Мұғалжар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 314 "2025-2027 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 491 шешімі
Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мұғалжар аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 314 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18 735 469,5 мың теңге;
салықтық түсімдер – 14 594 272,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 43 793,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін – 22 779,8 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 074 623,6 мың теңге;
2) шығындар – 19 561 103,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 937 957 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 1 199 384 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 261 427 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 763 590,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 1 763 590,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 199 384 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение Мугалжарского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 314 "Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2025-2027 годы"
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 19 декабря 2025 года № 491
Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мугалжарского районного маслихата "Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 314 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Мугалжарский районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 735 469,5 тысяч тенге;
налоговые поступления – 14 594 272,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 43 793,7 тысяч тенге;
Поступления от продажи основного капитала – 22 779,8 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 074 623,6 тысяч тенге;
2) затраты – 19 561 103,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 937 957 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 1 199 384 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 261 427 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 763 590,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -1 763 590,8 тысяч тенге:
поступление займов – 1 199 384 тысяч тенге;

33 106
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
197 869
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
197 869
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
43 872
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
153 997
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 127 195,9
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
92 755
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
92 755
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
92 755
2
Әлеуметтiк көмек
830 294,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
830 294,1
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20 092,6
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
242
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
198 439
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
188 306,9
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
29 146,6
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
394 067
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
204 146,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
204 146,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
94 461
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
631
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
52 397
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
25 756
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

33 106
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
197 869
122
Аппарат акима района (города областного значения)
197 869
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
43 872
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
153 997
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 127 195,9
1
Социальное обеспечение
92 755
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
92 755
005
Государственная адресная социальная помощь
92 755
2
Социальная помощь
830 294,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
830 294,1
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20 092,6
006
Оказание жилищной помощи
242
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
198 439
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
188 306,9
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
29 146,6
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
394 067
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
204 146,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
204 146,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
94 461
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
631
021
Капитальные расходы государственного органа
1 000
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
52 397
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
25 756
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
31 000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
31 000
9
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
271 145,4
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
80 172,4
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 371
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
19 801,4
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
190 973
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 116
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
148 765
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 092
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
116 695,7
1
Ауыл шаруашылығы
14 760,4
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
14 760,4
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
14 760,4
6
Жер қатынастары
83 706,5
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
83 706,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 786
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
11 385
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
28 055,5
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
480
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
18 228,8
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
18 228,8
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
18 228,8
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
43 162
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
43 162
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
43 162
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
31 000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
31 000
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
271 145,4
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
80 172,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
60 371
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
19 801,4
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
190 973
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
35 116
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
148 765
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 092
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
116 695,7
1
Сельское хозяйство
14 760,4
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
14 760,4
010
Развитие объектов сельского хозяйства
14 760,4
6
Земельные отношения
83 706,5
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
83 706,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
43 786
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
11 385
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
28 055,5
007
Капитальные расходы государственного органа
480
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
18 228,8
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
18 228,8
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
18 228,8
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
43 162
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
43 162
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
43 162
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)