Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 200 "2025-2027 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 6 қарашадағы № 279 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 200 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 5 860 729,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 947 937 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 163 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 60 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 892 569,5 мың теңге;
2) шығындар – 7 109 360,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 16 963 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 62 912 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 45 949 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 265 593,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 265 593,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 596 318 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 45 949 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 715 224,7 мың теңге.".
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер түсетіні ескерілсін:
6-1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6-1. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттің ішкі көздерінің қаражатынан берілетін кредиттер есебінен түсетіні ескерілсін:
жергілікті атқарушы органның кезекте тұрғандарға кейіннен жалға беру үшін дайын тұрғын үйді сатып алуға – 533 406 мың теңге.
Бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысының негізінде айқындалады.".
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
7) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 666 728 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 66 015,5 мың теңге сомасында бекітілсін.".

О внесении изменений в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 23 декабря 2024 года № 200 "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2025-2027 годы"
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 6 ноября 2025 года № 279
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2025-2027 годы" от 23 декабря 2024 года № 200 следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 860 729,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 947 937 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20 163 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 60 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 892 569,5 тысяч тенге;
2) затраты – 7 109 360,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 963 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 62 912 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 45 949 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 265 593,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита)
бюджета – 1 265 593,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 596 318 тысяч тенге;
погашение займов – 45 949 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 715 224,7 тысяч тенге.".
Пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление бюджетных кредитов из республиканского бюджета через областной бюджет:
Пункт 6-1 изложить в новой редакции:
"6-1. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов:
533 406 тысяч тенге – для выкупа готового жилья для его последующего предоставления в аренду очередникам местного исполнительного органа.
Распределение сумм бюджетных кредитов определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
7) 666 728 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 66 015,5 тысяч тенге.".

007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
70 788
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
421 260,6
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
111 842
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
111 842
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
111 842
2
Әлеуметтiк көмек
221 182
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
221 182
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
27 524
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
62 729
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
33 496
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
98 063
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
87 606,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
87 606,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 241
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
403,8
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 909
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
20 562,8
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмі сүру сапасын жақсарту
4 891
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
21 032
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 567
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 071 133,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
897 882,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
70 788
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
421 260,6
1
Социальное обеспечение
111 842
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
111 842
005
Государственная адресная социальная помощь
111 842
2
Социальная помощь
221 182
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
221 182
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
27 524
006
Оказание жилищной помощи
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
62 729
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
33 496
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
98 063
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
87 606,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
87 606,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
37 241
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
403,8
021
Капитальные расходы государственного органа
1 909
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
20 562,8
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
4 891
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
21 032
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 567
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 071 133,8
1
Жилищное хозяйство
897 882,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)