2026-2028 жылдарға арналған Көлтабан ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 352 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91 бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Байғанин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Көлтабан ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 57 426 мың теңге:
салықтық түсімдер – 37 955 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 18 471 мың теңге;
2) шығындар – 57 426 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабына сәйкес белгіленген ескерілсін және басшылыққа алынсын:

Об утверждении бюджета Культабанского сельского округа на 2026-2028 годы
Решение Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 19 декабря 2025 года № 352
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Байганинского района РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Культабанского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы– 57 426 тысяч тенге:
налоговые поступления – 37 955 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 18 471 тысяч тенге;
2) затраты – 57 426 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджет на 2026-2028 годы" установлено:
с 1 января 2026 года:

1) жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;
2) айлық есептік көрсеткіш – 4325 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 50 851 теңге болып белгiленсiн.
3. 2025 жылға арналған Көлтабан ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 18 471 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Байғанин аудандық мәслихатының төрағасы М. Сержан
Байғанин аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
19 желтоқсандағы № 352
шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған Көлтабан ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 4 325 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 50 851 тенге.
3. Утвердить на 2026 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет Культабанского сельского округа в сумме 18 471 тысяч тенге.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Байганинского районного маслихата М. Сержан
Приложение 1 к решению
Байганинского районного
маслихата от 19 декабря 2025
года № 352
Бюджет Культабанского сельского округа 2026 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование