2026-2028 жылдарға арналған Хромтау аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 410 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 7 бабының 1-тармағы 3) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 19 721 865 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14 916 937,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 100 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 18 000 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 тенге;
трансферттер түсімдері – 4 766 827,3 мың теңге;
2) шығындар – 18 792 213,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 10 381 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 112 431 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 102 050 мың теңге;
4) қаржылық активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 919 270,1 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –
-919 270,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 112 431 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 933 156,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 901 455,1 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 06.02.2026 № 441 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте салық түсімдерінің жалпы сомасын мынадай мөлшерлерде бөлу белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
2) мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100 пайыз.
3. Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7-бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2026 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшері – 69 049 мың теңге;
3) айлық есептік көрсеткіш – 4 325 теңге;
4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 50 851 теңге.

Об утверждении Хромтауского районного бюджета на 2026-2028 годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 19 декабря 2025 года № 410
В соответствии с подпунктом 3) пунктом 1 статьи 7 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 19 721 865 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14 916 937,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20 100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 18 000 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 4 766 827,3 тысяч тенге;
2) затраты – 18 792 213,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10 381 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 112 431 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 102 050 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 919 270,1 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета– 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
-919 270,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 112 431 тысяч тенге;
погашение займов – 1 933 156,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 901 455,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 06.02.2026 № 441 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить в районном бюджете на 2026 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
2) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора – 100 процентов;
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026 - 2028 годы" установлены:
с 1 января 2026 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 69 049 тенге;
3) месячный расчетный показатель – 4 325 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 50 851 тенге.

4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аудандық манызы бар қала, ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар 350 350 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар 4 957 101 мың теңге көлемінде ескерілсін.
6. 2026 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер түскені ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте қала және ауылдық округтер бюджеттерге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
1) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге;
2) мемлекеттік органның күрделі шығыстарына;
3) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
4) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
5) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
6) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
7) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
8. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер және даму трансферттердің түсімдері көзделсін:
1) электр жүйесін дамытуға;
2) кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;

4. Учесть в районном бюджете на 2026 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, сельских округов в сумме 350 350 тысяч тенге
5. Учесть бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет на 2026 год в размере 4 957 101 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2026 год поступление бюджетных кредитов из республиканского бюджета на:
реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата района.
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов на:
1) услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
2) капитальные расходы государственного органа;
3) освещение улиц в населенных пунктах;
4) обеспечение санитарии населенных пунктов;
5) благоустройство и озеленение населенных пунктов;
6) обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;
7) капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджет на:
1) развивать электроэнергетическую систему;
2) развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства;

3) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
4) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға;
5) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
9. 2026 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 424 742 мың теңге сомасында бекітілсін.
10. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Хромтау аудандық
мәслихатының төрағасы
Э. Б. Болатов
Хромтау аудандық мәслихаттың
2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 410 шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған Хромтау аудандық бюджеті

3) развитие транспортной инфраструктуры;
4) приобретение жилья из коммунального жилищного фонда;
5) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
6) на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения).
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 424 742 тысяч тенге.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Хромтауского
районного маслихата
Болатов Э. Б.
Приложение 1 к решению
Хромтауского районного
маслихата от 2025 года
19 декабря № 410
Хромтауский районный бюджет на 2026 год

14 200
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
578
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
141 913
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
52 612
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
218 534
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
182 696
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
182 696
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 025
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
500
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
28 747
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарға құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
86 424
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
852 469
1
Тұрғын үй шаруашылығы
585 464
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
32 480
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
32 480
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
552 984
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
52 670
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
500 314
2
Коммуналдық шаруашылық
267 005
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
201 881
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
19 589
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
30 000
028
Коммуналдық шаруашлық дамыту
150 602
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 690
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
65 124
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
60 624
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту

14 200
006
Оказание жилищной помощи
578
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
141 913
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
52 612
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью
218 534
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
182 696
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
182 696
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
67 025
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
500
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
28 747
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
86 424
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
852 469
1
Жилищное хозяйство
585 464
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
32 480
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
32 480
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
552 984
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
52 670
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
500 314
2
Коммунальное хозяйство
267 005
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
201 881
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
19 589
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
30 000
028
Развитие коммунального хозяйства
150 602
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 690
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
65 124
005
Развитие коммунального хозяйства
60 624
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения

27 000
009
Елдi мекендердi жерге және шаруашылық жағынан орналастыру
6 000
010
Жерлерді аймақтыру бойынша ұйымдастыру жұмыстар
6 000
011
Аудандардың,облыстық маңызы бар
15 000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
10 884
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
10 884
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
10 884
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
70 418
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
70 418
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
70 418
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
49 104
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
21 314
12
Көлiк және коммуникация
4 950 127
1
Автомобиль көлiгi
4 870 127
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 870 170
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 069 953
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
36 730
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
558 633
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
3 204 811
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
80 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
80 000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
80 000
13
Басқалар
805 231
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
51 984
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
51 984
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 104
108
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
26 880
9
Басқалар
753 247
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

27 000
009
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
6 000
010
Организационная работа по зонированию земель
6 000
011
Районы имеют региональное значение
15 000
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
10 884
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
10 884
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
10 884
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
70 418
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
70 418
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
70 418
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
49 104
015
Капитальные расходы государственного органа
21 314
12
Транспорт и коммуникация
4 950 127
1
Автомобильный транспорт
4 870 127
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 870 170
022
Развитие транспортной инфраструктуры
1 069 953
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
36 730
045
Капитальный и средний ремонт дорог районного значения и улиц населенных пунктов.
558 633
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
3 204 811
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникации
80 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
80 000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
80 000
13
Прочие
805 231
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
51 984
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
51 984
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
25 104
108
Разработка или корректировка технико-экономических обоснований для проектов бюджетных инвестиций и тендерной документации для проектов государственно-частного партнерства, включая концессионные проекты, а также проведение необходимых экспертных оценок и консультативной поддержки проектов государственно-частного партнерства, включая концессионные проекты.
26 880
9
Прочие
753 247
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

12 845
3
Ақпараттық кеңiстiк
125 144
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
30 000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
30 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
95 144
006
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
95 144
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістікті ұйымдастыру жөніндегі өзге де қызметтер
159 353
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
134 295
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 463
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
91 832
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
25 058
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 058
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
230 181
1
Ауыл шаруашылығы
192 297
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет қала құрылысы
123 520
010
Ауыл шаруашылығы обьектіллерін бекіту
123 520
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және жер қатынастары бөлімі
68 777
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
68 777
6
Жер қатынастар
27 000
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және жер қатынастары бөлімі
27 000
009
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
6 000
010
Жерлерді аймақтыру бойынша ұйымдастыру жұмыстар
6 000
011
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдық округтердiң, кенттердiң, ауылдардың, шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
15 000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
10 884
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
10 884
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
10 884
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
50 460
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
50 460
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
50 460
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

12 845
3
Информационное пространство
125 144
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
30 000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
30 000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
95 144
006
Функционирование районных (городских) библиотек
95 144
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
159 353
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
134 295
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
42 463
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
91 832
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
25 058
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
25 058
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
230 181
1
Сельское хозяйство
192 297
466
Архитектурное и градостроительное проектирование района (города регионального значения)
123 520
010
Утверждение сельскохозяйственных объектов
123 520
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
68 777
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений на территории района (города областного значения)
68 777
6
Земельные отношения
27 000
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
27 000
009
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
6 000
010
Организационная работа по зонированию земель.
6 000
011
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельского округов, поселков, сел
15 000
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
10 884
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
10 884
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
10 884
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
50 460
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
50 460
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
50 460
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)