Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 200 "2025-2027 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 11 шілдедегі № 255 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 200 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
аталған шешімнің преамбуласы жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 85-бабының 2-тармағына, 91-бабының 3-тармағына, 94 және 96 баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Ойыл аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 5 206 134,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 895 483 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 345 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 93 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 289 213,5 мың теңге;
2) шығындар – 5 921 359,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 16 963 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 62 912 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 45 949 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -732 187,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 732 187,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 62 912 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 45 949 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 715 224,7 мың теңге.".
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 16 746 мың теңге;
2) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 1 637 мың теңге;
3) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 26 670 мың теңге;
4) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 109 972 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 23 декабря 2024 года № 200 "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2025-2027 годы"
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 11 июля 2025 года № 255
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2025-2027 годы" от 23 декабря 2024 года № 200 следующие изменения:
преамбулу указанного решения изложить в новой редакции:
"В соответствии с пунктом 2 статьи 85, пунктом 3 статьи 91, статьи 94 и 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Уилский районный маслихат РЕШИЛ:";
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 206 134,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 895 483 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 345 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 93 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 289 213,5 тысяч тенге;
2) затраты – 5 921 359,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 963 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 62 912 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 45 949 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -732 187,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 732 187,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 62 912 тысяч тенге;
погашение займов – 45 949 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 715 224,7 тысяч тенге.".
Пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
1) 16 746 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
2) 1 637 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
3) 26 670 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
4) 109 972 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 9 изложить в новой редакции:

"9. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) көлік инфрақұрылымын дамытуға – 616 769 мың теңге;
2) кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға – 48 745 мың теңге;
3) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 180 000 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 40 000 мың теңге;
2) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 8 356 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 47 072 мың теңге;
4) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 12 688 мың теңге;
5) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға (аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге) – 343 412 мың теңге;
6) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға (мәдениеттің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстарына) – 56 771 мың теңге;
7) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 1 000 000 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 78 780,5 мың теңге сомасында бекітілсін.".

"9. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) 616 769 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;
2) 48 745 тысяч тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства;
3) 180 000 тысяч тенге – на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) 40 000 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) 8 356 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет;
3) 47 072 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
4) 12 688 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
5) 343 412 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" (на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов);
6) 56 771 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" (на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций культуры);
7) 1 000 000 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 78 780,5 тысяч тенге.".

49 724
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
59 602
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 029
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
573
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
825 033,5
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 570
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
42 205
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
2 031
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
732 227,5
02
Қорғаныс
127 978
1
Әскери мұқтаждар
22 970
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
22 970
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
22 970
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
105 008
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
105 008
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
34 220
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
70 788
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
518 062
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
200 828
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
200 828
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
200 828
2
Әлеуметтiк көмек
232 727
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
232 727
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26 541
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
364
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
73 281
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
35 063
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

49 724
007
Капитальные расходы государственного органа
0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
59 602
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
59 029
015
Капитальные расходы государственного органа
0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
573
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
825 033,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
48 570
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
42 205
040
Развитие объектов государственных органов
2 031
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
732 227,5
02
Оборона
127 978
1
Военные нужды
22 970
122
Аппарат акима района (города областного значения)
22 970
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
22 970
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
105 008
122
Аппарат акима района (города областного значения)
105 008
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
34 220
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
70 788
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
518 062
1
Социальное обеспечение
200 828
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
200 828
005
Государственная адресная социальная помощь
200 828
2
Социальная помощь
232 727
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
232 727
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26 541
006
Оказание жилищной помощи
364
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
73 281
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
35 063
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью