Алматы облыстық мәслихатының 2024 жылғы 18 желтоқсандағы № 31-160 "Алматы облысының 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2025 жылғы 15 желтоқсандағы № 44-246 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 96-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 10 желтоқсандағы "2025 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету және "2025 – 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 10 желтоқсандағы № 1046 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" № 1075 қаулысына сәйкес Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алматы облыстық мәслихатының "Алматы облысының 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2024 жылғы 18 желтоқсандағы № 31-160 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 204913 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 844 009 745 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 143 477 379 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 19 885 485 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 423 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 680 645 458 мың теңге;
2) шығындар – 840 997 488 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 26 740 983 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 41 457 006 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 716 023 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 6 648 011 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 6 648 011 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -30 376 737 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 30 376 737 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 9, 10, 11, 12 және 12-1-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерден облыстық бюджетке берілетін трансферттердің көлемі 65 683 327 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерден трансферттер түсімдерін бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";

О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 18 декабря 2024 года № 31-160 "Об областном бюджете Алматинской области на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Алматинской области от 15 декабря 2025 года № 44-246
В соответствии с пунктом 4 статьи 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2025 года № 1075 "О корректировке показателей республиканского бюджета на 2025 год и внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2024 года № 1046 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 – 2027 годы" Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алматинского областного маслихата "Об областном бюджете Алматинской области на 2025-2027 годы" от 18 декабря 2024 года № 31-160 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 204913) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 844 009 745 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 143 477 379 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 19 885 485 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 423 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 680 645 458 тысяч тенге;
2) затраты – 840 997 488 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26 740 983 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 41 457 006 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 716 023 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 6 648 011 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 6 648 011 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -30 376 737 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 30 376 737 тысяч тенге.";
пункты 9, 10, 11, 12 и 12-1 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объем трансфертов, передаваемых из районных бюджетов (бюджетов городов областного значения) в областной бюджет в сумме 65 683 327 тысяч тенге.
Распределение поступлений трансфертов из районных бюджетов (бюджетов городов областного значения) определяется на основании постановления акимата Алматинской области.";

"10. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 32 662 436 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілері қатарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 2 070 мың теңге;
табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге 1 050 333 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 1 082 428 мың теңге;
ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған құралдарды (бұйымдарды) және атрибуттарды сатып алуға 138 347 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға 1 047 578 мың теңге;
еңбек мобильділігі орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге 156 847 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарының медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 99 154 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге 269 026 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға 9 297 184 мың теңге;
мектепке дейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға 34 524 мың теңге;
ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға 53 544 мың теңге;
жекеменшік орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға 7 789 408 мың теңге;
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға 2 757 853 мың теңге;
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға 5 585 мың теңге;
"Ауылда денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға 566 700 мың теңге;
жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға 1 908 423 мың теңге;
вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға 855 748 мың теңге;
денсаулық сақтау ұйымдары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге 66 236 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғынжайлар сатып алуға 5 352 568 мың теңге;

"10. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 32 662 436 тысяч тенге, в том числе на:
повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел 2 070 тысяч тенге;
повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений 1 050 333 тысяч тенге;
проведение противоэпизоотических мероприятий 1 082 428 тысяч тенге;
приобретение средств (изделий) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных 138 347 тысяч тенге;
обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан 1 047 578 тысяч тенге;
обеспечение деятельности центров трудовой мобильности 156 847 тысяч тенге;
повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг 99 154 тысяч тенге;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий 269 026 тысяч тенге;
увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования 9 297 184 тысяч тенге;
увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций дошкольного образования 34 524 тысяч тенге;
увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых 53 544 тысяч тенге;
размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования 7 789 408 тысяч тенге;
увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования 2 757 853 тысяч тенге;
увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования 5 585 тысяч тенге;
материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения" 566 700 тысяч тенге;
материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне 1 908 423 тысяч тенге;
закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов 855 748 тысяч тенге;
повышение заработной платы работников организаций здравоохранения местных исполнительных органов 66 236 тысяч тенге;
приобретение жилищ коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения 5 352 568 тысяч тенге;

мемлекеттік дене шынықтыру және спорт ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға 28 427 мың теңге;
аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз ету және өткізу 100 453 мың теңге.";
"11. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 78 751 766 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде орта білім беру объектілерін салу 58 621 496 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға 1 000 000 мың теңге;
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту 10 037 633 мың теңге;
қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту 887 133 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға 3 385 920 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін салу, реконструкциялау және сейсмикалық күшейту 1 414 040 мың теңге;
жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға 3 155 544 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамыту 250 000 мың теңге.";
"12. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 198 996 964 мың теңге сомасында субвенция түсімдері көзделсін.";
"12.1. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте Алматы агломерациясын дамыту мақсатында Алматы қаласының бюджетінен 6 088 304 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер түсімдері көзделсін, оның ішінде:
радиалды автомобиль жолдарын салу үшін мемлекет мұқтажына мәжбүрлеп иеліктен шығаруға жататын жер телімдерін сатып алуға 5 788 304 мың теңге;
"Алматы-Байсерке-Талғар" магистральдық газ құбырының 59,22-61,73 шақырым учаскесін шығаруға 300 000 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 14-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"14. Аудандық бюджеттерге, облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттеріне 2025 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады, оның ішінде:
мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары;
мемлекеттік органдардың ағымдағы шығыстары;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеу;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыруға;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін тұрғын үй коммуналдық тұрғын үй қорын сатып алу;

увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций физической культуры и спорта 28 427 тысяч тенге;
обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения) 100 453 тысяч тенге.";
"11. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены поступления целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в сумме 78 751 766 тысяч тенге, в том числе на:
строительство объектов среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа" 58 621 496 тысяч тенге;
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры 1 000 000 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах 10 037 633 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах 887 133 тысяч тенге;
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 3 385 920 тысяч тенге;
строительство, реконструкцию и сейсмоусиление объектов здравоохранения 1 414 040 тысяч тенге;
увеличение водности поверхностных водных ресурсов 3 155 544 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы 250 000 тысяч тенге.";
"12. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год поступления субвенции из республиканского бюджета в сумме 198 996 964 тысяч тенге.";
"12.1. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год поступления трансфертов из бюджета города Алматы в сумме 6 088 304 тысяч тенге в целях развития Алматинской агломерации, в том числе на:
выкуп земельных участков подлежащих принудительному отчуждению для государственных нужд под строительство радиальных автомобильных дорог 5 788 304 тысяч тенге;
вынос магистрального газопровода на участке 59,22-61,73 км "Алматы-Байсерке-Талгар" 300 000 тысяч тенге.";
пункт 14 указанного решения изложить в новой редакции:
"14. Распределение целевых текущих трансфертов районным бюджетам, бюджетам городов областного значения на 2025 год определяется на основании постановления акимата Алматинской области, в том числе на:
капитальные расходы государственных органов;
текущие расходы государственных органов;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
выплату государственной адресной социальной помощи;
обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;

"7-20-25" бағдарламасы бойынша бастапқы жарнаны ішінара төлеуге азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету;
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласында іс-шаралар өткізу;
мәдениет саласында іс-шаралар өткізу;
көлік инфрақұрылымы саласында іс-шаралар өткізу;
Алматы агломерациясын дамыту шеңберінде іс-шаралар өткізу.";
көрсетілген шешімнің 16 және 17-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"16. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау және объектілерді дамыту жөніндегі іс-шараларды өткізуге 1 302 358 мың теңге сомасында көзделсін.";

предоставление социальной помощи гражданам на частичную оплату первоначального взноса по программе "7-20-25";
проведение мероприятий в сфере жилищно-коммунального хозяйства;
проведение мероприятий в сфере культуры;
проведение мероприятий в сфере транспортной инфраструктуры;
проведение мероприятий в рамках развития Алматинской агломерации.";
пункты 16 и 17 указанного решения изложить в новой редакции:
"16. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год на проведение мероприятий по охране окружающей среды и развития объектов в сумме 1 302 358 тысяч тенге.";

"17. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге және көлік инфрақұрылымын дамытуға 23 447 334 мың теңге сомасында көзделсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Мәслихат төрағасы Қ. Байғоджаев
Алматы облыстық мәслихатының 2025 жылғы 15 желтоқсандағы "Алматы облыстық мәслихатының 2024 жылғы 18 желтоқсандағы "Алматы облысының 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 31-160 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 44-246 шешіміне қосымша

"17. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год на обеспечение функционирования автомобильных дорог и развитие транспортной инфраструктуры в сумме 23 447 334 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата К. Байгоджаев
Приложение к решению Алматинского областного маслихата от 15 декабря 2025 года № 44-246 "О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 18 декабря 2024 года № 31-160 "Об областном бюджете Алматинской области на 2025-2027 годы"

176 871
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
3 231
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
96 079
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
263 500
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
8 075
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
7 941 644
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
19 935 330
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
7 117 556
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 306 182
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 218 507
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 753 565
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
278 577
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
725 875
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 271 045
076
Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
58 613
261
Облыстың білім басқармасы
805 374
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
447 337
037
Әлеуметтік сауықтандыру
85 905
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
111 963
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
160 169
271
Облыстың құрылыс басқармасы
6 000
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
6 000
2
Әлеуметтiк көмек
9 199 089
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 199 089
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
9 199 089
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

176 871
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
3 231
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
96 079
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
263 500
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
8 075
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
7 941 644
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
19 935 330
1
Социальное обеспечение
7 117 556
256
Управление координации занятости и социальных программ области
6 306 182
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 218 507
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 753 565
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
278 577
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
725 875
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 271 045
076
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
58 613
261
Управление образования области
805 374
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
447 337
037
Социальная реабилитация
85 905
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
111 963
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
160 169
271
Управление строительства области
6 000
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
6 000
2
Социальная помощь
9 199 089
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 199 089
068
Программа занятости
9 199 089
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения

3 618 685
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 618 685
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
392 084
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 125
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
775 947
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
492 521
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
290 050
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
38 237
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
568 942
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 053 779
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
50 854 240
1
Тұрғын үй шаруашылығы
120 000
772
Облыстың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және абаттандыру басқармасы
120 000
054
Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер
120 000
2
Коммуналдық шаруашылық
50 734 240
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 867 450
030
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
3 867 450
771
Облыстың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
45 994 549
001
Жергілікті деңгейде энергетика және сумен жабдықтау саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
342 689
003
Елдi мекендердi газдандыру
442 224
004
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
118 687
005
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
656 296
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
483 640
012
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
52 626
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
897 533
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
42 700 854
124
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу

3 618 685
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 618 685
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
392 084
007
Капитальные расходы государственного органа
7 125
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
775 947
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
492 521
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
290 050
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
38 237
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
568 942
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 053 779
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
50 854 240
1
Жилищное хозяйство
120 000
772
Управление жилищно-коммунального хозяйства и благоустройства области
120 000
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
120 000
2
Коммунальное хозяйство
50 734 240
271
Управление строительства области
3 867 450
030
Развитие коммунального хозяйства
3 867 450
771
Управление энергетики и водоснабжения области
45 994 549
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и водоснабжения
342 689
003
Газификация населенных пунктов
442 224
004
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
118 687
005
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
656 296
011
Капитальные расходы государственного органа
483 640
012
Развитие коммунального хозяйства
52 626
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
897 533
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
42 700 854
124
Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы

7 121
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
378 203
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
50 082
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
777 864
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
10 486 836
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
13 931 185
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
4 662 824
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
394 844
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 742 912
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
2 742 912
719
Облыстың ветеринария басқармасы
6 143 774
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
247 643
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 127
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
365 285
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
95 118
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
13 544
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
148 759
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
4 808 909
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
265 892
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
55 150
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
138 347
2
Су шаруашылығы
4 189 772
770
Облыстың су ресурстары және ирригация басқармасы
4 189 772
004
Ерекше авариялы су шаруашылығы құрылыстары мен гидромелиорациялық жүйелердi қалпына келтiру

7 121
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
378 203
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
50 082
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
777 864
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
10 486 836
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
13 931 185
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
4 662 824
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
394 844
271
Управление строительства области
2 742 912
020
Развитие объектов сельского хозяйства
2 742 912
719
Управление ветеринарии области
6 143 774
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
247 643
003
Капитальные расходы государственного органа
5 127
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
365 285
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
95 118
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
13 544
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
148 759
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
4 808 909
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
265 892
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
55 150
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
138 347
2
Водное хозяйство
4 189 772
770
Управление водных ресурсов и ирригации области
4 189 772
004
Восстановление особо аварийных водохозяйственных сооружений и гидромелиоративных систем