2026 – 2028 жылдарға арналған Әйке ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 452 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6- бабына сәйкес, Әйтеке би аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Әйке ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 033 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 21 090 мың теңге;
трансферттер түсімі – 21 943 мың теңге;
2) шығындар – 43 033 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) - 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 теңге.
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.

Об утверждении бюджета Айкенского сельского округа на 2026- 2028 годы
Решение Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2025 года № 452
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айтекебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Айкенского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 43 033 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 21 090 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 21 943 тысяч тенге;
2) затраты – 43 033 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тенге.
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
плата за пользование земельными участками;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности.

3. Мәліметке және басшылыққа алып, "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 7 - бабына сәйкес, 2026 жылғы 1 қаңтарынан бастап белгіленді:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) айлық есептiк көрсеткiш – 4 325 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 50 851 теңге.
4. 2026 жылға арналған Әйке ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілген 13 326 мың теңге соммасында субвенция көлемі ескерілсін.

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026 - 2028 годы" с 1 января 2026 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы - 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 4 325 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 50 851 тенге.
4. Учесть в бюджете Айкенского сельского округа на 2026 год объем субвенции с районного бюджета в сумме 13 326 тысяч тенге.

5. 2026 жылға арналған Әйке ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен 21 943 теңге соммасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Әйке ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.
6. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Әйтеке би аудандық мәслихаттың төрағасы: Б. Д. Сейлханов
Әйтеке би аудандық мәслихаттың 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 452 шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған Әйке ауылдық округінің бюджеті
Санаты
2026 жылға бекітілген бюджет, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР

5. Учесть в бюджете Айкенского сельского округа на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 21 943 тенге.
Распределение сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Айкенского сельского округа.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Айтекебийского
районного маслихата:
Б. Д. Сейлханов
приложение 1 к решению Айтекебийского районного маслихата от 30 декабря 2025 года № 452
Бюджет Айкенского сельского округа на 2026 год
Категория
Утвержденный бюджет на 2026 год, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. ДОХОДЫ