирование земельных отношений
80 811
010
Капитальные расходы государственного органа
5 000
125
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
2 307 113
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
46 980
719
Управление ветеринарии области
46 980
032
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
22 133
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
7 875
034
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
15 472
035
Идентификация домашних животных, владельцы которых относятся к социально уязвимым слоям населения
1 500
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
27 396 864
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
27 396 864
271
Управление строительства области
24 803 289
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
296 083
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
18 571 468
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
5 935 738
272
Управление архитектуры и градостроительства области
2 443 235
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
141 811
002
Разработка комплексных схем градостроительного развития и генеральных планов населенных пунктов
2 301 424
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
150 340
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
147 340
003
Капитальные расходы государственного органа
3 000
12
Транспорт и коммуникации

413 147
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
1 629
719
Облыстың ветеринария басқармасы
6 431 041
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
190 394
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
81 265
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
40 082
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
206 178
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
5 640 699
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
72 358
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
200 065
2
Су шаруашылығы
13 898 790
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
12 878 790
023
Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялау
12 878 790
770
Облыстың су ресурстары және ирригация басқармасы
1 020 000
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
20 000
004
Ерекше авариялы су шаруашылығы құрылыстары мен гидромелиорациялық жүйелердi қалпына келтiру
1 000 000
3
Орман шаруашылығы
5 394 788
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
5 394 788
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
5 103 263
006
Жануарлар дүниесін қорғау
60 000
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
231 525
4
Балық шаруашылығы
347 287
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
347 287
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
347 287
5
Қоршаған ортаны қорғау
968 841
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы

413 147
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
1 629
719
Управление ветеринарии области
6 431 041
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
190 394
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
81 265
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
40 082
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
206 178
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
5 640 699
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
72 358
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
200 065
2
Водное хозяйство
13 898 790
255
Управление сельского хозяйства области
12 878 790
023
Субсидирование части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения
12 878 790
770
Управление водных ресурсов и ирригации области
1 020 000
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
20 000
004
Восстановление особо аварийных водохозяйственных сооружений и гидромелиоративных систем
1 000 000
3
Лесное хозяйство
5 394 788
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
5 394 788
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
5 103 263
006
Охрана животного мира
60 000
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
231 525
4
Рыбное хозяйство
347 287
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
347 287
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
347 287
5
Охрана окружающей среды
968 841
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области

257
Облыстың қаржы басқармасы
8 480 071
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
8 480 071
Алматы облыстық мәслихатының 2025 жылғы 15 желтоқсандағы "Алматы облысының 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 44-248 шешіміне 4-қосымша
2026 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнаулы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Жекеменшік орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар

257
Управление финансов области
8 480 071
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
8 480 071
Приложение 4 к решению маслихата Алматинской области от 15 декабря 2025 года № 44-248 "Об областном бюджете Алматинской области на 2026-2028 годы"
Перечень областных бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2026 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы

033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
Нысаналы индикатор:
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес әлеуметтік игіліктермен және қызметтермен қамтамасыз ету деңгейі, соның ішінде:
қала, %
93.0
93,2
93,7
СНП, %
60.0
60,6
60,9
Түпкілікті нәтиже:
Медициналық ұйымдар ғимараттарының тозу деңгейін төмендету, %
52,0
50,0
45,0
Денсаулық сақтау ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайту, %
100
100
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
Нысаналы индикатор:
Тергеу изоляторларында және қылмыстық-атқару жүйесінің мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмек көрсету (нысан)
6
6
6
Түпкілікті нәтиже:
ҚАЖ мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмектің сапасы мен қолжетімділігін арттыру, белгіленген стандарттарға сәйкес көмек көрсетуді қамтамасыз ету, %
100
100
100
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
Облыстардың жергілікті өкілді органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қосымша қамтамасыз ету, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Амбулаториялық пациенттерді генетикалық немесе сирек және ерекше аурулары бар халықтың жекелеген санаттарын қымбат тұратын дәрі дәрмектермен және мамандандырылған тамақтанумен сапалы дәрілік препараттармен және мамандандырылған емдік өнімдермен толық және уақтылы қамтамасыз ету сирек аурулары бар пациенттердің тыныс тіршілігін қамтамасыз ету үшін генетиктер жеке әзірлеген мамандандырылған мәзір бойынша, %
100
100
100
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
Нысаналы индикатор:
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендететін іс-шараларды өткізуі үшін дәрі-дәрмектерді сатып алу, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Жыныстық артықшылық бұзылуынан зардап шегетін адамдарда декомпенсация жай-күйінің алдын алу мақсатында химиялық кастрацияға арналған препараттармен қамтамасыз етілгендердің үлесі, %
100
100
100
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
Нысаналы индикатор:
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Орта медициналық және фармацевтикалық білімі бар білікті мамандарға қоғамның әлеуметтік-экономикалық қажеттіліктерін қанағаттандыру және мамандарды даярлау бойынша мемлекеттік білім беру тапсырысымен қамтамасыз ету, %
100
100
100
Жұмыспен қамту пайызы, %
100
100
100

033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
Целевой индикатор:
Уровень обеспеченности социальными благами и услугами в соответствии с Системой региональных стандартов, в том числе
город, %
93,0
93,2
93,7
СНП, %
60,0
60,6
60,9
Конечный результат:
Снижение уровня износа зданий медицинских организаций, %
52,0
50,0
45,0
Укрепление материально-технической базы организаций здравоохранения, %
100
100
100
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
Целевой индикатор:
Оказание медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной системы (объект)
6
6
6
Конечный результат:
Повышение качества и доступности медицинской помощи лицам, содержащимся в учреждениях УИС, обеспечение оказания помощи в соответствии с установленными стандартами, %
100
100
100
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
Целевой индикатор:
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей, %
100
100
100
Конечный результат:
Полное и своевременное обеспечение амбулаторных пациентов качественными лекарственными препаратами и специализированными лечебными продуктами отдельных категорий населения с генетическими или редкими и особыми заболеваниями с дорогостоящими лекарствами и специализированным питанием по специализированному меню разработанный генетиками индивидуально для обеспечения жизнедеятельности пациентов с редкими заболеваниями, %
100
100
100
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
Целевой индикатор:
Закуп медикаментов для проведения медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда, %
100
100
100
Конечный результат:
Доля обеспеченных препаратами для химической кастрации в целях предупреждения состояния декомпенсации у лиц, страдающих расстройством сексуального предпочтения, %
100
100
100
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
Целевой индикатор:
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования, %
100
100
100
Конечный результат:
Удовлетворение социально-экономических потребностей общества в квалифицированных специалистах со средним медицинским и фармацевтическим образованием и обеспечение государственным образовательным заказом по подготовке специалистов, %
100
100
100
Процентр трудоустройства, %
100
100
100

015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
Түпкілікті нәтиже:
Республикалық бюджет алдындағы негізгі борышын өтеу бойынша қарыздық міндеттемелерін облыстың жергілікті атқарушы органмен орындауды қамтамасыз ету
100%
100%
100%
016
Жергiлiктi атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдердi төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
Түпкілікті нәтиже:
Республикалық бюджет алдындағы борышына қызмет көрсету бойынша қарыздық міндеттемелерін облыстың жергілікті атқарушы органмен орындауды қамтамасыз ету
100%
100%
100%
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
Түпкілікті нәтиже:
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалауды жүргізуді қамтамасыз ету
100%
100%
100%
064
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
Түпкілікті нәтиже:
Бөлу бюджеттік бағдарлама бойынша облыс әкімдігінің қаулыларын орындалуды қамтамасыз ету
100%
100%
100%
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру мен дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
007
"Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер", млн. теңге
1 898,7
1 996,7
2 162,7
Түпкі нәтижелер
Ауылдық елді мекендерде бюджет кредитін беру есебінен тұрғын үймен қамтамасыз етілген, тартылған мамандардың саны..
205
206
211
113
"Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер", млн. теңге
551,3
615,9
683,2
Түпкілікті нәтиже:
Ауылдық елді мекендерге келген және көтерме жәрдемақымен қамтамасыз етілген мамандар саны.
718
745
770
261
Облыстың білім басқармасы
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Нысаналы индикатор:
Даму мүмкіндіктері шектеулі балаларды арнайы психологиялық-педагогикалық қолдаумен және ерте түзетумен қамту, %
95
97
100
Түпкілікті нәтиже:
Даму мүмкіндіктері шектеулі балаларды арнайы психологиялық-педагогикалық қолдаумен және ерте түзетумен қамту, %
95
97
100
004
Мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
Түпкілікті нәтиже:
Жоғары жылдамдықты Интернетпен қамтамасыз етілген мектептердің үлесі, %
100
100
100
005
Әдістемелік қолдаумен қамтамасыз етілген білім беру ұйымдары кітапханаларының үлесі
Нысаналы индикатор:
Әдістемелік қолдаумен қамтамасыз етілген білім беру ұйымдары кітапханаларының үлесі
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Әдістемелік қолдаумен қамтамасыз етілген білім беру ұйымдары кітапханаларының үлесі
100
100
100

015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
Конечные результаты:
Обеспечение выполнения местным исполнительным органом области долговых обязательств перед республиканским бюджетом по погашению основного долга
100%
100%
100%
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
Конечные результаты:
Обеспечение выполнения местным исполнительным органом области долговых обязательств перед республиканским бюджетом по обслуживанию долга
100%
100%
100%
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
005
Капитальные расходы государственного органа
007
"Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержи специалистов", млн. тенге
1 898,7
1 996,7
2 162,7
Конечные результаты:
Количество привлечҰнных специалистов, обеспеченных жильҰм в сельских населҰнных пунктах за счҰт предоставления бюджетного кредита.
205
206
211
113
"Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам", млн. тенге
551,3
615,9
683,2
Конечные результаты:
Количество специалистов, прибывших в сельские населҰнные пункты и обеспеченных социальными выплатами в виде подъемных пособий
718
745
770
261
Управление образования области
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Целевой индикатор:
Охват детей с ограниченными возможностями развития специальной психолого-педагогической поддержкой и ранней коррекцией, %
95
97
100
Конечные результаты:
Охват детей с ограниченными возможностями развития специальной психолого-педагогической поддержкой и ранней коррекцией, %
95
97
100
004
Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования
Целевой индикатор:
Доля школ, охваченных высокоскоростным Интернетом, %
100
100
100
Конечный результат:
Доля школ, охваченных высокоскоростным Интернетом, %
100
100
100
005
Доля библиотек организаций образования, обеспеченных методической поддержкой
Целевой индикатор:
Доля библиотек организаций образования, обеспеченных методической поддержкой
100
100
100
Конечный результат:
Доля библиотек организаций образования, обеспеченных методической поддержкой
100
100
100

083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
Нысаналы индикатор:
Ауылдық жерлерде оқушыларды ең жақын мектепке және кері жеткізуді тегін қамтамасыз ету, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Ауылдық жерлерде оқушыларды ең жақын мектепке және кері жеткізуді тегін қамтамасыз ету, %
100
100
100
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
Нысаналы индикатор:
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар тәрбиеленушілерінің осы санаттағы балалардың жалпы санынан үлесі, %
7
6,4
6
Түпкілікті нәтиже:
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар тәрбиеленушілерінің осы санаттағы балалардың жалпы санынан үлесі, %
7
6,4
6
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
Нысаналы индикатор:
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар тәрбиеленушілерінің осы санаттағы балалардың жалпы санынан үлесі, %
7
6,4
6
Түпкілікті нәтиже:
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар тәрбиеленушілерінің осы санаттағы балалардың жалпы санынан үлесі, %
7
6,4
6
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
Нысаналы индикатор:
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар тәрбиеленушілерінің осы санаттағы балалардың жалпы санынан үлесі, %
7
6,4
6
Түпкілікті нәтиже:
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар тәрбиеленушілерінің осы санаттағы балалардың жалпы санынан үлесі, %
7
6,4
6
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
Нысаналы индикатор:
2 жастан 6 жасқа дейінгі балаларды сапалы мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамту, %
94,3
94,6
95
Түпкілікті нәтиже:
Балалардың мектепке дейінгі даярлық деңгейі, %
97,4
97,5
97,6
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
Нысаналы индикатор:
Орта білім беру ұйымдары педагогтерінің жалпы санындағы педагог-шебердің, педагог - зерттеушінің, педагог-сарапшының және педагог-модератордың біліктілік деңгейі бар педагогтердің үлесі, %
педагог-шебер-0,5%, педагог – зерттеуші – 15,3%, педагог-сарапшы-23,6%, педагог-модератор- 37,3%
педагог-шебер-1%, педагог – зерттеуші – 17%, педагог-сарапшы-27%, педагог-модератор- 39%
педагог-шебер-1,5%, педагог – зерттеуші – 19%, педагог-сарапшы-30%, педагог-модератор- 41%
Түпкілікті нәтиже:
Орта білім беру ұйымдары педагогтерінің жалпы санындағы педагог-шебердің, педагог - зерттеушінің, педагог-сарапшының және педагог-модератордың біліктілік деңгейі бар педагогтердің үлесі, %
педагог-шебер-0,5%, педагог – зерттеуші – 15,3%, педагог-сарапшы-23,6%, педагог-модератор- 37,3%
педагог-шебер-1%, педагог – зерттеуші – 17%, педагог-сарапшы-27%, педагог-модератор- 39%
педагог-шебер-1,5%, педагог – зерттеуші – 19%, педагог-сарапшы-30%, педагог-модератор- 41%
Нысаналы индикатор:
Енгізілген жаңа оқушы орындарының саны, орын

083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
Целевой индикатор:
Обеспечение бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности, %
100
100
100
Конечные результаты:
Обеспечение бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности, %
100
100
100
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Целевой индикатор:
Доля воспитанников организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, от общего числа детей данной категории, %
7
6,4
6
Конечный результат:
Доля воспитанников организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, от общего числа детей данной категории, %
7
6,4
6
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Целевой индикатор:
Доля воспитанников организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, от общего числа детей данной категории, %
7
6,4
6
Конечный результат:
Доля воспитанников организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, от общего числа детей данной категории, %
7
6,4
6
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
Целевой индикатор:
Доля воспитанников организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, от общего числа детей данной категории, %
7
6,4
6
Конечный результат:
Доля воспитанников организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, от общего числа детей данной категории, %
7
6,4
6
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
Целевой индикатор:
Охват детей качественным дошкольным воспитанием и обучением от 2 до 6 лет, %
94,3
94,6
95
Конечный результат:
Уровень предшкольной подготовки детей, %
97,4
97,5
97,6
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Целевой индикатор:
Доля педагогов с квалификационным уровнем педагога-мастера, педагога-исследователя, педагога-эксперта и педагога-модератора от общего количества педагогов организаций среднего образования, %
педагог-мастер-0,5%, педагог – исследователь – 15,3%, педагог-эксперт-23,6%, педагог-модератор- 37,3%
педагог-мастер-1%, педагог – исследователь – 17%, педагог-эксперт-27%, педагог-модератор- 39%
педагог-мастер-1,5%, педагог – исследователь – 19%, педагог-эксперт-30%, педагог-модератор- 41%
Конечный результат:
Доля педагогов с квалификационным уровнем педагога-мастера, педагога-исследователя, педагога-эксперта и педагога-модератора от общего количества педагогов организаций среднего образования, %
педагог-мастер-0,5%, педагог – исследователь – 15,3%, педагог-эксперт-23,6%, педагог-модератор- 37,3%
педагог-мастер-1%, педагог – исследователь – 17%, педагог-эксперт-27%, педагог-модератор- 39%
педагог-мастер-1,5%, педагог – исследователь – 19%, педагог-эксперт-30%, педагог-модератор- 41%

204
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
Нысаналы индикатор:
90
91
92
Мемлекеттік білім беру тапсырысын жеке мектептерде орналастыруды қамтамасыз ету, %
Түпкілікті нәтиже:
90
91
92
Мемлекеттік білім беру тапсырысын жеке мектептерде орналастыруды қамтамасыз ету, %
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
001
Жергілікті деңгейде облыстық ішкі саясат саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
Түпкілікті нәтиже:
007
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
1 466 895
1 535 789
1 607 234
Нысаналы индикатор:
Мемлекет басшысының және жергілікті атқарушы органдардың қызметін, Президенттің жыл сайынғы Жолдауын және мемлекеттік бағдарламаларды іске асыруды ақпараттық қамту (материалдар саны)
1 466 895
1 535 789
1 607 234
Түпкілікті нәтиже:
Мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыруға қатысатын республикалық және өңірлік бұқаралық ақпарат құралдарының саны
31
31
31
Мемлекеттік бағдарламалар мен жобаларды және Мемлекет басшысының тапсырмаларын ақпараттық қамту мәселелері бойынша мемлекеттік органдар өкілдерінің қатысуымен өтетін брифингтер саны
180
180
180
Нысаналы индикатор:
Хабарламалардың жалпы көлемінен жаңалықтарды сурдо аудармамен қамтамасыз ету арқылы мүгедектер үшін ақпараттың қолжетімділік деңгейі, %
40,0
40,0
40,0
Түпкілікті нәтиже:
Тәулігіне кемінде 4 рет көрсетілетін елімізде және Алматы облысында болып жатқан оқиғалар туралы мемлекеттік және орыс тілдеріндегі жаңалықтарды, сондай-ақ маңызды қоғамдық-саяси тақырыптардағы тікелей эфирдегі телебағдарламаларды сурдоаудармамен қамтамасыз ету үлесі, %, оның ішінде:
40,0
40,0
40,0
- Алматы облысы телеарнасының эфирлік хабарларын сурдоаудармамен қамту ("Qnaev ТВ" ТОО,РТРК АҚ), %
90,0
90,0
90,0
075
Облыс Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету
420 480
431 495
442 039
Нысаналы индикатор:
Этносаралық қатынастардың жай-күйін тұрақты және қолайлы деп бағалайтын халықтың үлесі, %
96,5
96,7
97
Облыста этносаралық қатынастарды нығайтуға және ұлтаралық шиеленістің алдын алуға бағытталған іс-шаралардың саны, бірлік
1 500
1 550
1 600
Түпкілікті нәтиже:
Этносаралық қатынастарды оң бағалаудың тұрақты деңгейін іске асыру кезеңінің соңына қарай 97%-дан кем емес деңгейде ұстап тұру, %
96,5
96,7
97
Жыл сайын кемінде 1000 іс-шараның тұрақты орындалуын қамтамасыз ету, бірлік.
1 500
1 550
1 600
264
Облыстың тілдерді дамыту басқармасы
001
Жергілікті деңгейде тілдерді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
002
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
Нысаналы индикатор: Мемлекеттік тілді меңгерген халықтың үлесі
91 %

204
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
Целевой индикатор:
Обеспечение размещения государственного образовательного заказа в частных школах, %
90
91
92
Конечный результат:
Обеспечение размещения государственного образовательного заказа в частных школах, %
90
91
92
263
ГУ "Управление внутренней политики области"
001
Услуги по реализации государственной политики внутре на местном уровне в области
007
Услуги по проведению государственной информационной политики
1 466 895
1 535 789
1 607 234
Целевой индикатор:
Информационное освещение деятельности главы государства и местных исполнительных органов, исполнения ежегодного Послания Президента и государственных программ (количество материалов)
1 466 895
1 535 789
1 607 234
Конечные результаты:
Количество привлеченных республиканских и региональных СМИ для реализаций государственной информационной политики
31
31
31
Количество брифингов с участием представителей государственных органов по информационному освещению государственных программ и проектов, поручений Главы государства
180
180
180
Конечные результаты:
Доля обеспечению сурдопереводом выпусков новостей на государственном и русском языках о событиях в стране и в Алматинской области с выходом не менее 4 раза в сутки, а также телепрограмм прямого эфира на важные общественно-политические темы, в % , в том числе:
40,0
40,0
40,0
- охват сурдопереводом эфирного вещания программ телеканала территории Алматинской области ("Qonaev ТВ" ТОО, ТРК АО), в %
90,0
90,0
90,0
075
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана области
420 480
431 495
442 039
Целевой индикатор:
Доля населения, оценивающего состояние межэтнических отношений как стабильное и благоприятное, в %
96,5
96,7
97
Количество проведенных мероприятий, направленных на укрепление межэтнических отношений и профилактику межэтнической напряженности в регионе, ед.
1 500
1 550
1 600
Конечные результаты:
Сохранение стабильного уровня положительной оценки межэтнических отношений на уровне не ниже 97% к концу периода реализации, в %
96,5
96,7
97
Обеспечение стабильного ежегодного проведения не менее 1000 мероприятий, ед.
1 500
1 550
1 600
264
ГУ "Управление по развитию языков Алматинской области"
002
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
Целевой индикатор:
Доля населения, владеющего государственным языком
91 %

