2026-2028 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 294 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91 бабының 3 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Ойыл аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 6 193 276,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 578 031 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 26 253 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 99 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 588 893,3 мың теңге;
2) шығындар – 6 288 631,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 72 766 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 121 100 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 48 334 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -168 121,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 168 121,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 121 100 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 475 592 мың теңге,мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 522 613,1 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 29.06.2026 № 357 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне есептелетін болып белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
3) заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
4) бірыңғай жер салығы;
5) Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда), дизель отынына, газохолға, бензанолға, нефрасқа, жеңіл көмірсутектер қоспаларына және экологиялық отынға акциздер;
6) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
7) жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым;
8) жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алым;
9) қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
10) жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж;
11) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер;

Об утверждении Уилского районного бюджета на 2026-2028 годы
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 19 декабря 2025 года № 294
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Уилский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 193 276,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 578 031 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 26 253 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 99 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 588 893,3 тысяч тенге;
2) затраты – 6 288 631,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 72 766 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 121 100 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 48 334 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -168 121,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 168 121,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 121 100 тысяч тенге;
погашение займов – 475 592 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 522 613,1 тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 29.06.2026 № 357 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты;
3) налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
4) единый земельный налог;
5) бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, газохол, бензахол, нефрас, смеси легких углеводородов и экологическое топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
6) Плата за пользование земельными участками
7) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
8) регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет;
9) плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
10) государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет;
11) доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;

12) жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар;
13) аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің аппараттарына аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
14) иесіз мүлікті, белгіленген тәртіппен коммуналдық меншікке өтеусіз өткен мүлікті, қадағалаусыз жануарларды, олжаларды, сондай-ақ мұрагерлік құқығы бойынша мемлекетке өткен мүлікті сатудан алынатын түсімдер;
15) мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
16) бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы;
17) жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
18) жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.
3. Қазақстан Республикасының "2026–2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7-бабына сәйкес, белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2026 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) айлық есептiк көрсеткiш – 4 325 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 50 851 теңге.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенциялар көлемі 2 664 749 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 688 276 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 275 724 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 61 027 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 64 816 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округке – 94 730 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 69 073 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 48 021 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 74 885 мың теңге.
6. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер түсетіні ескерілсін:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 121 100 мың теңге.
Аталған бюджеттік кредиттердің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
7. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 170 037 мың теңге;
2) көлік инфрақұрылымын дамытуға – 1 104 927 мың теңге;
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

12) вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам;
13) вознаграждения по кредитам, выданным из районного (города областного значения) бюджета аппаратам акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
14) поступления от реализации бесхозяйного имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в установленном порядке в коммунальную собственность, безнадзорных животных, находок, а также имущества, перешедшего по праву наследования к государству;
15) штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам;
16) возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета;
17) другие неналоговые поступления в местный бюджет;
18) поступления от продажи земельных участков.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026 – 2028 годы" установлено:
с 1 января 2026 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 4 325 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 50 851 тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 2 664 749 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 688 276 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 275 724 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 61 027 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 64 816 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 94 730 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 69 073 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 48 021 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 74 885 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2026 год поступление бюджетных кредитов из республиканского бюджета через областной бюджет:
1) 121 100 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм бюджетных кредитов определяется на основании постановления акимата района.
7. Учесть в районном бюджете на 2026 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
1) 170 037 тысяч тенге – на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда;
2) 1 104 927 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.

8. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері түскені ескерілсін:
1) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғынжайлар сатып алуға - 19 963 мың теңге;
2) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 1 625 016 мың теңге;
3) Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру– 943 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

8. Учесть в районном бюджете на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) 19 963 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
2) 1 625 016 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
3) организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек– 943 мың теңге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 29.06.2026 № 357 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 14 332 мың теңге сомасында бекітілсін.
10. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ойыл аудандық мәслихатының төрағасы С. Ғ. Займолдин
Ойыл аудандық мәслихатының
2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 294 шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған Ойыл аудандық бюджеті

Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 29.06.2026 № 357 (вводится в действие с 01.01.2026).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 14 332 тысяч тенге.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Уилского районного маслихата С. Г. Займолдин
Приложение 1 к решению
Уилского районного маслихата
от 19 декабря 2025 года № 294
Уилский районный бюджет на 2026 год

200
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
194 356,9
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
54 314
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағымемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 314
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
66 108
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 108
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
73 934,9
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 178
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 210
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
2 031
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
16 500
115
Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
3 015,9
02
Қорғаныс
104 183
1
Әскери мұқтаждар
11 446
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11 446
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11 446
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
92 737
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
92 737
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7 934
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
84 803
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
365 889
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
61 717
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
61 717
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
61 717
2
Әлеуметтiк көмек
229 640,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
229 640,9
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24 000
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
382
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

200
9
Прочие государственные услуги общего характера
194 356,9
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
54 314
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
54 314
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
66 108
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
66 108
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
73 934,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
51 178
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 210
040
Развитие объектов государственных органов
2 031
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
16 500
115
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
3 015,9
02
Оборона
104 183
1
Военные нужды
11 446
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11 446
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11 446
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
92 737
122
Аппарат акима района (города областного значения)
92 737
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7 934
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
84 803
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
365 889
1
Социальное обеспечение
61 717
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
61 717
005
Государственная адресная социальная помощь
61 717
2
Социальная помощь
229 640,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
229 640,9
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24 000
006
Оказание жилищной помощи
382
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

69 746,9
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
35 560
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
11 937
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
88 015
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
74 531,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
74 531,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 084
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 685
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
21 954,6
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмі сүру сапасын жақсарту
5 706
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
8 101,5
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
463 113,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
411 815,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
411 815,4
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
297 043,4
008
Мемлекеттік тұрғын үйқорын сақтауды ұйымдастыру
915
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
33 000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
60 894
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
19 963
2
Коммуналдық шаруашылық
49 284,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушыларкөлігі және автомобиль жолдары бөлімі
49 284,3
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
21 885,3
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
27 399
018
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
0
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
0
3
Елді-мекендерді көркейту

69 746,9
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
35 560
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
11 937
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
88 015
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
74 531,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
74 531,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
36 084
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 685
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
21 954,6
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
5 706
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8 101,5
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
463 113,7
1
Жилищное хозяйство
411 815,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
411 815,4
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
297 043,4
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
915
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
33 000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
60 894
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
19 963
2
Коммунальное хозяйство
49 284,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
49 284,3
013
Развитие коммунального хозяйства
21 885,3
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
27 399
018
Развитие благоустройства города и населенных пунктов
0
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
0
3
Благоустройство населенных пунктов