2026-2028 жылдарға арналған Миялы ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 355 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91 бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Байғанин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Миялы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 50 306 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 19 482 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 30 824 мың теңге;
2) шығындар – 56 206 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 900,0мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 900,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 900,0 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 10.04.2026 № 373 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабына сәйкес белгіленген ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2026 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;

Об утверждении бюджета Миялинского сельского округа на 2026-2028 годы
Решение Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 19 декабря 2025 года № 355
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Байганинского района РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Миялинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих обьемах:
1) доходы – 50 306 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 19 482 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 30 824тысяч тенге;
2) затраты – 56 206 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -5 900,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 5 900,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств –5 900,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 10.04.2026 № 373 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджет на 2026-2028 годы" установлено:
с 1 января 2026 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;

2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 4 325 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 50 851 теңге болып белгіленгені ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған Миялы ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 30 824 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Байғанин аудандық мәслихатының төрағасы М. Сержан
Байғанин аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
19 желтоқсандағы № 355
шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған Миялы ауылдық округінің бюджеті

2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан– 4 325 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 50 851 тенге.
3. Утвердить на 2026 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет Миялинского сельского округа в сумме 30 824 тысяч тенге.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Байганинского районного маслихата М. Сержан
Приложение 1 к решению
Байганинского районного
маслихата от 19 декабря 2025
года № 355
Бюджет Миялинского сельского округа на 2026 год