2026-2028 жылдарға арналған Мәртөк аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 268 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 7 бабының 1 тармағының 3) тармақшасына, 91 бабының 3 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 153 191 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 862 485 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 826 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 650 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 261 230 мың теңге;
2) шығындар – 4 117 722,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 153 807 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 261 662 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 107 855 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 881 661,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -881 661,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 261 662 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 328 592 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 185 268,4 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 15.07.2026 № 336 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне келесі түсімдер есепке алынатыны ескерілсін:
корпоративтік табыс салығы;
жеке табыс салығы;
4 (төрт) пайыз көлемінде әлеуметтік салығы;
мүлікке салынатын салықтар;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
мемлекеттік баж;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды, өсімпұлдарды, санкцияларды, өндіріп алуларды қоспағанда, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер.
Ескерту. 2 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 22.04.2026 № 309 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

Об утверждении Мартукского районного бюджета на 2026-2028 годы
Решение Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 19 декабря 2025 года № 268
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 7, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 153 191 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 862 485 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 826 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 650 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 261 230 тысяч тенге;
2) затраты – 4 117 722,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 153 807 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 261 662 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 107 855 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 881 661,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -881 661,6 тысяч тенге:
поступление займов – 261 662 тысяч тенге;
погашение займов – 1 328 592 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 185 268,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 15.07.2026 № 336 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в доход районного бюджета зачисляются следующие поступления:
корпоративный подоходный налог;
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог в размере 4 (четырех) процентов;
налоги на имущество;
акцизы;
поступление за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета, за исключением штрафов, пеней, санкций, взысканий, налагаемых акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
другие неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 22.04.2026 № 309 (вводится в действие с 01.01.2026).

3. Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2026 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) айлық есептiк көрсеткiш – 4 325 теңге;
3) ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң мөлшері – 50 851 теңге.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 2 257 181 мың теңге сомасында көзделсін.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық бюджеттерге берілетін субвенциялар көлемі 378 088 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
Аққұдық ауылдық округіне – 28 124 мың теңге;
Байнассай ауылдық округіне – 31 128 мың теңге;
Байторысай ауылдық округіне – 33 297 мың теңге;
Жайсан ауылдық округіне – 38 618 мың теңге;
Қарашай ауылдық округіне – 21 673 мың теңге;
Қаратоғай ауылдық округіне – 40 677 мың теңге;
Құрмансай ауылдық округіне – 26 863 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округіне – 36 499 мың теңге;
Мәртөк ауылдық округіне – 1 004 мың теңге;
Родников ауылдық округіне – 28 927 мың теңге;
Тәңірберген ауылдық округіне – 18 827 мың теңге;
Сарыжар ауылдық округіне – 45 206 мың теңге;
Хазірет ауылдық округіне – 27 245 мың теңге.
6. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен түсетін ағымдағы нысаналы трансферттер мен даму трансферттерінің түсімдері төмендегідей мөлшерде ескерілсін:
1) Мәртөк ауданы Мәртөк ауылында өнер орталығының құрылысына – 287 198 мың теңге;
2) тұрғындардың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй сатып алуға – 79 852 мың теңге;
3) ауданның коммуналдық меншігінде тұрған газдандыру желілерін пайдалануды ұйымдастыруға – 20 573 мың теңге;
4) Мәртөк ауданының Кенсахара ауылындағы су құбыры желілері мен құрылыстарын қайта жаңғыртуға – 300 000 мың теңге;

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии cо статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы" установлено:
с 1 января 2026 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 4 325 тенге;
3) размер прожиточного минимума – 50 851 тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 2 257 181 тысяч тенге.
5. Утвердить в районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемые из районного бюджета в сельские бюджеты в сумме 378 088 тысяч тенге, в том числе:
Аккудыкскому сельскому округу – 28 124 тысяч тенге;
Байнассайскому сельскому округу – 31 128 тысяч тенге;
Байторысайскому сельскому округу – 33 297 тысяч тенге;
Жайсанскому сельскому округу – 38 618 тысяч тенге;
Карачаевскому сельскому округу – 21 673 тысяч тенге;
Каратогайскому сельскому округу – 40 677 тысяч тенге;
Курмансайскому сельскому округу – 26 863 тысяч тенге;
Кызылжарскому сельскому округу – 36 499 тысяч тенге;
Мартукскому сельскому округу – 1 004 тысяч тенге;
Родниковскому сельскому округу – 28 927 тысяч тенге;
Сельскому округу Танирберген – 18 827 тысяч тенге;
Сарыжарскому сельскому округу – 45 206 тысяч тенге;
Хазретовскому сельскому округу – 27 245 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета в следующих размерах:
1) на строительство Центра искусств в селе Мартук Мартукского района – 287 198 тысяч тенге;
2) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 79 852 тысяч тенге;
3) на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности района – 20 573 тысяч тенге;
4) на реконструкцию водопроводных сетей и сооружений в селе Кенсахара Мартукского района – 300 000 тысяч тенге;