086
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
Нысаналы индикатор:
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес әлеуметтік игіліктер мен қызметтермен қамтамасыз етілу деңгейі (республика бойынша)
КНИ – 12. қала
92,7%
93,9%
95,2%
КНИ – 13. ауыл
67,6%
68,7%
69,8%
Түпкілікті нәтиже:
Пайдалануға беру актісі
9
9
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
Нысаналы индикатор:
Пайдалануға берілетін тұрғын үйлердің жалпы ауданы, мың ш. м.
28,285
30,464
32,787
Түпкілікті нәтиже:
Халықтың әлеуметтік осал топтарына пайдалануға берілген тұрғын үйлердің жалпы саны
246
276
261
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
Нысаналы индикатор:
Пайдалануға берілген тұрғын үй ғимараттарының жалпы алаңы, мың шаршы метр
797,5
807,5
817,5
Түпкілікті нәтиже:
Пайдалануға берілген тұрғын үй ғимараттарының жалпы алаңы (іс-шара – бюджет қаражаты есебінен кредиттік тұрғын үйлер салу), мың шаршы метр
61,4
Нысаналы индикатор:
Пайдалануға берілген тұрғын үйлердің жалпы ауданы (ИКИ), км
Түпкілікті нәтиже:
Пайдалануға беру актісі
9
Нысаналы индикатор:
Мәдениет объектілерімен және қызметтерімен қамтамасыз етудің өсуі
45,4%
47,6%
48,6
Түпкілікті нәтиже:
Пайдалануға беру актісі
4
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
Қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
Түпкілікті нәтиже:
Қала құрылысы құжаттамасын әзірлеу (бірлік)
64
62
62
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
005
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
Нысаналы индикатор: ArtSport.kz жобасы арқылы балалар мен жасөспірімдер шығармашылығын дамыту және қосымша білім беру саласындағы мемлекеттік саясаттың іске асырылуына халықтың қанағаттану деңгейі. ArtSport.kz жобасы аясында балаларды шығармашылыққа оқыту және дамыту: 17 717 бала 50 үйірмеге қатысуда, 5 055 бала кезекте тұр. Берілген өтінімдердің 77,7%-ы қамтылған.
78,00
78,9
79,00
Түпкілікті нәтиже: ArtSport.kz жобасына шығармашылық бағыттар бойынша (бейнелеу өнері, музыка, хореография, актерлік шеберлік курстары, сәндік-қолданбалы өнер, шешендік өнер, бейнетүсірілім және өзге де бағыттар) қатысушы балалар мен жасөспірімдердің үлесі
78,00
78,9
79,00
007
Тарихи-мәдени мұраны сақтауды және оған қолжетімділікті қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор: Тарихи-мәдени мұра нысандарын сақтау, пайдалану және танымал ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға халықтың қанағаттану деңгейі. Алматы облысында халық саны – 1 590,1 мың адам; 1 198 ескерткіш және 15 музей бар, олар тарихи және мәдени маңызы бар.

