2026-2028 жылдарға арналған Мұғалжар ауылы бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 510 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 91 бабының 3 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Мұғалжар ауылы бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 78 371 мың теңге:
салықтық түсімдер – 9 420 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 мың теңге;
трансферттер түсімі – 68 941 мың теңге;
2) шығындар – 78 398,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -27,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 27,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 27,8 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 15.07.2026 № 597 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:

Об утверждении бюджета села Мугалжар на 2026-2028 годы
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 26 декабря 2025 года № 510
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1._Утвердить бюджет села Мугалжар на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
доходы – 78 371 тысяч тенге;
налоговые поступления – 9 420 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 68 941 тысяч тенге;
1)затраты – 78 398,8 тысяч тенге;
2)чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
3)сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
4)дефицит (профицит) бюджета – -27,8 тысяч тенге;
5)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 27,8 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 27,8 тысяч тенге..
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 15.07.2026 № 597 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы" установлено:

2026 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;
2) зейнетақының ең төменгі мөлшері – 69 049 теңге;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 4 325 теңге;
4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 50 851 теңге.

с 1 января 2026 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 69 049 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан– 4 325 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 50 851 тенге.

3. 2026 жылға арналған Мұғалжар ауылы бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 63 186 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мұғалжар аудандық мәслихатының төрағасы К. Ермагамбетов
Мұғалжар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 510 шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған Мұғалжар ауылы бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 15.07.2026 № 597 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
санаты
сомасы (мың теңге)
сыныбы
кіші сыныбы
атауы

3. Учесть на 2026 год объем субвенций, передаваемые из районного бюджета в бюджете села Мугалжар в сумме 63 186 тысяч тенге.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Мугалжарского
районного маслихата
К. Ермагамбетов
Приложение 1 к решению Мугалжарского районного маслихата от 26 декабря 2025 года № 510
Бюджет села Мугалжар на 2026 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 15.07.2026 № 597 (вводится в действие с 01.01.2026).
категория
сумма (тысяч тенге)
класс
подкласс
наименование