5) Мәртөк ауданының Хазірет ауылындағы су құбыры желілері мен құрылыстарын қайта жаңғыртуға – 300 000 мың теңге;
6) Мәртөк ауданының "Светлана" шаруа қожалығына электрмен жабдықтау желісінің құрылысына – 12 046 мың теңге;
7) қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыруға – 2 050 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 11.02.2026 № 288 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

5) на реконструкцию водопроводных сетей и сооружений в селе Хазрет Мартукского района – 300 000 тысяч тенге;
6) на строительство линии электроснабжения крестьянского хозяйства "Светлана" Мартукского района – 12 046 тысяч тенге;
7) на организацию отлова и уничтожения бродячих собак и кошек – 2 050 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 11.02.2026 № 288 (вводится в действие с 01.01.2026).

7. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен кредиттер түсімі мамандардың әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 261 662 мың теңге сомасында ескерілсін.
8. 2026 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 62 019 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. Осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет шығыстарында нысаналы және нысаналы емес жалпы сипаттағы трансферттердің көлемдері ескерілсін.

7. Учесть в районном бюджете на 2026 год поступление кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 261 662 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 62 019 тысяч тенге.
9. Учесть в расходах районного бюджета на 2026-2028 годы объемы целевых и нецелевых трансфертов общего характера согласно приложению 4 к настоящему решению.

10. Осы шешімнің 5 қосымшасына сәйкес 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет шығыстарында даму шығындары ескерілсін.
11. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәртөк аудандық мәслихатының төрағасы Т. Көлкебаев
Мәртөк аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 268 шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған Мәртөк аудандық бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 15.07.2026 № 336 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
Кірістер

10. Учесть в расходах районного бюджета на 2026-2028 годы затраты на развитие согласно приложению 5 к настоящему решению.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Мартукского районного маслихата Т. Көлкебаев
Приложение 1 к решению Мартукского районного маслихата от 19 декабря 2025 года № 268
Мартукский районный бюджет на 2026 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 15.07.2026 № 336 (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
Доходы

42 428
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
677 267
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
46 215
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
46 215
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
46 215
2
Әлеуметтiк көмек
555 778
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
555 778
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
33 545
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 043
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
204 381
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 494
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
118 686
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
19 702
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
176 927
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
75 274
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі
75 274
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 037
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
210
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
25 283
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7 500
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 244
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
871 785
1
Тұрғын үй шаруашылығы
185 692
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
185 692
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
105 840
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
79 852
2
Коммуналдық шаруашылық

42 428
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
677 267
1
Социальное обеспечение
46 215
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
46 215
005
Государственная адресная социальная помощь
46 215
2
Социальная помощь
555 778
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
555 778
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
33 545
006
Оказание жилищной помощи
1 043
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
204 381
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 494
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
118 686
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
19 702
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
176 927
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
75 274
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
75 274
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35 037
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
210
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
25 283
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
7 500
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 244
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
871 785
1
Жилищное хозяйство
185 692
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
185 692
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
105 840
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
79 852
2
Коммунальное хозяйство

015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
18 725
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
200 051
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
63 544
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі
63 544
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 475
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
210
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
20 359
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7 500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 151 165
1
Тұрғын үй шаруашылығы
135 491
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
30 000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
30 000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
105 491
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
105 491
2
Коммуналдық шаруашылық
989 531
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
989 531
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
34 525
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
955 006
3
Елді-мекендерді көркейту
26 143
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
26 143
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
26 143
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiк
664 262
1
Мәдениет саласындағы қызмет
383 872
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
383 872
005
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
383 872
2
Спорт
20 474
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі

015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
18 725
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
200 051
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
63 544
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
63 544
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35 475
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
210
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
20 359
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
7 500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 151 165
1
Жилищное хозяйство
135 491
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
30 000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
30 000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
105 491
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
105 491
2
Коммунальное хозяйство
989 531
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
989 531
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
34 525
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
955 006
3
Благоустройство населенных пунктов
26 143
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
26 143
015
Освещение улиц в населенных пунктах
26 143
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
664 262
1
Деятельность в области культуры
383 872
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
383 872
005
Поддержка культурно-досуговой работы
383 872
2
Спорт
20 474
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)