Аудандық мәслихаттың 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 191 "2025-2027 жылдарға арналған Ырғыз ауылдық округ бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2025 жылғы 7 қарашадағы № 272 шешімі
Ырғыз аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың "2025-2027 жылдарға арналған Ырғыз ауылдық округбюджетін бекіту туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 191 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Ырғыз ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 227 078,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 63 945,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 90 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16422,9 мың теңге;
трансферттер түсімі – 146 620 мың теңге;
2) шығындар – 241 840,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 14 762,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 762,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 14 762,1 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2025 жылға арналған Ырғыз ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:

О внесении изменений в решение районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 191 "Об утверждении бюджета Иргизского сельского округа на 2025-2027 годы"
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 7 ноября 2025 года № 272
Иргизский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 191 "Об утверждении бюджета Иргизского сельского округа на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Иргизского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 227 078,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 63 945,4 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 90 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16422,9 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 146 620 тысяч тенге;
2) затраты – 241 840,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -14 762,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 762,1 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 14 762,1 тысячи тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть в бюджете Иргизского сельского округа на 2025 год поступление текущих целевых трансфертов из районного бюджета:

елді мекенді абаттандыруға - 66 820 мың теңге.
Аталған трансферттерінің cомасын бөлу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
төрағасы:
М. Турымов
Аудандық мәслихаттың
2025 жылғы "7" қарашадағы
№ 272 шешіміне қосымша
Аудандық мәслихаттың

66 820 тысяч тенге - на благоустройство населенных пунктов.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного
маслихата:
М. Турымов
Приложение к решению
районного маслихата
от "7" ноября 2025 года №272
Приложение 1 к решению
районного маслихата № 191