2026-2028 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 294 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91 бабының 3 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Ойыл аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 6 080 292 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 578 031 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 26 253 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 99 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 475 909 мың теңге;
2) шығындар – 5 653 034 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 354 492 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 121 100 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 475 592 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 781 750 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 354 492 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 475 592 мың теңге,мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне есептелетін болып белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
3) заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
4) бірыңғай жер салығы;
5) Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда), дизель отынына, газохолға, бензанолға, нефрасқа, жеңіл көмірсутектер қоспаларына және экологиялық отынға акциздер;
6) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
7) жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым;
8) жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алым;
9) қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
10) жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж;
11) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер;

Об утверждении Уилского районного бюджета на 2026-2028 годы
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 19 декабря 2025 года № 294
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Уилский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 080 292 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 578 031 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 26 253 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 99 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 475 909 тысяч тенге;
2) затраты – 5 653 034 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 354 492 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 121 100 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 475 592 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 781 750 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 354 492 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 475 592 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты;
3) налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
4) единый земельный налог;
5) бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, газохол, бензахол, нефрас, смеси легких углеводородов и экологическое топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
6) Плата за пользование земельными участками
7) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
8) регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет;
9) плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
10) государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет;
11) доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;

12) жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар;
13) аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің аппараттарына аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
14) иесіз мүлікті, белгіленген тәртіппен коммуналдық меншікке өтеусіз өткен мүлікті, қадағалаусыз жануарларды, олжаларды, сондай-ақ мұрагерлік құқығы бойынша мемлекетке өткен мүлікті сатудан алынатын түсімдер;
15) мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
16) бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы;
17) жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
18) жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.
3. Қазақстан Республикасының "2026–2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7-бабына сәйкес, белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2026 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) айлық есептiк көрсеткiш – 4 325 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 50 851 теңге.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенциялар көлемі 2 664 749 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 688 276 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 275 724 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 61 027 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 64 816 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округке – 94 730 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 69 073 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 48 021 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 74 885 мың теңге.
6. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер түсетіні ескерілсін:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 121 100 мың теңге.
Аталған бюджеттік кредиттердің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
7. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 170 037 мың теңге;
2) көлік инфрақұрылымын дамытуға – 1 104 927 мың теңге;
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

12) вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам;
13) вознаграждения по кредитам, выданным из районного (города областного значения) бюджета аппаратам акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
14) поступления от реализации бесхозяйного имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в установленном порядке в коммунальную собственность, безнадзорных животных, находок, а также имущества, перешедшего по праву наследования к государству;
15) штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам;
16) возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета;
17) другие неналоговые поступления в местный бюджет;
18) поступления от продажи земельных участков.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026 – 2028 годы" установлено:
с 1 января 2026 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 4 325 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 50 851 тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 2 664 749 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 688 276 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 275 724 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 61 027 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 64 816 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 94 730 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 69 073 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 48 021 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 74 885 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2026 год поступление бюджетных кредитов из республиканского бюджета через областной бюджет:
1) 121 100 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм бюджетных кредитов определяется на основании постановления акимата района.
7. Учесть в районном бюджете на 2026 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
1) 170 037 тысяч тенге – на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда;
2) 1 104 927 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.

8. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері түскені ескерілсін:
1) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғынжайлар сатып алуға - 19 963 мың теңге;
2) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 1 503 185 мың теңге;
3) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру – 13 048 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

8. Учесть в районном бюджете на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) 19 963 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
2) 1 503 185 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
3) 13 048 тысяч тенге – на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности района.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

66 108
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
54 419
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 178
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 210
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
2 031
02
Қорғаныс
104 183
1
Әскери мұқтаждар
11 446
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11 446
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11 446
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
92 737
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
92 737
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7 934
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
84 803
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
395 889
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
61 717
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
61 717
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
61 717
2
Әлеуметтiк көмек
252 713
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
252 713
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24 000
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
382
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
104 756
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
35 560
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
88 015
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
81 459
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
81 459
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

66 108
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
54 419
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
51 178
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 210
040
Развитие объектов государственных органов
2 031
02
Оборона
104 183
1
Военные нужды
11 446
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11 446
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11 446
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
92 737
122
Аппарат акима района (города областного значения)
92 737
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7 934
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
84 803
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
395 889
1
Социальное обеспечение
61 717
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
61 717
005
Государственная адресная социальная помощь
61 717
2
Социальная помощь
252 713
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
252 713
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24 000
006
Оказание жилищной помощи
382
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
104 756
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
35 560
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
88 015
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
81 459
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
81 459
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

76 626
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
76 626
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4 923
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
71 703
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
410 981
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
63 328
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
63 328
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
63 328
2
Әлеуметтiк көмек
265 984
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
265 984
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25 000
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
409
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
133 108
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
36 007
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
71 460
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағыөзге де қызметтер
81 669
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
81 669
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 852
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 873
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қйын жағдайға тап болған
21 183
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 106
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты ораластыру
10 416
067
Ведомствалық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4 239
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
224 512
1
Тұрғын үй шаруашылығы
197 634
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

76 626
122
Аппарат акима района (города областного значения)
76 626
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4 923
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
71 703
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
410 981
1
Социальное обеспечение
63 328
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
63 328
005
Государственная адресная социальная помощь
63 328
2
Социальная помощь
265 984
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
265 984
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25 000
006
Оказание жилищной помощи
409
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
133 108
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
36 007
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
71 460
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
81 669
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
81 669
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
36 852
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 873
028
Услуги лицам из группы риска, столкнувшимся с трудными ситуациями из-за угрозы силы или проявления силы
21 183
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
6 106
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
10 416
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 239
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
224 512
1
Жилищное хозяйство
197 634
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)