Темір аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 266 "2025–2027 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 қыркнйектегі № 363 шешімі
Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Темір аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 266 "2025–2027 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 85-бабының 2-тармағына, 91-бабының 3-тармағына, 94, 96-баптарына сәйкес, Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
1–тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025–2027 жылдарға арналған Темір аудандық бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 039 018,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 131 693 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23 845 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 155 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 874 325,8 мың теңге;
2) шығындар – 9 798 684,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 73 890 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 196 600 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 122 710 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -833 555,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 833 555,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 196 600 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 122 738,3 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 759 694,2 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімдегі 1–қосымша осы шешімдегі қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық
мәслихатының төрағасы
Б. Шаимов
Темір аудандық мәслихатының
2025 жылғы 19 қыркүйектегі
№ 363 шешіміне қосымша
Темір аудандық мәслихатының
2024 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 266 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Темір аудандық бюджеті
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

О внесении изменений в решение Темирского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 266 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2025–2027 годы"
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 19 сентября 2025 года № 363
Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Темирского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 266 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2025–2027 годы" следующие изменения:
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 85, пунктом 3 статьи 91, статьями 94, 96 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, Темирский районный маслихат РЕШИЛ:";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Темирский районный бюджет на 2025–2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 039 018,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 131 693 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 23 845 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 155 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 874 325,8 тысяч тенге;
2) затраты – 9 798 684,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 73 890 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 196 600 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 122 710 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 833 555,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 833 555,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 196 600 тысяч тенге;
погашение займов – 122 738,3 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 759 694,2 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Темирского
районного маслихата
Б. Шаимов
Приложение к решению
Темирского районного
маслихата от 19 сентября
2025 года № 363
Приложение 1
к решению Темирского
районного маслихата
от 23 декабря 2024 года № 266
Темирский районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы