2026-2028 жылдарға арналған Байғанин аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 330 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91 бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Байғанин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Байғанин аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 696 458 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 337 748 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 68 770 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 000 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 2 279 940 мың теңге;
2) шығындар – 7 717 795,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 77 733 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 136 237 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 58 504 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -99 070,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 99 070,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 136 237 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 668 873 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 631 706,3 теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 03.06.2026 № 393 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша 100 %;
2) әлеуметтік салық бойынша 0 %;
3) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша 100 %;
4) төлем көзінде салық салынбайтын кірістерге жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша 100 %.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюдың көлемі 1 803 042 мың теңге сомасында көзделсін.
4. Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2026 жылғы 1 қаңтардан бастап:

Об утверждении бюджета Байганинского района на 2026-2028 годы
Решение Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 18 декабря 2025 года № 330
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Байганинского района РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Байганинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих обьемах:
1) доходы – 7 696 458 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 337 748 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 68 770 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 000 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 2 279 940 тысяч тенге;
2) затраты – 7 717 795,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 77 733 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 136 237 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 58 504 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -99 070,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 99 070,3 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 136 237 тысяч тенге;
погашение займов – 668 873 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 631 706,3 тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 03.06.2026 № 393 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить на 2026 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 100 %;
2) по социальному налогу 0 %;
3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора 100 %;
4) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 100 %.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы бюджетных изъятий из районного бюджета в областной бюджет в сумме 1 803 042 тысяча тенге.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы" установлено:
с 1 января 2026 года:

1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 4 325 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 50 851 теңге.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте, аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 312 024 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қарауылкелді ауылдық округіне – 20 390 мың теңге;
Көлтабан ауылдық округіне – 18 471 мың теңге;
Қызылбұлақ ауылдық округіне – 46 016 мың теңге;
Жарқамыс ауылдық округіне – 38 709 мың теңге;
Қопа ауылдық округіне – 39 327 мың теңге;
Ащы ауылдық округіне – 36 210 мың теңге;
Сартоғай ауылдық округіне – 42 052 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округіне – 40 025 мың теңге;
Миялы ауылдық округіне – 30 824 мың теңге.
6. 2026 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер түскені ескерілсін:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7. 2026 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғынжайлар сатып алуға;
2) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
3) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыруға.
Аталған кредиттердің ағымдағы нысаналы трансферттер сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 4 325 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 50 851 тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 312 024 тысячи тенге, в том числе:
Карауылкелдинскому сельскому округу – 20 390 тысяч тенге;
Культабанскому сельскому округу – 18 471 тысяч тенге;
Кызылбулакскому сельскому округу – 46 016 тысяч тенге;
Жаркамысскому сельскому округу – 38 709 тысяч тенге;
Копинскому сельскому округу – 39 327 тысяч тенге;
Ащынскому сельскому округу – 36 210 тысяч тенге;
Сартогайскому сельскому округу – 42 052 тысяч тенге;
Жанажолскому сельскому округу – 40 025 тысяч тенге;
Миялинскому сельскому округу – 30 824 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2026 год поступление кредитов из республиканского бюджета:
1) на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата района.
7. Учесть в районном бюджете на 2026 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета:
1) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
2) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
3) на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения).
Распределение указанных сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

70 525,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
579 764,0
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
80 704,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
80 704,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
80 704,0
2
Әлеуметтiк көмек
357 713,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
357 713,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
37 628,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
265,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
137 348,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
46 709,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
135 763,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
141 347,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
141 347,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 887,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
718,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
36 784,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
8 512,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
44 746,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
700,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
354 580,2
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
45 221,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
5 295,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
39 926,0
2
Коммуналдық шаруашылық
304 035,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

70 525,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
579 764,0
01
Социальное обеспечение
80 704,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
80 704,0
005
Государственная адресная социальная помощь
80 704,0
02
Социальная помощь
357 713,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
357 713,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
37 628,0
006
Оказание жилищной помощи
265,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
137 348,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
46 709,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
135 763,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
141 347,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
141 347,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49 887,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
718,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
36 784,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
8 512,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
44 746,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
700,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
354 580,2
1
Жилищное хозяйство
45 221,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
45 221,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
5 295,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
39 926,0
2
Коммунальное хозяйство
304 035,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

46 787
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
123 895
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
137 296
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
137 296
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 289
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
761
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
31 017
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
9 023
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
46 206
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
511 528
1
Тұрғын үй шаруашылығы
33 136
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
33 136
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
33 136
2
Коммуналдық шаруашылық
472 906
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
444 000
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
184 000
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
20 546
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
239 454
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
28 906
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
28 906
3
Елді-мекендерді көркейту
5 486
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 486
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
5 486
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
863 529
1
Мәдениет саласындағы қызмет
331 991
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
331 991
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
331 991
2
Спорт
44 538
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі

46 787
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
123 895
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
137 296
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
137 296
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
50 289
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
761
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
31 017
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
9 023
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
46 206
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
511 528
1
Жилищное хозяйство
33 136
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
33 136
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
33 136
2
Коммунальное хозяйство
472 906
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
444 000
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
184 000
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
20 546
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
239 454
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
28 906
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
28 906
3
Благоустройство населенных пунктов
5 486
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 486
015
Освещение улиц в населенных пунктах
5 486
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
863 529
1
Деятельность в области культуры
331 991
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
331 991
003
Поддержка культурно-досуговой работы
331 991
2
Спорт
44 538
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)

44 538
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
28 754
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3 498
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
12 286
3
Ақпараттық кеңiстiк
296 723
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
14 079
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
14 079
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
282 644
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
282 527
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
117
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
190 277
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
151 598
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 133
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
112 465
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
38 679
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 679
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
86 047
6
Жер қатынастары
38 837
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
38 837
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 837
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
47 210
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
47 210
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
47 210
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
38 370
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
38 370
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
38 370
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

44 538
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
28 754
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3 498
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
12 286
3
Информационное пространство
296 723
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
14 079
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
14 079
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
282 644
006
Функционирование районных (городских) библиотек
282 527
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
117
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
190 277
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
151 598
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
39 133
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
112 465
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
38 679
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
38 679
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
86 047
6
Земельные отношения
38 837
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
38 837
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
38 837
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
47 210
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
47 210
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
47 210
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
38 370
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
38 370
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
38 370
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)