Алға ауданында оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимін қолдану кезінде салық мөлшерлемесінің мөлшерін төмендету туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2025 жылғы 31 қазандағы № 327 шешімі. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2025 жылғы 28 қарашадағы № 348 шешімен
Ескерту. Жойылды - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 28.11.2025 № 348 шешімімен (қабылданған күннен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 726-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алға ауданында арнаулы салық режимін оңайлатылған декларация негізінде қолданған кезде, салық төлеуші салық салу объектісіне есепті салық кезеңі үшін өз бетінше мөлшерлемені қолдану арқылы есептейтін, төлем көзінен ұсталған салықтарды қоспағанда, корпоративтік немесе жеке табыс салығының мөлшерлемесі 4 (төрт) пайыздан 3 (үш) пайызға төмендетілсін.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Алға аудандық
мәслихатының төрағасы
М. Тулеуов

О понижении размера ставки налогов при применении специального налогового режима на основе упрощенной декларации в Алгинском районе
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 31 октября 2025 года № 327. Утратило силу решением Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 28 ноября 2025 года № 348
Сноска. Отменено решением Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 28.11.2025 № 348 (вводится в действие со дня его принятия).
В соответствии со статьей 726 Налогового кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Понизить размер ставки исчисление корпоративного или индивидуального подоходного налога,за исключением налогов, удерживаемых у источника выплаты, при применении специального налогового режима на основе упрощенной декларации производится налогоплательщиком самостоятельно путем применения к объекту налогообложения за отчетный налоговый период ставки в Алгинском районе с 4 (четырех) процентов на 3 (три) процента.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Алгинского
районного маслихата
М. Тулеуов