Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің бөлімшелері үшін стандарттарды әзірлеу, қабылдау, тіркеу, есепке алу, өзгерту, қайта қарау, күшін жою, басып шығару, тарату, қолдану қағидалары - қызметтік регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2025 жылғы 3 қазандағы № 746 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз.
"Ішкі істер органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 23 сәуірдегі № 199-V ҚРЗ Заңының 5-9-баптарына, "Стандарттау туралы" Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 05 қазандағы № 183-VI Заңының 19-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ережесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысының 19-тармағының 5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің бөлімшелері үшін стандарттарды әзірлеу, қабылдау, тіркеу, есепке алу, өзгерту, қайта қарау, күшін жою, басып шығару, тарату, қолдану қағидалары - қызметтік регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң мен нормашығармашылықты үйлестіру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте осы бұйрықтың деректемелерін Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 472 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімін, жүргізу қағидаларының 4-тармағының талаптарына сәйкес Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі бөлімшелерінің бірінші басшыларына жүктелсін.
4. Осы бұйрық барлық жеке құрамның назарына жеткізілсін.
5. Бұйрық осы бұйрықтың 2-тармағында көрсетілген мемлекеттік мекемелерде тіркелген және орналастырылған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі полиция генерал-лейтенанты
Е. Саденов
БЕКІТІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
бұйрығымен
2025 жылғы 3 қазандағы № 746
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің бөлімшелері ншін стандарттарды әзірлеу, қабылдау, тіркеу, есепке алу, өзгерту, қайта қарау, күшін жою, басып шығару, тарату, қолдану, қағидалары - қызметтік РЕГЛАМЕНТІ
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар "Стандарттау туралы" Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 5 қазандағы № 183-VІ Заңының 19-бабының 4-тармағына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі № 480-V Заңының 4-бабына және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес әзірленді.
Осы Қағидалар Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік ІІМ) құрылымдық бөлімшелері әзірлейтін ұйымдық стандарттарды әзірлеудің, қабылдаудың, тіркеудің, есепке алудың, өзгертудің, қайта қараудың, күшін жоюдың, басып шығарудың, таратудың және қолданудың бірыңғай тәртібін белгілейді.
Осы Қағидалар қызметтік регламенттерді әзірлеу және өзектендіру процестерін ретке келтіру, рәсімдердің ашықтығы мен сабақтастығын қамтамасыз ету, сондай-ақ Министрлік қызметінің тиімділігін арттыру мақсатында қолданылады.

Об утверждении служебного регламента - Правил разработки, принятия, регистрации, учета, изменения, пересмотра, отмены, издания, распространения, применения, стандартов для подразделений Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 3 октября 2025 года № 746
В соответствии со статьями 5-9 Закона Республики Казахстан от 23 апреля 2014 года № 199-V ЗРК "Об органах внутренних дел", пунктом 1 статьи 19 Закона Республики Казахстан "О стандартизации" от 5 октября 2018 года № 183-VI, подпунктом 5) пункта 19 постановления Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "О Положении Министерства внутренних дел Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить служебный регламент - Правила разработки, принятия, регистрации, учета, изменения, пересмотра, отмены, издания, распространения, применения, стандартов для подразделений Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
2. Департаменту юридической и нормотворческой координации Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке Республики Казахстан обеспечить направление реквизитов настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в соответствии с требованиями пункта 4 Правил ведения Государственного реестра нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонного контрольного банка нормативных правовых актов Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 июля 2023 года № 472.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первых руководителей подразделений Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до сведения всего личного состава.
5. Приказ вводится в действие со дня его регистрации и размещения в государственных учреждениях указанных в пункте 2 настоящего приказа.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-лейтенант полиции
Е. Саденов
Утверждены
приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 3 октября 2025 года № 746
Правила разработки, принятия, регистрации, учета, изменения, пересмотра, отмены, издания, распространения, применения служебных регламентов (стандартов) в Министерстве внутренних дел Республики Казахстан
Глава 1. Общее положение
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 19 Закона Республики Казахстан от 5 октября 2018 года № 183-VІ "О стандартизации", статьи 4 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года № 480-V "О правовых актах" и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
Правила устанавливают единый порядок разработки, принятия, регистрации, учета, изменения, пересмотра, отмены, издания, распространения и применения служебных регламентов, разрабатываемых структурными подразделениями Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – Министерство, МВД).