086
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
Целевой индикатор:
Уровень обеспеченности социальными благами и услугами в соответствии с Системой региональных стандартов (по республике)
КНИ – 12. город
92,7%
93,9%
95,2%
КНИ – 13. село
67,6%
68,7%
69,8%
Конечный результат:
Акт ввода в эксплуатацию
9
9
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
Целевой индикатор:
Общая площадь введенных в эксплуатацию жилых зданий, тыс.кв.м.
28,285
30,464
32,787
Конечный результат:
Общее количество - приобретенных арендных квартир для СУСН
246
276
261
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
Целевой индикатор:
Общая площадь введенных в эксплуатацию жилых зданий, тыс. кв.м.
797,5
807,5
817,5
Конечный результат:
Общая площадь введенных в эксплуатацию жилых зданий (мероприятие - строительство кредитных домов за счет бюджетных средств), тыс. кв.м.
61,4
Целевой индикатор:
Общая площадь введенных в эксплуатацию жилых зданий (ИКИ), км
Конечный результат:
Акт ввода в эксплуатацию
9
Целевой индикатор:
Рост обеспеченности объектами и услугами культуры
45,4%
47,6%
48,6
Конечный результат:
Акт ввода в эксплуатацию
4
272
Управление архитектуры и градостроительства области
002
Разработка комплексных схем градостроительного развития и генеральных планов населенных пунктов
Конечный результат:
Разработка градостроительной документации (ед.)
64
62
62
273
Управление культуры, архивов и документации области
005
Поддержка культурно-досуговой работы
Целевой индикатор:
Уровень удовлетворҰнности населения реализацией государственной политики в сфере развития детского и подросткового творчества, дополнительного образования через проект ArtSport.kz. Обучение и развитие детей в сфере творчества в рамках проекта ArtSport.kz, 17 717 детей посещают 50 кружков, ожидают очереди 5055 детей. Из всех поданых заявок 77,7% охвачено
78,00
78,9
79,00
Конечный результат:
Доля детей и подростков — участников проекта ArtSport.kz по творческим направлениям (изобразительное искусство, музыка, хореография, курсы актерского мастерства, декоративно-прикладное творчество, ораторское искусство, видео-съемка и иные направления).
78,00
78,9
79,00
007
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
Целевой индикатор:
Уровень удовлетворҰнности населения реализацией государственной политики в сфере сохранения, использования и популяризации объектов историко-культурного наследия. В Алматинской области численность населения 1590,1 тыс. человек, 1198 памятников и 15 музеев, которые представляют историческую и культурную значимость.

71,20
71,65
72,10
Түпкілікті нәтиже: Халық үшін қолжетімділігі қамтамасыз етілген, қанағаттанарлық жағдайда тұрған тарихи-мәдени мұра нысандарының үлесі, соның ішінде қалпына келтірілген мәдени нысандар. Жүргізілген жұмыстар: "Батыр бабалар" мемориалды музейінің ағымдағы жөндеуі, Кеген ауданының өлкетану музейі, Шелек археологиялық-өлкетану музейі ғимараттарының күрделі жөндеуі, Талғар ауданының "Саяси қуғын-сүргін құрбандары музейі" үшін газбен жабдықтау жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеу.
48,4
49,10
49,80
008
Театр және музыка өнерін қолдау
Нысаналы индикатор: Театр және музыка өнері саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға халықтың қанағаттану деңгейі. Облыста концерттік бағдарламаларға қатысқан халық саны – 1 800 000 адам.
72,50
72,95
73,40
Түпкілікті нәтиже: Халықтың концерттік қызметпен қамтылған үлесі, соның ішінде мемлекеттік мәдени ұйымдардың концерттері мен гастрольдік шаралары. 2025 жылға қойылған жоспар орындалды.
84,80
85,60
86,40
009
Облыстық кiтапханалардың жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор: Кітапхана қызметтерінің сапасы мен қолжетімділігіне халықтың қанағаттану деңгейі. Алматы облысында 144 кітапхана жұмыс істейді, оқырмандар саны – 231 043 адам.
74,10
74,55
75,00
Түпкілікті нәтиже: Облыстық кітапханалардың қызметін пайдаланатын халықтың үлесі, соның ішінде дәстүрлі және электрондық кітапхана ресурстары. Оқырмандар саны жыл сайын 4,2% өсуде.
61,30
62,10
62,90
010
Архив қорының сақталуын қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор: Архив қызметтерінің сапасы мен архивтік ақпаратқа қолжетімділікке пайдаланушылардың қанағаттану деңгейі. Алматы облысында 1 облыстық архив және 10 филиал жұмыс істейді, көрсетілген қызметтер саны – 29 780.
70,60
71,10
71,60
Түпкілікті нәтиже: Ұлттық архив қорының нормативтік жағдайда сақталған және пайдалануға қолжетімді құжаттарының үлесі, соның ішінде цифрландырылған архив материалдары. 2025 жылы көрсетілген қызметтер саны 24,8% өсті.
76,80
77,40
78,00
282
Облыстың тексеру комиссиясы
001
Облыстың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
283
Облыстың жастар саясаты мәселелерi жөніндегі басқармасы
001
Жергілікті деңгейде жастар саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер
Нысаналы индикатор:
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты іске асыру, республикалық және өңірлік іс-шараларды ұйымдастыру, волонтерлікті қолдау.
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Жастардың жан-жақты дамуы мен өзін-өзі жүзеге асыруы үшін жағдай жасау,
жастардың қоғамдық және еріктілік қызметке қатысуының артуы, жастар арасындағы асоциалды мінез-құлық деңгейінің төмендеуі, белсенді әрі бәсекеге қабілетті жастар қауымдастығын қалыптастыру.
100
100
100

