2026–2028 жылдарға арналған Қайыңды ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 405 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026–2028 жылдарға арналған Қайыңды ауылдық округ бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 65 973 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 210 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 150 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 56 613 мың теңге, оның ішінде:
субвенция – 38 823 мың теңге;
2) шығындар – 65 973 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. Қайыңды ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
табыс салығы, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде:
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
салықтық емес түсімдер:
басқа да салықтық емес түсімдер.
3. Қазақстан Республикасының "2026–2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7-бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2026 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшері – 69 049 теңге;
3) айлық есептiк көрсеткiш – 4 325 теңге;
4) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 50 851 теңге.
4. Темір аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 388 "2026–2028 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен Қайыңды ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі 38 823 мың теңге сомасында көзделген.

Об утверждении бюджета Каиндинского сельского округа на 2026–2028 годы
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 29 декабря 2025 года № 405
В соответствии с пунктом 3 статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Каиндинского сельского округа на 2026–2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 65 973 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 210 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 150 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 56 613 тысяч тенге, в том числе:
субвенция – 38 823 тысяч тенге;
2) затраты – 65 973 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Учесть, что в доход бюджета Каиндинского сельского округа зачисляются следующие:
налоговые поступления:
подоходный налог, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налог на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе:
поступления за использование природных и других ресурсов
неналоговые поступления:
прочие неналоговые поступления.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026–2028 годы" установлено:
с 1 января 2026 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 69 049 тенге;
3) месячный расчетный показатель – 4 325 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 50 851 тенге.
4. В соответствии с решением Темирского районного маслихата от 19 декабря 2025 года № 388 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2026–2028 годы" на 2026 год предусмотрен объем субвенции, передаваемых из районного бюджета в бюджет Каиндинского сельского округа в сумме 38 823 тысяч тенге.

5. 2026 жылға арналған Қайыңды ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен 17 790 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерден түсімдері ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Қайыңды ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
6. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық
мәслихатының төрағасы
Б. Шаимов
Темір аудандық мәслихатының
2025 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 405 шешіміне 1–қосымша
2026 жылға арналған Қайыңды ауылдық округ бюджеті
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

5. Учесть в бюджете Каиндинского сельского округа на 2026 год поступления целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 17 790 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Каиндинского сельского округа.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Темирского
районного маслихата
Б. Шаимов
Приложение 1 к решению
Темирского районного
маслихата от 29 декабря
2025 года № 405
Бюджет Каиндинского сельского округа на 2026 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы