Алматы облысы бойынша 2025 жылғы ІI тоқсанға арналған әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарлары үшін бөлшек сауда бағаларының шекті мәндерін белгілеу туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2025 жылғы 13 мамырдағы № 130 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27, 37-баптарына, "Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 30 наурыздағы № 282 бұйрығымен бекітілген Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бөлшек сауда бағаларының шекті мәндерін және оларға бөлшек сауда бағаларының шекті рұқсат етілген мөлшерін белгілеу қағидаларының 7-тармағына сәйкес, Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы облысы бойынша 2025 жылғы ІI тоқсанға арналған әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарлары үшін бөлшек сауда бағаларының шекті мәндері осы қаулының қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. "Алматы облысының кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін Эталондық бақылау банкінде жариялау үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы қаулының Алматы облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі М. Сұлтанғазиев
Алматы облысы әкімдігінің 2025 жылғы "__" ___________ "Алматы облысы бойынша 2025 жылғы ІI тоқсанға арналған әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарлары үшін бөлшек сауда бағаларының шекті мәндерін белгілеу туралы" № _____ қаулысына келісім парағы.
Енгізуші:
Облыстың кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасының басшысы Қ. Бахытұлы
Келісілді:
Облыс әкімінің бірінші орынбасары Н. Әбдірахым
Облыс әкімінің орынбасары Р. Исатаев
Облыс әкімінің орынбасары Б. Күренбеков
Облыс әкімінің орынбасары Ә. Масабаев
Облыс әкімінің аппарат басшысы М. Мәдіғұлов
Облыстық экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасының басшысы А. Ораз
Облыс әкімі аппаратының заң бөлімінің басшысы А. Абижанова
Облыс әкімі аппаратының құжаттамамен қамтамасыз ету және бақылау бөлімінің басшысы Г. Жорабаева
Бекітемін
"Алматы облысы әкімінің
аппараты" ММ-нің басшысы
____________ М. Мәдіғұлов
2025 жыл "___" ___________
Алматы облысы әкімдігінің 2025 жылғы "__" ___________ "Алматы облысы бойынша 2025 жылғы ІI тоқсанға арналған әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарлары үшін бөлшек сауда бағаларының шекті мәндерін белгілеу туралы" № _____ қаулысына тарату парағы.

Об установлении пороговых значений розничных цен на социально значимые продовольственные товары на ІI квартал 2025 года по Алматинской области
Постановление акимата Алматинской области от 13 мая 2025 года № 130
В соответствии со статьями 27, 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 8 Закона Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности", пунктом 7 Правил установления пороговых значений розничных цен на социально значимые продовольственные товары и размера предельно допустимых розничных цен на них, утвержденных приказом и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 282, акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить пороговые значения розничных цен на социально значимые продовольственные товары на ІI квартал 2025 года по Алматинской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития Алматинской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для опубликования в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Алматинской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Алматинской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области М. Султангазиев
Лист согласования к постановлению акимата Алматинской области от "__" _________ 2025 года № ____ "Об установлении пороговых значений розничных цен на социально значимые продовольственные товары на ІI квартал 2025 года по Алматинской области".
Вносит:
Руководитель управления предпринимательства и индустриально- инновационного развития области К. Бахытулы
Согласовано:
Первый заместитель акима области Н. Абдрахим
Заместитель акима области Р. Исатаев
Заместитель акима области Б. Куренбеков
Заместитель акима области А. Масабаев
Руководитель аппарата акима области М. Мадигулов
Руководитель управления экономики и бюджетного планирования области А. Ораз
Руководитель юридического отдела аппарата акима области А. Абижанова
Руководитель отдела документационного обеспечения и контроля аппарата акима области Г. Жорабаева
Утверждаю
Руководитель ГУ "Аппарат акима Алматинской области"
______________ М. Мадигулов
"_____" __________ 2025 года
Лист рассылки к постановлению акимата Алматинской области от "__" _________ 2025 года № ____ "Об установлении пороговых значений розничных цен на социально значимые продовольственные товары на ІI квартал 2025 года по Алматинской области".

1. Облыс әкімінің орынбасары Р. Исатаевқа – электрондық нұсқада;
2. Облыстың кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасына – 1 дана;
3. Облыс әкімі аппаратының заң бөліміне – электрондық нұсқада;
4. Аудандар және Қонаев, Алатау қалаларының әкімдіктеріне – электрондық нұсқада.
Облыстың кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасының басшысы Қ. Бахытұлы
Облыс әкімі аппаратының құжаттамамен қамтамасыз ету және бақылау бөлімінің бас маманы А. Әбілмәжін
Жіберілді: 2025 ж. "___" ___________
Согласовано16.04.2025 17:15 Жорабаева Гульнара Серикбаевна 16.04.2025 17:26 Бахытұлы Қуаныш 16.04.2025 18:43 Исатаев Рустам Маратович 23.04.2025 08:20 Абижанова Алия Аллибековна 13.05.2025 16:04 Ораз Асылан Саматұлы 13.05.2025 16:12 Куренбеков Болат Кайратович 13.05.2025 16:13 Масабаев Әсет Дүйсебекұлы 13.05.2025 16:15 Мадигулов Мурат Бахиткеримович 13.05.2025 16:19 Абдрахим Нурлан ЕргалиулыПодписано13.05.2025 16:19 Султангазиев Марат Елеусизович
Алматы облысы әкімдігінің
2025 жылғы "____" __________
№ ____ қаулысына қосымша
Алматы облысы бойынша 2025 жылғы ІI тоқсанға арналған әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарлары үшін бөлшек сауда бағаларының шекті мәндері
Р/с
Тауар атауы
Өлшем бірлігі
Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарлар бағасының шекті мәндері (теңге)
1
Тазартылған күріш (домалақ дәнді, өлшеніп салынатын)
кг

1. Заместителю акима области Исатаеву Р.М. – в электронном виде;
2. Управлению предпринимательства и индустриально-инновационного развития Алматинской области – 1 экземпляр;
3. Юридическому отделу аппарата акима области – в электронном виде;
4. Акиматам районов и городов Қонаев, Алатау – в электронном виде.
Руководитель управления предпринимательства и индустриально- инновационного развития области К. Бахытулы
Главный специалист документационного обеспечения и контроля аппарата акима области А. Абилмажин
Разослано: "____" _____________ 2025 г.
Согласовано16.04.2025 17:15 Жорабаева Гульнара Серикбаевна 16.04.2025 17:26 Бахытұлы Қуаныш 16.04.2025 18:43 Исатаев Рустам Маратович 23.04.2025 08:20 Абижанова Алия Аллибековна 13.05.2025 16:04 Ораз Асылан Саматұлы 13.05.2025 16:12 Куренбеков Болат Кайратович 13.05.2025 16:13 Масабаев Әсет Дүйсебекұлы 13.05.2025 16:15 Мадигулов Мурат Бахиткеримович 13.05.2025 16:19 Абдрахим Нурлан Ергалиулы
Подписано13.05.2025 16:19 Султангазиев Марат Елеусизович
Приложение к постановлению
акимата Алматинской области
от "___" _________ 2025 года
№ _______
№ п/п
Наименование товара
Единица измерения
Пороговые значения цен на социально значимые продовольственные товары (тенге)
1
Рис шлифованный (круглозерный, весовой)
кг