2026-2028 жылдарға арналған Мәртөк аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 268 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 7 бабының 1 тармағының 3) тармақшасына, 91 бабының 3 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 152 111 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 862 485 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 534 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 650 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 261 442 мың теңге;
2) шығындар – 4 116 642,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 153 414 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 261 662 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 108 248 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 882 054,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -882 054,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 261 662 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 328 985 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 185 268,4 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 22.04.2026 № 309 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне келесі түсімдер есепке алынатыны ескерілсін:
корпоративтік табыс салығы;
жеке табыс салығы;
4 (төрт) пайыз көлемінде әлеуметтік салығы;
мүлікке салынатын салықтар;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
мемлекеттік баж;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды, өсімпұлдарды, санкцияларды, өндіріп алуларды қоспағанда, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер.
Ескерту. 2 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 22.04.2026 № 309 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

Об утверждении Мартукского районного бюджета на 2026-2028 годы
Решение Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 19 декабря 2025 года № 268
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 7, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 152 111 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 862 485 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 534 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 650 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 261 442 тысяч тенге;
2) затраты – 4 116 642,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 153 414 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 261 662 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 108 248 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 882 054,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -882 054,6 тысяч тенге:
поступление займов – 261 662 тысяч тенге;
погашение займов – 1 328 985 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 185 268,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 22.04.2026 № 309 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в доход районного бюджета зачисляются следующие поступления:
корпоративный подоходный налог;
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог в размере 4 (четырех) процентов;
налоги на имущество;
акцизы;
поступление за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета, за исключением штрафов, пеней, санкций, взысканий, налагаемых акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
другие неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 22.04.2026 № 309 (вводится в действие с 01.01.2026).

3. Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2026 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) айлық есептiк көрсеткiш – 4 325 теңге;
3) ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң мөлшері – 50 851 теңге.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 2 257 181 мың теңге сомасында көзделсін.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық бюджеттерге берілетін субвенциялар көлемі 378 088 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
Аққұдық ауылдық округіне – 28 124 мың теңге;
Байнассай ауылдық округіне – 31 128 мың теңге;
Байторысай ауылдық округіне – 33 297 мың теңге;
Жайсан ауылдық округіне – 38 618 мың теңге;
Қарашай ауылдық округіне – 21 673 мың теңге;
Қаратоғай ауылдық округіне – 40 677 мың теңге;
Құрмансай ауылдық округіне – 26 863 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округіне – 36 499 мың теңге;
Мәртөк ауылдық округіне – 1 004 мың теңге;
Родников ауылдық округіне – 28 927 мың теңге;
Тәңірберген ауылдық округіне – 18 827 мың теңге;
Сарыжар ауылдық округіне – 45 206 мың теңге;
Хазірет ауылдық округіне – 27 245 мың теңге.
6. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен түсетін ағымдағы нысаналы трансферттер мен даму трансферттерінің түсімдері төмендегідей мөлшерде ескерілсін:
1) Мәртөк ауданы Мәртөк ауылында өнер орталығының құрылысына – 287 198 мың теңге;
2) тұрғындардың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй сатып алуға – 79 852 мың теңге;
3) ауданның коммуналдық меншігінде тұрған газдандыру желілерін пайдалануды ұйымдастыруға – 20 573 мың теңге;
4) Мәртөк ауданының Кенсахара ауылындағы су құбыры желілері мен құрылыстарын қайта жаңғыртуға – 300 000 мың теңге;

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии cо статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы" установлено:
с 1 января 2026 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 4 325 тенге;
3) размер прожиточного минимума – 50 851 тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 2 257 181 тысяч тенге.
5. Утвердить в районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемые из районного бюджета в сельские бюджеты в сумме 378 088 тысяч тенге, в том числе:
Аккудыкскому сельскому округу – 28 124 тысяч тенге;
Байнассайскому сельскому округу – 31 128 тысяч тенге;
Байторысайскому сельскому округу – 33 297 тысяч тенге;
Жайсанскому сельскому округу – 38 618 тысяч тенге;
Карачаевскому сельскому округу – 21 673 тысяч тенге;
Каратогайскому сельскому округу – 40 677 тысяч тенге;
Курмансайскому сельскому округу – 26 863 тысяч тенге;
Кызылжарскому сельскому округу – 36 499 тысяч тенге;
Мартукскому сельскому округу – 1 004 тысяч тенге;
Родниковскому сельскому округу – 28 927 тысяч тенге;
Сельскому округу Танирберген – 18 827 тысяч тенге;
Сарыжарскому сельскому округу – 45 206 тысяч тенге;
Хазретовскому сельскому округу – 27 245 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета в следующих размерах:
1) на строительство Центра искусств в селе Мартук Мартукского района – 287 198 тысяч тенге;
2) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 79 852 тысяч тенге;
3) на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности района – 20 573 тысяч тенге;
4) на реконструкцию водопроводных сетей и сооружений в селе Кенсахара Мартукского района – 300 000 тысяч тенге;

5) Мәртөк ауданының Хазірет ауылындағы су құбыры желілері мен құрылыстарын қайта жаңғыртуға – 300 000 мың теңге;
6) Мәртөк ауданының "Светлана" шаруа қожалығына электрмен жабдықтау желісінің құрылысына – 12 046 мың теңге;
7) қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыруға – 2 050 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 11.02.2026 № 288 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

5) на реконструкцию водопроводных сетей и сооружений в селе Хазрет Мартукского района – 300 000 тысяч тенге;
6) на строительство линии электроснабжения крестьянского хозяйства "Светлана" Мартукского района – 12 046 тысяч тенге;
7) на организацию отлова и уничтожения бродячих собак и кошек – 2 050 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 11.02.2026 № 288 (вводится в действие с 01.01.2026).

7. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен кредиттер түсімі мамандардың әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 261 662 мың теңге сомасында ескерілсін.
8. 2026 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 62 019 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. Осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет шығыстарында нысаналы және нысаналы емес жалпы сипаттағы трансферттердің көлемдері ескерілсін.

7. Учесть в районном бюджете на 2026 год поступление кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 261 662 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 62 019 тысяч тенге.
9. Учесть в расходах районного бюджета на 2026-2028 годы объемы целевых и нецелевых трансфертов общего характера согласно приложению 4 к настоящему решению.

10. Осы шешімнің 5 қосымшасына сәйкес 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет шығыстарында даму шығындары ескерілсін.
11. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәртөк аудандық мәслихатының төрағасы Т. Көлкебаев
Мәртөк аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 268 шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған Мәртөк аудандық бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 22.04.2026 № 309 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
Кірістер

10. Учесть в расходах районного бюджета на 2026-2028 годы затраты на развитие согласно приложению 5 к настоящему решению.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Мартукского районного маслихата Т. Көлкебаев
Приложение 1 к решению Мартукского районного маслихата от 19 декабря 2025 года № 268
Мартукский районный бюджет на 2026 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 22.04.2026 № 309 (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
Доходы

46 215
2
Әлеуметтiк көмек
560 532
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
560 532
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
33 545
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 043
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
206 804
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 494
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
120 646
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
20 073
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
176 927
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
73 028
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі
73 028
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 037
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
210
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
22 783
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7 500
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 498
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
871 785
1
Тұрғын үй шаруашылығы
185 692
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
185 692
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
105 840
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
79 852
2
Коммуналдық шаруашылық
646 525
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
646 525
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
12 000
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру

46 215
2
Социальная помощь
560 532
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
560 532
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
33 545
006
Оказание жилищной помощи
1 043
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
206 804
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 494
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
120 646
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
20 073
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
176 927
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
73 028
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
73 028
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35 037
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
210
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
22 783
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
7 500
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 498
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
871 785
1
Жилищное хозяйство
185 692
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
185 692
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
105 840
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
79 852
2
Коммунальное хозяйство
646 525
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
646 525
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
12 000
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

1 516
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 516
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 516
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
104 419
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
32 389
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 389
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
72 030
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 729
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
301
02
Қорғаныс
62 783
1
Әскери мұқтаждар
3 629
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 629
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3 629
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
59 154
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
59 154
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
18 439
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
40 715
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
696 146
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
47 307
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
47 307
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
47 307
2
Әлеуметтiк көмек
585 295
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
585 295
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
33 545
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 043
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
208 040
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 494
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
122 397
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
18 725
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

1 516
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 516
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 516
9
Прочие государственные услуги общего характера
104 419
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
32 389
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
32 389
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
72 030
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
71 729
015
Капитальные расходы государственного органа
301
02
Оборона
62 783
1
Военные нужды
3 629
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3 629
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3 629
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
59 154
122
Аппарат акима района (города областного значения)
59 154
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
18 439
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
40 715
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
696 146
1
Социальное обеспечение
47 307
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
47 307
005
Государственная адресная социальная помощь
47 307
2
Социальная помощь
585 295
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
585 295
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
33 545
006
Оказание жилищной помощи
1 043
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
208 040
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 494
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
122 397
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
18 725
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

24 780
008
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
178
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
109 728
004
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
109 728
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
125 230
470
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі
93 188
001
Жергiлiктi деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік оптимизімін қалыптастыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 186
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
57 002
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
32 042
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 042
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
167 623
1
Ауыл шаруашылығы
72 751
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл
шаруашылығы бөлімі
35 751
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 751
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
37 000
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
37 000
6
Жер қатынастары
44 420
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
44 420
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 839
003
Елді мекендерді жер-шаруашылық орналастыру
5 111
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
6 470
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
50 452
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
50 452
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
50 452
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
31 069
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
31 069
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
31 069
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

24 780
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
178
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
109 728
004
Функционирование районных (городских) библиотек
109 728
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
125 230
470
Отдел внутренней политики и развития языков района (города областного значения)
93 188
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков
36 186
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
57 002
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
32 042
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, физической культуры и спорта
32 042
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
167 623
1
Сельское хозяйство
72 751
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
35 751
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
35 751
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
37 000
010
Развитие объектов сельского хозяйства
37 000
6
Земельные отношения
44 420
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
44 420
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
32 839
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
5 111
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
6 470
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
50 452
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
50 452
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
50 452
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
31 069
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
31 069
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
31 069
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)