Хромтау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 260 "2025-2027 жылдарға арналған Хромтау ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 4 шілдедегі № 329 шешімі
Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Хромтау аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Хромтау ауданының бюджетін бекіту туралы" 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 260 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің кіріспесі келесі редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
2) 1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 20 191 052 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14 694 900 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 100 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 472 052 мың теңге;
2) шығындар – 22 209 509,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 124 902 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 175 724 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 50 822 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 143 359,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 143 359,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 175 724 мың теңге;

О внесении изменений в решение Хромтауского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 260 "Об утверждении Хромтауского районного бюджета на 2025-2027 годы"
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 4 июля 2025 года № 329
Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Хромтауского районного маслихата "Об утверждении Хромтауского районного бюджета на 2025-2027 годы" от 24 декабря 2024 года № 260 следующие изменения:
1) преамбулу указанного решения изложить в следующей редакции:
"В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:";
2) пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 20 191 052 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14 694 900 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 472 052 тысяч тенге;
2) затраты – 22 209 509,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 124 902 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 175 724 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 50 822 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 143 359,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 143 359,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 175 724 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 50 822 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 018 457,6 мың теңге.".
3) көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Хромтау аудандық
мәслихатының төрағасы
Э. Болатов
Хромтау аудандық мәслихаттың
2025 жылғы 04 шілдедегі № 329
шешіміне қосымша
Хромтау аудандық мәслихаттың

погашение займов – 50 822 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 018 457,6 тысяч тенге.".
3) приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Хромтауского
районного маслихата
Э. Болатов
Приложение к решению
Хромтауского районного
маслихата от 04 июля 2025 года
№ 329
Приложение 1 к решению
Хромтауского районного

011
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдық округтердiң, кенттердiң, ауылдардың, шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
15 000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
10 884
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
10 884
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
10 884
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
226 126
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
226 126
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
226 126
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
124 646
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
101 480
12
Көлiк және коммуникация
4 575 601
1
Автомобиль көлiгi
4 510 801
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 510 801
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 432 675
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
54 700
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
466 478
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
2 556 948
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
64 800
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
64 800
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
64 800
13
Басқалар
2 451 759
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
36 484
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
36 484
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 484
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
4 000
9
Басқалар
2 415 275
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
227 696
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
227 696
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 807 631
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендердің әлеуметтік-инженерлік инфрақұрылымы бойынша іс-шараларды жүзеге асыру

011
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельского округов, поселков, сел
15 000
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
10 884
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
10 884
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
10 884
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
226 126
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
226 126
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
226 126
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
124 646
015
Капитальные расходы государственного органа
101 480
12
Транспорт и коммуникация
4 575 601
1
Автомобильный транспорт
4 510 801
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 510 801
022
Развитие транспортной инфраструктуры
1 432 675
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
54 700
045
Капитальный и средний ремонт дорог районного значения и улиц населенных пунктов.
466 478
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
2 556 948
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникации
64 800
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
64 800
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
64 800
13
Прочие
2 451 759
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
36 484
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
36 484
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
32 484
003
Поддержка предпринимательской деятельности
4 000
9
Прочие
2 415 275
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
227 696
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
227 696
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 807 631
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре сельских поселений в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"