Мұғалжар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 314 "2025-2027 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 8 шілдедегі № 403 шешімі
Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мұғалжар аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 314 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 19 023 848,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 13 952 765,2 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 041 757,6 мың теңге;
2) шығындар – 19 849 482,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 78 351мың теңге:
бюджеттік кредиттер –274 553 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 196 202 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 903 984,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 903 984,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 274 553 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 196 202 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 825 633,8 теңге.";

О внесении изменений в решение Мугалжарского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 314 "Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2025-2027 годы"
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 8 июля 2025 года № 403
Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мугалжарского районного маслихата "Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 314 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Мугалжарский районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 19 023 848,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 13 952 765,2 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 041 757 ,6 тысяч тенге;
2) затраты – 19 849 482,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 78 351 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 274 553 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 196 202 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 903 948,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -903 984,8 тысяч тенге:
поступление займов – 274 553 тысяч тенге;
погашение займов – 196 202 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 825 633,8 тысяч тенге.";

180 623
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
180 623
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
52 000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
128 623
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 393 212
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
416 567
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
416 567
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
416 567
2
Әлеуметтiк көмек
746 914
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
746 914
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25 558
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
224 330
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
163 559
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
30 558
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
299 909
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
229 731
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
229 731
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
96 547
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 831
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
50 579
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
30 000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
15 573
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

180 623
122
Аппарат акима района (города областного значения)
180 623
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
52 000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
128 623
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 393 212
1
Социальное обеспечение
416 567
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
416 567
005
Государственная адресная социальная помощь
416 567
2
Социальная помощь
746 914
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
746 914
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25 558
006
Оказание жилищной помощи
3 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
224 330
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
163 559
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
30 558
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
299 909
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
229 731
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
229 731
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
96 547
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 831
021
Капитальные расходы государственного органа
1 000
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
50 579
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
30 000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
15 573
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

223 230,2
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
222 230,2
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 000
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
31 000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
31 000
9
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
270 681
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
79 765
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 924
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
21 841
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
190 916
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 303
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
151 521
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 092
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
123 994
1
Ауыл шаруашылығы
12 147
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
12 147
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
12 147
6
Жер қатынастары
91 371
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
91 371
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 891
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
11 385
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
38 615
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
480
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
20 476
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
20 476
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
20 476
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
42 835
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
42 835
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
42 835
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

223 230,2
006
Функционирование районных (городских) библиотек
222 230,2
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 000
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
31 000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
31 000
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
270 681
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
79 765
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
57 924
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
21 841
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
190 916
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
32 303
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
151 521
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 092
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
123 994
1
Сельское хозяйство
12 147
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
12 147
010
Развитие объектов сельского хозяйства
12 147
6
Земельные отношения
91 371
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
91 371
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
40 891
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
11 385
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
38 615
007
Капитальные расходы государственного органа
480
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
20 476
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
20 476
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
20 476
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
42 835
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
42 835
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
42 835
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)