2026-2028 жылдарға арналған Жабасақ ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 459 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6- бабына сәйкес, Әйтеке би аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Жабасақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер – 40 357 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер – 8 095 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер - 0 теңге;
трансферттер түсiмi – 32 262 мың теңге;
2) шығындар – 40 357 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 теңге.
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
жер учаскілерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.

Об утверждении бюджета Жабасакского сельского округа на 2026-2028 годы
Решение Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2025 года № 459
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айтекебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Жабасакского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 40 357 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 095 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления трансфертов – 32 262 тысяч тенге;
2) затраты – 40 357 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тенге.
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
плата за пользование земельными участками;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной
собственности.

3. Мәліметке және басшылыққа алып, "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 7 - бабына сәйкес, 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап белгіленді:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) айлық есептiк көрсеткiш – 4 325 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 50 851 теңге.
4. 2026 жылға арналған Жабасақ ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен 32 262 мың теңге соммасында ағымдағы нысаналы трасферттер түсімі ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансфеттердің соммаларын бөлу Жабасақ ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.

3. Принять к сведению и руководству, что в соответсвиисо статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы" с 1 января 2026 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 4 325 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 50 851 тенге.
4. Учеть в бюджете Жабасакского сельского округа на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 32 262 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решение акима Жабасакского сельского округа.