Ақтөбе қалалық мәслихатының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы № 238 "2025-2027 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2025 жылғы 30 қазандағы № 331 шешімі
Ақтөбе қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе қалалық мәслихатының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы № 238 "2025-2027 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесідей редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 163 324 804,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 125 641 838,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 614 201 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 511 485 мың теңге;
трансферттер түсімі – 29 557 280 мың теңге;
2) шығындар – 187 078 253,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 868 119 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1 434 731 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 566 612 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 114 475 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 114 475 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – - 24 736 043,8 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата города Актобе от 19 декабря 2024 года № 238 "Об утверждении бюджета города Актобе на 2025-2027 годы"
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 30 октября 2025 года № 331
Маслихат города Актобе РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Актобе от 19 декабря 2024 года № 238 "Об утверждении бюджета города Актобе на 2025 – 2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Актобе на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 163 324 804,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 125 641 838,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 614 201 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 511 485 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 29 557 280 тысяч тенге;
2) затраты – 187 078 253,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 868 119 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 434 731 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 566 612 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 114 475 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 114 475 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 24 736 043,8 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 24 736 043,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсiмi – 1 434 731 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 222 563 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 30 523 875,8 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімдегі 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімдегі 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе қалалық мәслихатының төрағасы А. Даржанова
Ақтөбе қалалық мәслихатының

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 24 736 043,8 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 1 434 731 тысяч тенге;
погашение займов – 7 222 563 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 30 523 875,8 тысяч тенге.".
2. Приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата города Актобе А. Даржанова
Приложение 1 к решению
маслихата города Актобе

7 659,4
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 832 866,6
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1 832 866,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 832 866,6
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 832 866,6
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
12 716 318,4
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 521 986
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 521 986
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 521 986
2
Әлеуметтік көмек
9 333 608,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
9 148 362,2
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 632
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
2 083 878
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
267 721,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
472 327,6
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
6 321 803
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
185 246,1
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
185 246,1
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 860 724,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 860 724,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
440 904,3
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
12 061
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 255,5
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
200 559
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

7 659,4
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 832 866,6
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1 832 866,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 832 866,6
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 832 866,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
12 716 318,4
1
Социальное обеспечение
1 521 986
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 521 986
005
Государственная адресная социальная помощь
1 521 986
2
Социальная помощь
9 333 608,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
9 148 362,2
006
Оказание жилищной помощи
2 632
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
2 083 878
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
267 721,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
472 327,6
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
6 321 803
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
185 246,1
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
185 246,1
9
Прочие услуги в области социальной помощи и
социального обеспечения
1 860 724,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 860 724,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
440 904,3
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
12 061
021
Капитальные расходы государственного органа
5 255,5
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
200 559
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

10 331 224
Ағымдағы нысаналы трансферттер
3 163 206
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
3 488
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
625 913
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
82 802
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
3 277
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
539 834
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 533 805
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2 533 805
Нысаналы даму трансферттері
7 168 018
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
4 470 283
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 230 815
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
3 239 468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 697 735
Көлік инфрақұрылымын дамыту
2 397 735
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
300 000
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2025 жылғы 30 қазандағы
№ 331 шешіміне 3 қосымша
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2024 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 238 шешіміне 5 қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
20 660 787
Ағымдағы нысаналы трансферттер
7 490 366
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 680 678
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 397 113
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 111 584
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
165 981
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 000
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

10 331 224
Целевые текущие трансферты
3 163 206
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
3 488
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
625 913
Государственная адресная социальная помощь
82 802
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
3 277
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
539 834
Отдел строительства района (города областного значения)
2 533 805
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2 533 805
Целевые трансферты на развитие
7 168 018
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
4 470 283
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 230 815
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
3 239 468
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 697 735
Развитие транспортной инфраструктуры
2 397 735
Развитие коммунального хозяйства
300 000
Приложение 3 к решению
маслихата города Актобе
от 30 октября 2025 года № 331
Приложение 5 к решению
маслихата города Актобе
от 19 декабря 2024 года № 238
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета на 2025 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
20 660 787
Целевые текущие трансферты
7 490 366
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 680 678
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 397 113
Государственная адресная социальная помощь
1 111 584
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
165 981
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 000
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

4 809 688
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
3 220 923
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
154 034
Кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
1 434 731
Нысаналы даму трансферттері
13 170 421
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5 291 290
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
833 877
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
3 960 671
Мәдениет объектілерін дамыту
496 742
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 879 131
Көлік инфрақұрылымын дамыту
6 042 401
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
1 329 877
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
506 853

4 809 688
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
3 220 923
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
154 034
Кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
1 434 731
Целевые трансферты на развитие
13 170 421
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
5 291 290
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
833 877
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
3 960 671
Развитие объектов культуры
496 742
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 879 131
Развитие транспортной инфраструктуры
6 042 401
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
1 329 877
Развитие коммунального хозяйства
506 853