Байғанин аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Байғанин аудандық бюджетін бекіту туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 219 шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2025 жылғы 1 тамыздағы № 294 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Байғанин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Байғанин аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Байғанин аудандық бюджетін бекіту туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 219 шешіміне келесідей өзгеріс енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Байғанин аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 549 474 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 248 746 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 26 082 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 268 646 мың теңге;
2) шығындар – 12 367 057,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 57 550 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 110 096 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 52 546 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -875 133,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 875 133,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 110 096мың теңге;
қарыздарды өтеу – 52 546 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 817 583,5 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Байғанин аудандық
мәслихатының төрағасы
М. Дауылбаев
Байғанин аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
01 тамыздағы № 294 шешіміне
қосымша
Байғанин аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
25 желтоқсандағы № 219
шешіміне қосымша
2025 жылға арналған Байғанин аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР

О внесении изменения в решение Байганинского районного маслихата "Об утверждении бюджета Байганинского района на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 219
Решение Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 1 августа 2025 года № 294. Прекращено действие в связи с истечением срока
Байганинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Байганинского районного маслихата "Об утверждении бюджета Байганинского района на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 219 следующие изменение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Байганинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих обьемах:
1) доходы – 11 549 474 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 248 746 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 26 082 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 268 646 тысяч тенге;
2) затраты – 12 367 057,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 57 550 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 110 096 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 52546 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -875 133,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 875 133,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 110 096 тысяч тенге;
погашение займов – 52 546 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 817 583,5тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Байганинского
районного маслихата
М. Дауылбаев
Приложение к решению
Байганинского районного
маслихата от 01 август 2025 года
№ 294
Приложение к решению
Байганинского районного
маслихата от 25 декабря 2024
года № 219
Байганинский районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. ДОХОДЫ

94 833
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
590 979,4
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
146 247
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
146 247
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
146 247
2
Әлеуметтiк көмек
332 397
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыс пен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
332 397
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
34 208
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
117 014
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
45 852
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалыққұралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдар мен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
135 323
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
112 335,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
112 335,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 422
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
653
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
30 108
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 465,2
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
24 328
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 359,2
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
822 459,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
567 399
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
56 000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
56 000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
511 399
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
454 249
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу

94 833
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
590 979,4
1
Социальное обеспечение
146 247
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
146 247
005
Государственная адресная социальная помощь
146 247
2
Социальная помощь
332 397
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
332 397
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
34 208
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
117 014
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
45 852
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
135 323
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
112 335,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
112 335,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44 422
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
653
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
30 108
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
6 465,2
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
24 328
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 359,2
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
822 459,9
1
Жилищное хозяйство
567 399
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
56 000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
56 000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
511 399
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
454 249
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда