2026-2028 жылдарға арналған Ембі қаласының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 498 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 9-1 бабының 2 тармақшасына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Ембі қаласы бюджеті тиісіні 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 279 854 мың теңге:
салықтық түсімдер – 151 200 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 700 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 2 700 мың теңге;
трансферттер түсімі – 125 254 мың теңге;
2) шығындар – 279 854 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.

Об утверждении бюджета города Эмба на 2026-2028 годы
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 26 декабря 2025 года № 498
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Эмба на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 279 854 тысяч тенге:
налоговые поступления – 151 200 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 700 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 700 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 125 254 тысяч тенге;
2) затраты – 279 854 тысяч тенге:
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетныхсредств – 0 тенге.

2. Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2026 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1)жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 4 325 теңге;

2. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджет на 2026-2028 годы" установлено:
с 1 января 2026 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 4 325 тенге;

3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 50 851 теңге.
3. 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 125 254,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мұғалжар аудандық мәслихатының төрағасы К. Ермағамбетов
Мұғалжар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 498 шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған Ембі қаласының бюджеті
санаты
сомасы (мың теңге)
сыныбы
кіші сыныбы
атауы

3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 50 851 тенге.
3. Учесть на 2026 год объем субвенций передаваемых из районного бюджета в бюджет города Эмба в сумме 125 254 тысяч тенге.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Мугалжарского
районного маслихата
К. Ермагамбетов
Приложение 1 к решению Мугалжарского районного маслихата от 26 декабря 2025 года № 498
Бюджет города Эмба на 2026 год
категория
сумма (тысяч тенге)
класс
подкласс
наименование