71,20
71,65
72,10
Конечный результат:
Доля объектов историко-культурного наследия, находящихся в удовлетворительном состоянии и обеспеченных доступом для населения, включая реставрированные культурные объекты. Текущий ремонт "Мемориальный музей батыр бабалар", краеведческий музей Кегенского района, капитальный ремонт зданий архелого-краеведческого музея Шелек, разработка ПСД для газификаций музея "Саяси қуғын-сүргін құрбандары музейі" Талгарского района.
48,4
49,10
49,80
008
Поддержка театрального и музыкального искусства
Целевой индикатор:
Уровень удовлетворҰнности населения реализацией государственной политики в сфере театрального и музыкального искусства. Количество посетителей концертных программ по области 1 800 000 человек.
72,50
72,95
73,40
Конечный результат:
Доля населения, охваченного концертной деятельностью, включая концерты и гастрольные мероприятия государственных организаций культуры. Поставленный план на 2025 год был реализован.
84,80
85,60
86,40
009
Обеспечение функционирования областных библиотек
Целевой индикатор:
Уровень удовлетворҰнности населения качеством и доступностью библиотечных услуг. В Алматинской области функционируют 144 библиотеки, количество читателей 231 043 человек.
74,10
74,55
75,00
Конечный результат:
Доля населения, пользующегося услугами областных библиотек, включая традиционные и электронные библиотечные ресурсы. Ежегодный рост читателей увеличивается на 4,2 %
61,30
62,10
62,90
010
Обеспечение сохранности архивного фонда
Целевой индикатор:
Уровень удовлетворҰнности пользователей качеством архивных услуг и доступом к архивной информации. В Алматинской области функционируют 1 областной архив и 10 филиалов, количество оказанных услуг 29 780.
70,60
71,10
71,60
Конечный результат:
Доля документов Национального архивного фонда, находящихся в нормативном состоянии и доступных для использования, включая оцифрованные архивные материалы. Рост оказанных услуг за 2025 год составил 24,8%
76,80
77,40
78,00
282
Ревизионная комиссия области
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии области
283
Управление по вопросам молодежной политики области
001
Услуги по реализации молодежной политики на местном уровне
Целевой индикатор:
Реализация государственного социального заказа, организация республиканских и региональных мероприятий, поддержка волонтерства.
100
100
100
Конечные результаты:
Создание условий для всестороннего развития и самореализации молодежи,
рост участия молодежи в общественной и добровольческой деятельности, снижение уровня асоциального поведения среди молодежи, формирование активного и конкурентоспособного молодежного сообщества
100
100
100

005
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
Нысаналы индикатор:
Мемлекеттік жастар саясатын өңірлік деңгейде іске асыру, жастар ресурстық орталықтарының жұмысын ұйымдастыру және үйлестіру, жастар ұйымдарымен өзара іс-қимыл жасау.
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Мемлекеттің басымдықтары мен стратегиялық міндеттерін ескере отырып, өңірлік деңгейде мемлекеттік жастар саясатын тиімді іске асыру.
Жастардың білім беру, мәдени, әлеуметтік және мансаптық мүмкіндіктерге қол жеткізуін қамтамасыз ететін жастар ресурстық орталықтарының қалыптасқан желісі.
Билік органдарының жастар ұйымдарымен, бастамашыл топтармен және бейресми бірлестіктермен орнықты өзара іс-қимылы.
100
100
100
284
Облыстың туризм басқармасы
001
Жергілікті деңгейде туризм саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
004
Туристік қызметті реттеу
34,1%
38,3%
38,3%
Мақсатты индикатор:
Алматы облысында туристік белсенділіктің артуы.
34,1%
38,3%
38,3%
Соңғы нәтиже:
Аймақтың туристік саласын тиімді реттеу және тұрақты дамыту.
7,6%
7,8%
8,2%
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
074
Кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялау
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 ед
19 ед
19 ед
002
Облыстық деңгейде спорт жарыстарын өткізу
Нысаналы индикатор: Ай сайын ақшалай қамтылым алатын облыстың жетекші спортшыларының саны
215
309
309
Түпкілікті нәтиже:
Барлық жас санаттарындағы халықтың дене шынықтырумен және спортпен жүйелі түрде айналысуымен қамтылуын арттыру
654
666
670
003
Әртүрлі спорт түрлері бойынша облыстың құрама командаларының мүшелерін дайындау және республикалық және халықаралық спорт жарыстарына қатысуы
Нысаналы индикатор: Мүгедектігі бар адамдардың жалпы санындағы дене шынықтырумен және спортпен жүйелі түрде айналысатын мүгедектігі бар адамдардың үлесі
6,4
6,4
6,4
Түпкілікті нәтиже: Барлық жас санаттарындағы халықтың дене шынықтырумен және спортпен жүйелі түрде айналысуымен қамтылуын арттыру (%)
44%
46%
48%

005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
Целевой индикатор:
Реализация государственной молодежной политики на региональном уровне, организация и координация работы молодежных ресурсных центров, взаимодействие с молодежными организациями.
100
100
100
Конечный результат:
Эффективная реализация государственной молодежной политики на региональном уровне, с учетом приоритетов и стратегических задач государства.
Сформированная сеть молодежных ресурсных центров, обеспечивающих доступ молодежи к образовательным, культурным, социальным и карьерным возможностям.
Налаженное устойчивое взаимодействие органов власти с молодежными организациями, инициативными группами и неформальными объединениями.
100
100
100
284
Управление туризма области
004
Регулирование туристкой деятельности
Целевой индикатор:
Рост показателей туристской деятельности в Алматинской области.
34,1%
38,3%
38,3%
Конечный результат:
Эффективное регулирование и устойчивое развитие туристской отрасли региона.
7,6%
7,8%
8,2%
032
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік органдарды қажетті негізгі құралдармен қамтамасыз ету
Целевой индикатор:
количество приобретҰнных основных средств (кресла, компьютерная техника и принтеры) для подведомственных государственных учреждений и организаций; уровень оснащҰнности рабочих мест современной офисной техникой.
60%
0
0
Конечный результат:
Обеспечение подведомственных государственных учреждений необходимыми основными средствами.
60%
0
0
074
Субсидирование части расходов хозяйствующих субъектов на содержание санитарно-гигиенических сооружений
Целевой индикатор:
Субсидирование расходов хозяйствующих субъектов на содержание санитарно-гигиенических сооружений.
22%
22%
22%
Конечный результат:
Обеспечение стабильного функционирования и надлежащего санитарного состояния санитарно-гигиенических сооружений.
22%
22%
22%
285
Управление физической культуры и спорта области
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физ.культуры и спорта
19 ед
19 ед
19 ед
002
Проведение спортивных соревнований на областном уровне
Целевой индикатор:
Количество ведущих спортсменов области, получающих ежемесячное денежное содержание
215
309
309
Конечный результат:
Увеличение охвата населения всех возрастов, систематически занимающихся физической культурой и спортом
654
666
670
003
Подготовка и участие членов областных сборных команд по различным видам спорта на республиканских и международных спортивных соревнованиях
Целевой индикатор:
Доля инвалидов, систематически занимающихся физической культурой и спортом, в общей численности инвалидов
6,4
6,4
6,4
Конечный результат:
Увеличение охвата населения всех возрастов, систематически занимающихся физической культурой и спортом (%)
44%
46%
48%

013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
Түпкілікті нәтижелер:
"Ауыл шаруашылығы жануарларды сәйкестендіру" ДБ бағдарламалық өніміне абоненттік-техникалық қызмет көрсету, нүктелер саны
102
102
102
Сәйкестендіру саны
1 180 519
1 180 519
1 180 519
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
Түпкілікті нәтижелер:
Ауыл шаруашылығы жануарларының ауруларының профилактикасы және диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу (манипуляциялар)
18 625 797
18 625 797
18 625 797
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
Түпкілікті нәтижелер:
Қызметтік авто
24
24
23
Модульдік ветеринариялық пункттер сатып алу
47
47
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
Түпкілікті нәтижелер:
Жылқы сақауына қарсы вакцина, доза саны
40 000
40 000
40 000
ІҚМ-ң пироплазмидозына қарсы вакцина, доза саны
52 900
52 900
52 900
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
Түпкілікті нәтижелер:
Бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды сатып алу
1 635 680
1 662 859
1 691 189
032
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
Түпкілікті нәтижелер:
Қараусыз және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау, жануарлар саны
1 650
1 650
1 650
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
Түпкілікті нәтижелер:
Чиптеу және мәліметтер базасына ақпарат енгізу, жануарлар саны
1 650
1 650
1 650
034
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
Түпкілікті нәтижелер:
Қаңғыбас жануарларды вакцинациялау және зарарсыздандыру, жануарлар саны
1 650
1 650
1 650
035
Иелері халықтың әлеуметтік осал топтарына жататын үй жануарларын сәйкестендіру
Түпкілікті нәтижелер:
Үй жануарларын вакцинациялау және зарарсыздандыру, жануарлар саны
1 250
1 250
1 250
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
743
Облыстың цифрлық технологиялар басқармасы
001
Жергілікті деңгейде ақпараттандыру, мемлекеттік қызметтер көрсету, жобалық басқару жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
Конечные результаты:
Абонентско-техническое обслуживание программного продукта БД "Идентификация с/х животных", количество точек
102
102
102
Идентификация КРС, МРС, свиней, верблюдов, лошадей, количество голов
1 180 519
1 180 519
1 180 519
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
Конечные результаты:
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике болезней с/х животных, количество манипуляций
18 625 797
18 625 797
18 625 797
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
Конечные результаты:
Приобретение служебного авто
24
24
23
Приобретение модульных ветеринарных пунктов
47
47
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
Конечные результаты:
Приобретение вакцины против мыта лошадей, доз
40 000
40 000
40 000
Приобретение вакцины против пироплазмидоза КРС, доз
52 900
52 900
52 900
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
Конечные результаты:
Приобретение изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации, количество бирок
1 635 680
1 662 859
1 691 189
032
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
Конечные результаты:
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных, количество животных
1 650
1 650
1 650
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
Конечные результаты:
Чипирование и внесение информации в базу данных, количество животных
1 650
1 650
1 650
034
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
Конечные результаты:
Вакцинация и стерилизация бродячих животных, количество животных
1 650
1 650
1 650
035
Идентификация домашних животных, владельцы которых относятся к социально уязвимым слоям населения
Конечные результаты:
Чипирование и внесение информации в базу данных домашних животных, количество животных, голов.
1 250
1 250
1 250
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
743
Управление цифровых технологий области
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информатизации, оказания государственных услуг и проектного управления области