2026-2028 жылдарға арналған Бегалы ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 428 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Қобда аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Бегалы ауылдық округінің бюджетітиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйке, оның ішінде 2026 жылға мынындай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 45 186 мың теңге:
салықтық түсімдер - 9 700 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер - 0 теңге;
арнайы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 35 486 мың теңге;
2) шығындар – 46 186 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге:
бюджеттік кредиттеу - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0 теңге;
6) бюджеттің мұңайға қатысты емес тапшылығы (профицитін) – 0 теңге, соның ішінде:
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 000,0 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 474 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
табыс салығы;
бірыңғай жер салығы;
жеке тұлғалардың мүлкiне салынатын салық;
елдi мекендер жерлерiне алынатын жер салығы;
заңды тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық;
жеке тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің әкімдері салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсімдер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.

Об утверждении бюджета Бегалинского сельского округа на 2026-2028 годы
Решение Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 26 декабря 2025 года № 428
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кобдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бегалинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих обьемах:
1) доходы – 45 186,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 9 700,0 тысяч тенге;
не налоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
специальное поступление – 0 тенге;
поступления трансфертов – 35 486,0 тысяч тенге;
2) затраты – 46 186,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0тенге;
6) не нефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге, в том числе:
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 000,0 млн тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 15.05.2026 № 474 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
подоходный налог;
единый земельный налог;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог на земли населенных пунктов;
налог на транспортные средства с юридических лиц;
налог на транспортные средства с физических лиц;
административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые акимами города районного значения, села, поселка, сельского округа;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа;
другие неналоговые поступления в бюджеты города районного значения, села, поселка,сельского округа.
поступления за использование природных и других ресурсов.

3. Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2026 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 4 325 теңге;

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026 - 2028 годы" установлено:
с 1 января 2026 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 4 325 тенге;

3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 50 851 теңге.
4. 2026 жылға аудандық бюджеттен Бегалы ауылдық округінің бюджетіне берілген субвенциялар көлемі 33 486,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қобда аудандық мәслихатының төрағасы Ж. Ергалиев
Қобда аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 428 шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған Бегалы ауылдық округінің бюджеті

3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 50 851 тенге.
4. Учесть на 2026 год объемы субвенций, переданных из районного бюджета в бюджет Бегалинского сельского округа в сумме 33 486,0 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Кобдинского
районного маслихата
Ж. Ергалиев
Приложение № 1 к решению
Кобдинского районного
маслихата от 26 декабря 2025
года № 428
Бюджет Бегалинского сельского округа на 2026 год.