Ырғыз ауданы бойынша қатты тұрмыстық қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифтерді бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 маусымдағы № 224 шешімі
Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексінің 365-бабы 3-тармағының 3) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 347 "Коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормаларын есептеудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына, Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 377 "Халық үшін тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифті есептеу әдістемесін бекіту туралы" бұйрығына сәйкес, Ырғыз аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ырғыз ауданының санаттары бойынша қалдықтардың пайда болу нормаларының есептік көрсеткіштері осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Ырғыз ауданы бойынша тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифтер осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
төрағасы
М. Турымов
Аудандық мәслихаттың
2025 жылғы "23" маусымдағы
№ 224 шешіміне 1-қосымша
Ырғыз ауданының санаттары бойынша қалдықтардың пайда болу нормаларының есептік көрсеткіштері
Атауы
Есеп бірлігі
Жинақтаудың есептік нормалары
1
2
3
4
Өлшем бірліктері
Объектінің атауы
м³/жыл
1
Абаттандырылған үй иеліктері (КПТҮ)
1 тұрғын

Об утверждении тарифов на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов по Иргизскому району
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 23 июня 2025 года № 224
В соответствии с подпунктами 2), 3) пункта 3 статьи 365 Экологического кодекса Республики Казахстан, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 347 "Об утверждении Типовых правил расчета норм образования и накопления коммунальных отходов", приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 14 сентября 2021 года № 377 "Об утверждении Методики расчета тарифа для населения на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов", Иргизский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Расчетные показатели нормы образования отходов по категориям по Иргизскому району согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Об утверждении тарифов и нормы на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов по Иргизскому району согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Иргизского
районного маслихата
М. Турымов
Приложение 1 к решению
районного маслихата
от "23" июня 2025 года № 224
Расчетные показатели нормы образования отходов по категориям по Иргизскому району
Наименование
Расчетная единица
Расчетные нормы накопления
1
2
3
4
Единицы измерения
Наименование объекта
м³/год
1
Домовладения благоустроенные (МЖД)
1 житель