2025 – 2027 жылдарға арналған Қайрақты ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2025 жылғы 8 қаңтардағы № 305 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 -1-бабының 2 - тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6 - бабына сәйкес, Әйтеке би аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Қайрақты ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2025 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 33 114,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 967 мың теңге;
трансферттер түсімі – 27 147,3 мың теңге;
2) шығындар – 35 042,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1927,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1927,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1225,2 мың теңге;
пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару -702,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 07.11.2025 № 418 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.
3. Мәліметке және басшылыққа алып, "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 9 - бабына сәйкес, 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап белгіленді:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;
2) айлық есептік көрсеткіш – 3 932 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 46 228 теңге.
4. 2025 жылға арналған Қайрақты ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілген 9 960 мың теңге соммасында субвенция көлемі ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған Қайрақты ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен 8 519 мың теңге соммасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
6. 2025 жылға арналған Қайрақты ауылдық округінің бюджетіне республикалық бюджеттен 19 мың теңге соммасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттің сомасын бөлу Қайрақты ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде айқындалады.

Об утверждении бюджета Кайрактинского сельского округа на 2025- 2027 годы
Решение Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 8 января 2025 года № 305
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айтекебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Кайрактинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 114,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 967 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 27 147,3 тысяч тенге;
2) затраты – 35 042,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1927,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1927,9 тысяч тенге, в том числе:
используемые остатки бюджетных средств – 1225,2 тысяч тенге;
возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов -702,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 07.11.2025 № 418 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
плата за пользование земельными участками;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной
собственности.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" с 1 января 2025 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 3 932 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге.
4. Учесть в бюджете Кайрактинского сельского округа на 2025 год объем субвенции с районного бюджета в сумме 9 960 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Кайрактинского сельского округа на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 8 519 тысяч тенге.
6. Учесть в бюджете Кайрактинского сельского округа на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 19 тысяч тенге.
Распределение суммы текущего целевого трансферта определяется на основании решения акима Кайрактинского сельского округа.

7. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Әйтеке би аудандық
мәслихаттың төрағасы:
Б. Д. Сейлханов
Әйтеке би аудандық
мәслихаттың 2025 жылғы
8 қантардағы № 305 шешіміне
1-қосымша
2025 жылға арналған Қайрақты ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 07.11.2025 № 418 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
2025 жылға нақтылынған бюджет, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Айтекебийского
районного маслихата:
Б. Д. Сейлханов
приложение1 к решению
Айтекебийского районного
маслихата от 8 января 2025 года
№ 305
Бюджет Кайрактинского сельского округа на 2025 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 07.11.2025 № 418 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Уточненный бюджет на 2025 год, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. ДОХОДЫ