2026 жылға арналған Ақтөбе облысының ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2025 жылғы 11 қарашадағы № 237 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!

Об установлении квоты для трудоустройства граждан Актюбинской области из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации на 2026 год
Постановление акимата Актюбинской области от 11 ноября 2025 года № 237
Примечание ИЗПИ!

Осы қаулы 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 107-бабының 1- тармағы 2), 3), 4) тармақшаларына, "Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 17 қазандағы № 446 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33564 тіркелген) бұйрығына сәйкес Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Настоящее постановление вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с подпунктами 2), 3), 4) пункта 1 статьи 107 Социального кодекса Республики Казахстан, приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 17 октября 2023 года № 446 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 33564) акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 2026 жылға арналған Ақтөбе облысының ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгіленсін.
2. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес 2026 жылға арналған Ақтөбе облысының бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгіленсін.

1. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства граждан Актюбинской области из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования на 2026 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить квоту рабочих мест Актюбинской области для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы на 2026 год согласно приложению 2 к настоящему постановлению.

3. Осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес 2026 жылға арналған Ақтөбе облысының пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгіленсін.
4. "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыны мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялауға жолдауды қамтамасыз етсін.

3. Установить квоту рабочих мест Актюбинской области для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации на 2026 год согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
4. Государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области" в установленном законодательством порядке обеспечить направление настоящего постановления на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтөбе облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
6. Осы қаулы 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе облысының әкімі А. Шахаров
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2025 жылғы 11 қарашадағы
№ 237 қаулысына 1-қосымша
2026 жылға арналған Ақтөбе облысының ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота
Ұйымдар атауы
Жұмыскерлердің тізімдік саны
Квотаның мөлшері (%)
Жұмыс орындарының саны (адам)
1
"Казтермогрупп" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Актюбинской области.
6. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2026 года.
Аким Актюбинской области А. Шахаров
Приложение 1 к постановлению
акимата Актюбинской области
от 11 ноября 2025 года № 237
Квота рабочих мест для трудоустройства граждан Актюбинской области из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования на 2026 год
Наименование организаций
Списочная численность работников
Размер установленной квоты (%)
Количество рабочих мест (человек)
1
Товарищество ограниченной ответственностью "Казтермогрупп"