2026-2028 жылдарға арналған Қарауылкелді ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 351 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91 бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Байғанин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Қарауылкелді ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 211 118 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 174 728 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 20 390 мың теңге;
2) шығындар – 346 621,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 135 503,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 135 503,7 мың теңге , оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары–135 503,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 17.02.2026 № 366 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 - бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2026 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;

Об утверждении бюджета Карауылкелдинского сельского округа на 2026-2028 годы
Решение Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 19 декабря 2025 года № 351
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Байганинского района РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Карауылкелдинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих обьемах:
1) доходы – 211 118 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 174 728 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20 390 тысяч тенге;
2) затраты – 346 621,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге, в том числе: приобретение финансовых активов – 0,0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 135 503,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 135 503,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0,0 тенге;
погашение займов – 0,0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 135 503,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 17.02.2026 № 366 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026 - 2028 годы" установлено:
с 1 января 2026 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;

2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 4 325 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 50 851 теңге.
3. 2026 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция 20 390 мың теңге сомасында көзделді.

2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 4 325 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 50 851 тенге.
3. 2026 год субвенция, передаваемая из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 20 390 тысяч тенге.

4. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Байғанин аудандық мәслихатының төрағасы М. Сержан
Байғанин аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
19 желтоқсандағы № 351
шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған Қарауылкелді ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 17.02.2026 № 366 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І.КІРІСТЕР

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Байганинского районного маслихата М. Сержан
Приложение 1 к решению
Байганинского районного
маслихата от 19 декабря 2025
года № 351
Бюджет Карауылкелдинского сельского округа на 2026 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 17.02.2026 № 366 (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I.ДОХОДЫ