2. Қызметтік регламент — бұл іс-әрекеттердің реттілігін, белгілі бір функцияларды немесе процестерді орындауға қойылатын талаптар мен шарттарды анықтайтын Министрліктің ұйымдық стандарты.
Қызметтік регламенттерді әзірлеу және қолдану ресурстарды ұтымды пайдалануға, әкімшілік шығындарды барынша азайтуға, басқарушылық рәсімдердің тиімділігін, дәйектілігі мен ашықтығын арттыруға, сондай-ақ Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің өкілеттіктерін жүзеге асырудың бірыңғай тәсілдерін қамтамасыз етуге бағытталған.
3. Қызметтік регламенттер қызмет түрлеріне, әкімшілік рәсімдерге, мемлекеттік қызметтерді көрсету процестеріне, сондай-ақ Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің өзге де ішкі функцияларына әзірленеді.
4. Қызметтік регламент заңнаманы біркелі түсіндіруді және қолдануды көздей отырып, ұйымдық тәуекелдерді азайтуға және қызметтің Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің талаптарына сәйкестігін қамтамасыз етуге бағытталған.
5. Қызметтік регламент орындаушылардың іс-әрекеттерінің кезең-кезеңімен сипаттамасы, мерзімдері, жауапты тұлғалары және орындалу шарттары көрсетіледі.
6. Қызметтік регламенттер жүйесі мерзімді тексерулер, тексерулер және орталықтандырылған есепке алу арқылы жаңартылып отырады.
2-тарау. Қызметтік регламентті әзірлеу, қарау және келісу қағидалары
7. Қызметтік регламентті әзірлеу мынандай кезеңдерді қамтиды:
1) қызыметтік регламентті әзірлеу туралы ұсыныс Министірдің және оның орынбасарларының аппарат басшысының немесе орталық аппараттың құрымдылық бөлімшелері басшыларының бастамасы болуы мүмкін, олардың мүддесінде қызыметтік регламент әзірленеді.
Қызметтік регламентті әзірлеу туралы ұсыныс нысаны осы Қағидаларға 1-қосымша келтірілген;
2) Мүдделі құрымдылық бөлімшенің қызыметтік регламентін әзірлеу және өзара іс-қимыл жасайтын құрылымдық бөлімшелермен келісу;
3) Қызметтік регламенттің жобасын Заң мен нормашығармашылықты үйлестіру департаментімен, Жеке құраммен жұмыс бойынша департаментімен, Штаб-департаментімен және Екінші арнайы басқармамен келісу:
4) Қызыметтік регламент Министірдің бұйрығымен бекітіледі.
Ескерту: егер қызметтік регламент ведомствоаралық функцияларды қамтитын болса, мүдделі мемлекеттік органдармен келісу міндетті.
8. Қызметтік регламентті әзірлеу мерзімі оны дайындау туралы шешім қабылданған сәттен бастап жобаны тіркеуге ұсынғанға дейін күнтізбелік алпыс күннен аспауға тиіс.
Көрсетілген мерзімге жобаны әзірлеу, оны ішкі келісу, түсіндірме материялдар мен ілеспе құжаттарды дайындау кезеңдері еңгізіледі. Мерзімнің есебі ІІМ электрондық құжат айналымы жүйесінде тіркеледі.
Объективті себептер болған кезде (қолданыстағы регламентке өзгерістер енгізу, сыртқы келісу қажеттілігі және т.б.) ІІМ штабымен келісілген қызметтік жазбаның негізінде күнтізбелік отыз күннен аспайтын мерзімге ұзартылуы мүмкін.

2. Служебный регламент - последовательность действий, требования и условия выполнения конкретных функций или процессов.
Разработка и применение служебных регламентов направлены на рациональное использование ресурсов, минимизацию административных издержек, повышение эффективности, согласованности и прозрачности управленческих процедур, а также обеспечение единых подходов к реализации полномочий структурными подразделениями Министерства.
3. Служебные регламенты разрабатываются на виды деятельности, административные процедуры, процессы предоставления государственных услуг, а также иные внутренние функции структурных подразделений Министерства.
4. Служебный регламент направлен на снижение организационных рисков и обеспечение соответствия деятельности требованиям нормативных правовых актов Республики Казахстан, предусматривая единообразное толкование и применение законодательства.
5. Cлужебный регламент содержит поэтапное описание действий исполнителей с указанием сроков, ответственных лиц и условий исполнения.
6. Система служебных регламентов поддерживается в актуальном состоянии посредством периодических проверок, пересмотров и централизованного учета.
Глава 2. Правила разработки, рассмотрения и согласования служебного регламента
7. Разработка служебного регламента включает следующие этапы:
1) предложение о разработке служебного регламента может быть инициировано Министром, заместителями министра, руководителем аппарата, начальником структурного подразделения центрального аппарата, в интересах которого разрабатывается служебный регламент.
Форма предложения о разработке служебного регламента приведена в приложении 1 к настоящим Правилам;
2) разработка служебного регламента осуществляется заинтересованным структурным подразделением
3) согласование служебного регламента с Департаментом юридической и нормотворческой координации, Вторым специальным управлением, Штаб – Департаментом Министерства;
4) утверждение служебного регламента приказом Министра.
Примечание: если служебный регламент затрагивает межведомственные функции, необходимо согласование с заинтересованным органом.
8. Срок разработки служебного регламента, начиная с момента принятия решения о его подготовке до представления проекта на регистрацию, не должен превышать шестидесяти календарных дней.
В указанный срок включаются этапы разработки проекта, его внутреннего согласования, подготовки пояснительных материалов и сопроводительных документов. Отсчет срока фиксируется в системе электронного документооборота МВД.
При наличии объективных причин (внесение изменений в действующий регламент, необходимость внешнего согласования и др.) срок может быть продлен, но не более чем на тридцать календарных дней на основании служебной записки, согласованной со Штабом МВД.

9. Министрліктің келісуші құрылымдық бөлімшелері қызметтік регламенттің жобасымен келісу мерзімі ІІМ-нің электрондық құжат айналымы арқылы жобаны алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен аспауы тиіс.
Көрсетілген мерзімде жауап болмаса және келісуші бөлімшелер ресми түрде мерзімді ұзартуды сұрамаған болса, жоба әдепкі қалпы келісім бойынша келісілген деп есептеледі.
Сыртқы келісу қажет болған жағдайда (мәселен, басқа мемлекеттік органдармен), жалпы келісу мерзімі ІІМ Штабының келісімі бойынша 15 (он бес) жұмыс күнінен аспауы тиіс.
10. Келусіші құрымдылық бөлімшелер ұсынған қызметтік регламенттің жобасы бойынша ескертулер мен ұсыныстар жазбаша түрде (оның ішінде электрондық құжат айналымы жүйесі (бұдан әрі-ЭҚЖ) арқылы электрондық түрде) позицияның нақты тұжырымдалуымен, жобаның нақты тармақтарына сілтеме жасаумен және тиісті негіздемемен рәсімделеді.
Келісуші Тараптардың ескертулері мен ұсыныстары қабылданбаған жағдайда, қызметтік регламентті әзірлеуші қабылдамау себептерінің негіздемелерімен жауап жолдайды.
Қызыметтік регламент жобасын қайта келісу мерзімі екі жұмыс күнінен аспауы тиіс.
Келісу рәсімі шеңберінде консенсусқа қол жеткізілмеген жағдайда қызметтік регламент жобасына келісуші тараптардың қабылданбаған ұсныстары мен ескертулері бойынша шешімді Министірдің жетекшілік ететін орынбасары қабылдайды.
11. Қызметтік регламенттің қолданысқа енгізілетін күні Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығымен белгіленеді және регламенттің мәтінінде көрсетіледі.
Дайындық іс-шараларын (оқыту, техникалық қамтамасыз ету, құқықтық сараптама және т.б.) іске асыру қажет болған кезде қолданысқа енгізуді кейінге қалдыруға болады, ол түсіндірме жазбада көрсетілуі және әзірлеуші негіздеуі тиіс. іске қосу күні кейінге қалдырылуы мүмкін.
Регламентің қолдауының нақты басталған күні оны тіркеу және тарату кезінде ІІМ-нің электрондық құжат айналымы жүйесінде тіркелді.
3-тарау. Қызметтік регламентті есепке алу және тіркеу
12. Қызметтік регламенттерді есепке алу және тіркеуді әзірлеуші осы Қағидаларға сәйкес асырады.
Әзірлеуші ұсынылған регламент жобасының толықтығы мен сәйкестігін тексеруді, тіркеу нөмірі мен белгісін беруді, электрондық тізілімді жазбаны қалыптастыруды, регламент данасын сақтауды, тіркеу туралы хабарламаны жберуді және әзірлеушілер мен жылдар бойынша құжаттарды жүйелеуді қамтамасыз етеді.
13. ІІМ Құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасында (бұдан әрі – ҚҚеБ) ЭҚЖ жүйесі арқылы ІІМ бұйрықтарын мемлекеттік және орыс тілдерінде электрондық форматта тіркеу және сақтау жүзеге асырылады.

9. Срок согласования проекта служебного регламента согласующими структурными подразделениями Министерства не должен превышать десяти рабочих дней с момента получения проекта через систему электронного документооборота МВД.
При отсутствии ответа в указанный срок проект считается согласованным по умолчанию, за исключением случаев, когда согласующее подразделение официально запросило продление срока с указанием обоснования.
В случае необходимости внешнего согласования (например, с государственными органами, с которыми взаимодействует МВД), общий срок может быть продлен, но не более чем на пятнадцать рабочих дней по согласованию со Штабом МВД.
10. Замечания и предложения по проекту служебного регламента, представленные согласующим структурным подразделениями оформляются в письменном виде (в том числе в электронном виде через систему электронного документооборота (далее – ЭСД) с четкой формулировкой позиции, ссылкой на конкретные пункты проекта и соответствующим обоснованием.
В случае непринятия замечаний и предложений согласующих сторон, разработчик служебного регламента направляет ответ с обоснованиями причин непринятия.
Срок повторного согласования проекта служебного регламента не должен превышать двух рабочих дней.
В случае не достижения консенсуса в рамках процедуры согласования, решение по непринятым предложениям и замечаниям согласующих сторон к проекту служебного регламента принимается курирующим заместителем Министра.
11. Дата введения служебного регламента в действие устанавливается приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан и указывается в тексте регламента.
Ввод в действие может быть отложен при необходимости реализации подготовительных мероприятий (обучение, техническое обеспечение, правовая экспертиза и т.п.), что должно быть отражено в пояснительной записке и обосновано разработчиком.
Фактическая дата начала действия регламента фиксируется в системе электронного документооборота МВД при его регистрации и распространении.
Глава 3. Учет и регистрация служебного регламента
12. Учет и регистрация служебных регламентов осуществляются разработчиком в соответствии с настоящими Правилами.
Разработчик обеспечивает: проверку комплектности и соответствия представленного проекта регламента, присвоение регистрационного номера и обозначения, формирование записи в электронном реестре, хранение экземпляра регламента, направление уведомления о регистрации и систематизацию документов по разработчикам и годам.
13. В Управлении документационного обеспечения МВД (далее — УДО) осуществляется регистрация и хранение приказов МВД на государственном и русском языках в электронном формате через систему ЭСД.

14. Барлық регламенттер мұрағаттық индексі бар ІІМ мұрағатында ұзақ мерзімді электрондық сақтауда жатады. Мұрағатқа кіру ІІМ ішкі желісі арқылы жүзеге асады.
15. Егер бекіту туралы бұйрықта өзгеше корсетілмесе, бекітілген регламент мерзімсіз қолданылады. Шектеулі жарамдылық мерзімін белгілеуге болады.
Күші жойылғаннан кейін регламент "күші жойылды" деген белгісі бар мұрағатқа аударылады және мұрағаттық құжаттар каталогында сақталады.
4-тарау. Қызметтік регламентті өзектендіру, өзгерістер енгізу және күшін жою тәртібі
16. Бекітілген қызметтік регламентке келесі негіздер бойынша өзгерістер енгізіледі:
1) Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер енгізілуі;
2) ІІМ құрылымдық бөлімшелерінің құрылымы, функциялары немесе өкілеттіктерінің өзгеруі;
3) тексеру немесе мониторинг нәтижесінде сәйкессіздіктердің, ескірген нормалардың немесе ішкі қайшылықтардың анықталуы;
4) мүдделі құрылымдық бөлімшелерден ресми негізделген ұсыныстардың түсуі;
5) қызметтік регламенттің қолданылу аясын кеңейту, қысқарту немесе жаңасын қабылдау қажеттілігі.
17. Өзгеріс енгізу туралы бастаманы қызметтік регламентті әзірлеуші қызметтік жазба түрінде ресімдейді:
1) өзгерістер енгізілген редакцияланған мәтін;
2) "болды/болады" салыстырма кестесі;
3) түзету қажеттілігі туралы негіздеме;
4) өзгерістерді бекіту туралы бұйрық жобасы.
18. Енгізілген өзгерістер Регламенттің бастапқы тіркеуге ұқсас тәртіппен міндетті түрде келісілуге, тіркелуге және есепке алынуға тиіс. Тіркеу кезінде әрбір өзгеріске бұйрық нөмірі беріледі.
19. Регламентті әзірлеуші бастапқы тіркелген күннен бастап кемінде бір жылда бір рет оның өзектілігін тексеруді қамтамасыз етуге міндетті. Тексеру қорытындысы бойынша акті (2-қосымша) жасалады, онда:
1) өзекті және өзгерістерді қажет етпейді;
2) ішінара түзетуді қажет етеді;
3) толық қайта өңдеуге не күшін жоюға жатады.
20. Қызметтік регламент мынадай жағдайларда күшін жояды:
1) заңнама немесе құқық қолдану практикасы өзгеруіне байланысты өзектілігін жоғалту;
2) реттелетін функция, рәсім немесе бөлімше жойылғанда;
3) сол реттеу мәніне бекітілген жаңа регламентпен ауыстырғанда;
4) Штабы немесе әзірлеушінің қорытындысы негізінде ІІМ-нің уәкілетте басшысының немесе Министрдің шешімі.
21. Қызметтік регламенттің күшін жою туралы шешім Ішкі істер министрінің бұйрығымен ресімделеді.
Күші жойылған регламент күні мен негізі көрсетілген "күші жойылды" белгісін алады және электрондық каталогтың мұрағаттық бөлігіне көшіріледі. Регламентке мұрағаттық қолжетімділік қызметтік пайдалану үшін сақталады..

14. Все регламенты подлежат долговременному электронному хранению в архиве МВД с архивным индексом. Доступ к архиву осуществляется через внутреннюю сеть МВД.
15. Утвержденный регламент действует бессрочно, если иное не указано в приказе об утверждении. Возможно установление ограниченного срока действия.
После отмены регламент переводится в архив с пометкой "утратил силу" и сохраняется в каталоге архивных документов.
Глава 4. Порядок внесения изменений и отмена служебного регламента
16. Внесение изменений в утвержденный служебный регламент осуществляется при наличии следующих оснований:
1) внесение изменений в нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие предмет регламентирования;
2) изменение структуры, функций или полномочий подразделений Министерства внутренних дел;
3) выявление несоответствий, пробелов, устаревших формулировок или внутренних противоречий по результатам мониторинга или проверок;
4) поступление обоснованных предложений от заинтересованных структурных подразделений;
5) замена регламента новым документом, предусматривающим иную редакцию, расширение или сужение сферы действия регламента.
17. Инициатива о внесении изменений оформляется разработчиком служебного регламента в виде служебной записки.
К служебной записке прилагаются:
1) текст регламента с предлагаемыми изменениями;
2) сравнительная таблица изменений по форме "было / стало";
3) обоснование необходимости корректировки;
4) проект приказа об утверждении изменений.
18. Внесенные изменения подлежат обязательному согласованию, регистрации и учету в порядке, аналогичном первичной регистрации регламента. При регистрации каждому изменению присваивается номер приказа.
19. Разработчик регламента обязан обеспечить его проверку на актуальность не реже одного раза в один год с даты первичной регистрации. По итогам проверки составляется акт (Приложение 2), в котором указывается:
1) актуален и не требует изменений;
2) требует частичной корректировки;
3) подлежит полной переработке либо отмене.
20. Отмена служебного регламента осуществляется в следующих случаях:
1) утрата актуальности вследствие изменений законодательства или правоприменительной практики;
2) упразднение регулируемой функции, процедуры или подразделения;
3) замена новым регламентом, утвержденным на тот же предмет регулирования;
4) решение Министра или уполномоченного руководителя МВД на основании заключения Штаба или разработчика.
21. Решение об отмене служебного регламента оформляется приказом Министра внутренних дел.
Отмененный регламент получает отметку "Утратил силу" с указанием даты и основания, и переносится в архивную часть электронного каталога. Архивный доступ к регламенту сохраняется для служебного пользования.

5-тарау. Қызметтік регламент мәтінің құрылымы мен ресімделуіне қойылатын талаптар
22. Қызметтік регламент мынадай негізгі құрылымдық элементтерді қамтиды:
1) титул парағы;
Титул парағы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес ресімделеді.
2) алғы сөз;
Алғы сөз қызметтік Регламенттің титулдық парағының екінші бетіне қойылады. "Алғы сөз" сөзі беттің ортасында бас әріппен жазылады және қалың қаріппен белгіленеді.
Алғы сөзде келтірілген жалпы мәліметтер қалың қаріппен белгіленеді, соңында нүктесі жоқ (1, 2, 3 және т.б.) араб цифрларымен нөмірленеді және олардың болуына қарай осы Қағидаларға 5-қосымшада келтірілген ретпен орналастырылады.
3) мазмұны;
Қызметтік регламенттің мазмұны осы қызметтік регламенттің құрылымдық элементтері мен бөлімдерінің (қажет болған жағдайда – кіші бөлімдерінің) реттік нөмірлері мен тақырыптарын,қосымшалардың белгіленуін, мәртебесі мен тақырыптарын, библиографиялық мәліметтерді, алфавиттік көрсеткіштерді қамтиды.
Бұл ретте көрсетілген құрылымдық элементтердің әрқайсысының тақырыбынан кейін олардың мәтіні басталатын қызметтік регламенттің бет нөмірі келтіріледі.
Кіші бөлімдердің нөмірлері бөлім нөмірлеріне қатысты екі белгіге тең абзац шегінісінен кейін келтіріледі.
"Мазмұны" элементінде жақшадағы қосымшалардың белгіленуінен кейін олардың мәртебесі (міндетті немесе ақпараттық) көрсетіледі.
"Мазмұн" тақырыбы беттің ортасында бас әріппен жазылады және қалың қаріппен жазылады.
4) кіріспе;
"Кіріспе" элементі, егер қызметтік регламентті әзірлеу себептерін негіздеу, сондай-ақ пайдаланушыларға осы регламентті қолдануды жеңілдететін басқа ақпарат беру қажет болса, келтіріледі.
"Кіріспе" элементі келесі бетте "мазмұн" элементі аяқталатын беттен кейін, ал ол болмаған жағдайда – рим цифрларымен нөмірленген "алғы сөз" элементі орналастырылған беттен кейін орналастырылады.
"Кіріспе" тақырыбы "кіріспе" элементі басталатын беттің жоғарғы жағына, осы беттің ортасына бас әріппен жазылады және қалың қаріппен жазылады.
5) қызметтік регламенттің атауы (тақырыбы);
Қызметтік регламенттің атауы мүмкіндігінше қысқа болуы керек, оны осы қызметтік регламенттің мазмұнын егжей-тегжейлі талдаусыз осындай басқа қызметтік регламенттерден ажыратуға және оның бір мәнді жіктелуін қамтамасыз етуге болатындай етіп бір мәнді түрде анықтау керек.
6) қолдану саласы және қолданылу аясы;
"Қолдану саласы" элементінде қызметтік регламенттің мақсаты және оның таралу саласы (стандарттау объектісі) көрсетіледі, ал қажет болған жағдайда қызметтік регламенттің қолданылу саласы нақтыланады.

Глава 5. Требования к построению и оформлению текста служебный регламента
22. Служебный регламент включает в себя следующие основные структурные элементы:
1) титульный лист;
Титульный лист оформляют в соответствии с приложением 3 к настоящим Правилам.
2) предисловие;
Предисловие помещают на второй странице титульного листа служебного регламента. Слово "Предисловие" записывают с прописной буквы посередине страницы и выделяют полужирным шрифтом.
Общие сведения, приводимые в Предисловии, выделяют полужирным шрифтом, нумеруют арабскими цифрами без точки в конце (1, 2, 3 и т.д.) и в зависимости от их наличия, располагают, в последовательности приведенной в приложении 5 к настоящим Правилам.
3) содержание;
Содержание служебного регламента включает порядковые номера и заголовки структурных элементов и разделов (при необходимости – подразделов) данного служебного регламента, обозначение, статус и заголовки приложений, библиографические сведения, алфавитные указатели.
При этом после заголовка каждого из указанных структурных элементов приводят номер страницы служебного регламента, на которой начинается их текст.
Номера подразделов приводят после абзацного отступа, равного двум знакам, относительно номеров разделов.
В элементе "Содержание" после обозначений приложений в круглых скобках указывают их статус (обязательное или информационное).
Заголовок "Содержание" записывают посередине страницы с прописной буквы и выделяют полужирным шрифтом.
4) введение;
Элемент "Введение" приводят, если существует необходимость обоснования причин разработки служебного регламента, а также приведения другой информации, облегчающей пользователям применение данного регламента.
Элемент "Введение" размещают на следующей странице после страницы, на которой заканчивается элемент "Содержание", а при его отсутствии – после страницы, на которой размещен элемент "Предисловие", нумеруемых римскими цифрами.
Заголовок "Введение" записывают в верхней части страницы, на которой начинается элемент "Введение", посередине этой страницы с прописной буквы и выделяют полужирным шрифтом.
5) наименование (заголовок) служебного регламента;
Наименование служебного регламента должно быть по возможности кратким, однозначно его определять таким образом, чтобы этот служебный регламент можно было без подробного анализа содержания отличить от подобных других служебных регламентов и обеспечить однозначную его классификацию.
6) область применения и сфера действия;
В элементе "Область применения" указывают назначение служебного регламента и область его распространения (объект стандартизации), а при необходимости конкретизируют область применения служебного регламента.

7) Нормативтік сілтемелер (бар болса);
"Нормативтік сілтемелер" құрылымдық элементі қызметтік регламент мәтінінде міндетті сілтемелер берілген және онсыз регламент нормалары орындалмайтын нормативтік ережелерді белгілейтін нормативтік құжаттардың тізбесін қамтиды.
8) анықтамалар, белгілер және қысқартулар;
9) негізгі нормативтік ережелер;
Қызметтік регламенттің негізгі нормативтік ережелері бөлімдер түрінде ресімделеді, олардың құрамы мен мазмұны қызметтік регламенттің түрін және объектінің ерекшеліктері мен стандарттау аспектісін ескере отырып белгіленеді.
Қызметтік регламенттің және оның жобасының бірінші беті осы Қағидаларға №5 қосымшаға сәйкес ресімделеді.
23. Қызметтік регламенттер және олардың жобалары А4 форматындағы ақ қағазда машиналық тәсілмен ресімделеді.
24. қызметтік регламенттің электрондық нұсқасы Word, Excel немесе CorelDraw бағдарламаларында дайындалады. Графикалық материал, оның ішінде мәтін, сурет, сызба және диаграмма Word, Excel қосымшаларында, RTF форматында, қара қаріппен басылады.
25. Қызметтік регламентке арналған бет жиектерінің параметрлері мынадай:
1) үстіңгі – 2,5 см;
2) астыңғы – 2,5 см;
3) ішкі – 1,25 см;
4) сыртқы – 2,5 см.
Беттің шетінен үстіңгі колонтитулға дейінгі және беттің астыңғы шетінен астыңғы колонтитулға дейінгі аралық 1,8 см.
26. Қызметтік регламенттің мемлекеттік тілдегі нұсқасы KZ Times New Roman қарпімен немесе Times New Roman (орыс тілінде) қарпімен, қаріптің ұзындығы 12 немесе 14 (бет санына қарай); қызметтік регламенттің орыс тілдегі нұсқасы Times New Roman қарпімен, қаріптің ұзындығы 12 немесе 14 (бет санына қарай).
27. "Алғы сөз", "Мазмұны", "Кіріспе" деректемелері орналастырылатын беттер "II" санынан бастап рим цифрларымен нөмірленеді.
Қызметтік регламенттің қалған беттерінің нөмірленуі беттің төменгі оң жағында араб цифрларымен қойылады.
28. Қызметтік регламенттің бірінші бетінде оның қолданысқа енгізілген күні көрсетіледі, ал араб цифрларымен белгіленеді және келесі элементтер тізбегінде сызықшамен бөлінеді: жылы, айы, күні. Тексеру күні (мерзімі) қызметтік регламентінің бірінші бетінде келтірілген жағдайда күнді келтірудің осындай тәртібі сақталуы тиіс. Мысалы, Енгізілген күні 2022-07-01, Тексеру мерзімі 2025-07-01.
29. Қызметтік регламент бекітілген сәттен бастап қолданысқа енгізілген кезде енгізілген ккүні мен тексеру мерзімі оған Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі қол қойғаннан кейін көрсетіледі.
30. Бөлімнің (кіші бөлімнің) тақырыбы мен алдыңғы немесе кейінгі мәтіндер арасындағы, сондай-ақ бөлім мен кіші бөлімнің тақырыптары арасындағы қашықтық қызметтік регламенттің негізгі мәтіні терілген қаріпке қатысты кемінде бір жоларалық интервалды құрауға тиіс. Кіші бөлімдер мен тармақтардың тақырып жолдары арасындағы қашықтық мәтінмен бірдей қабылданады. Мәтін мен формула арасындағы, формулалар арасындағы, формула мен оған түсініктеме арасындағы, сондай-ақ одан кейінгі мәтін арасындағы қашықтық қызметтік регламенттің негізгі мәтіні терілген қаріпке қатысты кемінде бір жоларалық интервал болуы тиіс.

7) нормативные ссылки (при наличии);
Структурный элемент "Нормативные ссылки" содержит перечень нормативных документов, на которые даны обязательные ссылки в тексте служебного регламента и которые устанавливают нормативные положения, без которых не могут быть выполнены нормы регламента.
8) определения, обозначения и сокращения;
9) основные нормативные положения;
Основные нормативные положения служебного регламента оформляют в виде разделов, состав и содержание которых устанавливают с учетом вида служебного регламента и особенностей объекта и аспекта стандартизации.
Первую страницу служебного регламента и его проекта оформляют в соответствии с приложением №5 к настоящим Правилам.
23. Служебные регламенты и их проекты оформляются машинным способом на белой бумаге формата А4.
24. Электронная версия служебного регламента выполняется в программе Windows Microsoft Office. Графический материал, в том числе тексты, рисунки, схемы и диаграммы печатаются в приложениях Word, Excel, (Corel draw) в формате RTF, черным шрифтом.
25. Параметры поля страницы для служебного регламента:
1) верхнее – 2,5 см;
2) нижнее – 2,5 см;
3) внутри – 1,25 см;
4) снаружи – 2,5 см.
Расстояние от края страницы до верхнего колонтитула и от нижнего края страницы до нижнего колонтитула 1,8 см.
26. Версия служебного регламента на государственном языке печатается шрифтом KZ Times New Roman, высотой шрифта 12 или 14 (в зависимости от количества страниц); версия служебный регламента на русском языке шрифтом Times New Roman, высотой шрифта 12 или 14 (в зависимости от количества страниц).
27. Страницы, на которых размещаются реквизиты "Предисловие", "Содержание", "Введение", нумеруют римскими цифрами, начиная с номера "II".
Нумерация остальных страниц служебного регламента проставляются арабскими цифрами внизу страницы справа.
28. На первой странице служебный регламента указываются дата его введения в действие, которая обозначается арабскими цифрами и разделяется тире в следующей последовательности элементов: год, месяц, число. Такой же порядок приведения даты следует соблюдать в случае приведения на первой странице служебного регламента даты (срока) проверки. Например, Дата введения 2022-07-01, Срок проверки 2025-07-01.
29. При введении служебного регламента в действие с момента утверждения, дата введения и срок проверки указываются после его подписания Министром внутренних дел Республики Казахстан.
30. Расстояние между заголовком раздела (подраздела) и предыдущим или последующим текстами, а также между заголовками раздела и подраздела должно составлять не менее одного межстрочного интервала, относительно шрифта, которым набран основной текст служебного регламента. Расстояние между строками заголовков подразделов и пунктов принимают таким же, как в тексте. Расстояние между текстом и формулой, между формулами, между формулой и пояснением к ней, а также последующим текстом должно составлять не менее одного межстрочного интервала, относительно шрифта, которым набран основной текст служебный регламента.

31. Құпиялылық белгісі немесе қызметтік регламенттің "қызмет бабында пайдалану үшін" деген шектеу белгісі оның мазмұнын негізге ала отырып айқындалады және Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі құпияландыруға жататын мәліметтер тізбесіне және Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігінде таратылуы шектелген қызметтік ақпаратқа жатқызылған мәліметтер тізбесіне сәйкес айқындалады.
32. Қызметтік регламенттің шектеу дәрежесін анықтаудың дұрыстығы үшін олардағы мәліметтерге байланысты орындаушы және қызметтік регламенттің жобасына қол қоятын лауазымды адам жауапты болады.
6-тарау. Регламентті ішкі бақылау, аудит және қолданысын тоқтату
33. Бекітілген қызметтік регламенттер талаптарының сақталуына ішкі мониторингті Ішкі істер министрлігінің жауапты құрылымдық бөлімшелері жылына кемінде бір рет жүргізеді. Мониторинг нәтижелері регламент ережелерінің сақтау немесе бұзу фактілері, сондай-ақ оларды жою жөніндегі ұсынымдар көрсетілген анықтама немесе акті түрінде ресімделеді.
34. Қолданылатын реглменттің өзекті заңнамаға және ІІМ ішкі нормативтік құжаттарына сәйкестігін тексеру ІІМ Штабының, Ішкі аудит департаментінің бастамасы бойынша не құрылымдық бөлімшелер басшыларының сұрауы бойынша жүзеге асырылады. Сәйкессіздіктер анықталған кезде регламентті қайта қарау процесі басталады.
35. Қызметтік регламент мынадай жағдайларда күші жойылады:
1) егер қолданылу мерзімі аяқталған болса, егер ол белгіленген болса;
2) Ішкі істер министрінің бұйрығымен ресми түрде күші жойылса;
3) мазмұндық тұрғыдан ұқсас жаңа регламентпен толық ауыстырылған
болса;
4) регламенттелетін функция, рәсім немесе құрылымдық бөлімше таратылған жағдайда.
36. Күші жойылған қызметтік регламенттер ҚҚеБ электрондық каталогында сақтала отырып және қолданысын тоқтату күні мен негізі көрсетіле отырып, "күші жойылды" деген белгіні ала отырып, мұрағатқа көшіріледі. Мұрағаттық регламенттерге қол жеткізу ІІМ белгілеген тәртіппен қызметтік мақсатта қамтамасыз етіледі.
37. ІІМ құрылымдық бөлімшелерінің басшылары қызметтік регламент талаптарының орындалуына және оны қайта қарау мерзімдерінің сақталуына жауапты болып табылады. Регламент ережелерін орындамау, оның ішінде өзгерістер енгізу, келісі және тіркеу рәсімдерін бұзу Қазақстан Республикасының заңнамасына және ІІМ Ішкі актілеріне сәйкес тәртіптік жауаптылық шараларына әкеп соғады.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
ұйымдары стандарттарын
әзірлеу, қабылдау, тіркеу,
есепке алу, өзгерту, қайта
қарау, күшін жою, басып
шығару, тарату, қолдану
қағидаларына
№ 1 Қосымша
БЕКІТЕМІН
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
2025 жылғы "___"_________
ҚЫЗМЕТТІК РЕГЛАМЕНТТІ ӘЗІРЛЕУ ТУРАЛЫ ҰСЫНЫС

31. Гриф секретности или ограничиетльная пометка "Для слжебного пользования" служебного регламента определяется исходя из его содержания и определяется в соответствии с Перечнем сведений, подлежащих засекречиванию Министерством внутренних дел Республики Казахстан и Перечнем сведений, отнесенных в Министерстве внутренних дел Республики Казахстан к служебной информации ограниченного распространения.
32. Ответственность за правильность определения степени ограничения служебного регламента в зависимости от содержащихся в них сведений, несут исполнитель и должностное лицо, подписывающее проект служебного регламента.
Глава 6. Внутренний контроль, аудит и завершение действия регламента
33. Внутренний мониторинг за соблюдением требований утвержденных служебных регламентов проводится ответственными структурными подразделениями Министерства внутренних дел не реже одного раза в год. Результаты мониторинга оформляются в виде справки или акта с указанием фактов соблюдения или нарушений положений регламента, а также рекомендациями по их устранению.
34. Проверка соответствия применяемого регламента актуальному законодательству и внутренним нормативным документам МВД осуществляется по инициативе Штаба МВД, Департамента внутреннего аудита либо по запросу руководителей структурных подразделений. При выявлении несоответствий инициируется процесс пересмотра регламента.
35. Служебный регламент утрачивает силу в следующих случаях:
1) по истечении срока действия, если он был установлен;
2) при официальной отмене приказом Министра внутренних дел;
3) в случае полной замены новым регламентом по аналогичной тематике;
4) при упразднении регламентируемой функции, процесса или структурного подразделения.
36. Утратившие силу служебные регламенты переводятся в архив с сохранением в электронном каталоге УДО и получением отметки "Утратил силу" с указанием даты и основания прекращения действия. Доступ к архивным регламентам обеспечивается в служебных целях в порядке, установленном МВД.
37. Ответственными за исполнение требований служебного регламента и соблюдение сроков его пересмотра являются руководители структурных подразделений МВД. Невыполнение положений регламента, в том числе нарушение процедур внесения изменений, согласования и регистрации, влечет меры дисциплинарной ответственности в соответствии с законодательством Республики Казахстан и внутренними актами МВД.
Приложение № 1
к Правилам разработки,
принятия, регистрации, учета,
изменения, пересмотра, отмены,
издания, распространения,
применения служебных
регламентов в Министерстве
внутренних дел
Республики Казахстан
УТВЕРЖДАЮ
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
"___"_________ 20___ год
ПРЕДЛОЖЕНИЕ О РАЗРАБОТКЕ СЛУЖЕБНОГО РЕГЛАМЕНТА

1. Қызметтік регламентті әзірлеушінің құрылымдық бөлімшесі:
___________________________________________________________________
2. Қызметтік регламенттің атауы - ___________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
3. Қызметтік регламентті әзірлеу үшін негіздеме - ______________________
_________________________________________________________________
Заңдардың, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының және өзге де
нормативтік құқықтық актілердің атауы
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы актілерінің, халықаралық келісімдердің, конвенциялар,
олардың бекітілген (қол қойылған) күні мен нөмірі көрсете отырып,
4. Қызметтік регламентті әзірлеу қажеттілігінің негіздемесі - ____________
__________________________________________________________________
5. Қызметтік регламентті әзірлеуге кім бастамашы болды –
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасары/
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Аппарат басшысы
______________________________________________________ (қолы)
2025 жылғы "____"_________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
ұйымдарының стандарттарын
әзірлеу, қабылдау, тіркеу,
есепке алу, өзгерту, қайта
қарау, күшін жою, басып
шығару, тарату, қолдану
қағидаларына
№ 2 қосымша
Қызметтік регламенттің ағымдағы жағдайын тексеру туралы актісінің нысаны
Қызметтік регламентті тексеру АКТІ
Комиссия құрамында:
Төраға:
Мүшелер:
____________________________________________________________________
қызметтік регламенттің белгіленуі және атауы
___________________________________________________________қызметтік
регламентінің деңгейіне тексеріс жүргізді.
Тексеру нәтижесінде келесі кемшіліктер анықталды: __________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Қабылданған шешімдер:
1) Пысықтауды қажет етпейді
2) Пысықтауды талап етеді (негіздеме келтіру)
Қызметтік регламентті әзірлеуші
_____________________________________________________
(қолы)
20___ жылғы "____" _____________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
ұйымдарының стандарттарын
әзірлеу, қабылдау, тіркеу,
есепке алу, өзгерту, қайта
қарау, күшін жою, басып
шығару, тарату, қолдану
қағидаларына
№ 3 қосымша
Қызметтік регламенттің титулдық бетінің нысаны
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігінің
қызметтік регламенті
ГРИФ
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігінің қызметтік регламентінің атауы
"Ресми басылымы"
Астана қаласы
2025 жыл
* Жоғарғы оң жақ бұрышта гриф орналасады, таралуын шектеуді көрсететін қызметтік стандарттың, мөртаңбаның астына дананың нөмірі қойылады (болған жағдайда).
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
ұйымдарының стандарттарын
әзірлеу, қабылдау, тіркеу,
есепке алу, өзгерту, қайта
қарау, күшін жою, басып
шығару, таралту, қолдану
қағидаларына
№ 4 қосымша
Қызметтік регламент туралы жалпы мәліметтерді қалыптастыру
а) Қызметтік регламентті әзірлеу, қабылдауға оны енгізу туралы мәліметтер:

1. Структурное подразделение разработчика служебного регламента - ________
____________________________________________________________________
2. Название служебного регламента - ____________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Основание для разработки служебного регламента -_____________________
____________________________________________________________________
наименование законов, постановлений Правительства Республики Казахстан,
и иных нормативных правовых
____________________________________________________________________
актов Республики Казахстан, международных соглашений, конвенций
с указанием номера и даты их утверждения (подписания)
4. Обоснование необходимости разработки служебного регламента - _________
____________________________________________________________________
5. Кем инициирована разработка служебного регламента -
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Курирующий заместитель Министра внутренних дел Республики Казахстан / руководитель аппарата Министерства внутренних дел Республики Казахстан ______________________________________________________ (подпись)
"____"_________ 20___ год
Приложение № 2
к Правилам разработки,
принятия, регистрации, учета,
изменения, пересмотра, отмены,
издания, распространения,
применения служебных
регламентов в Министерстве
внутренних дел
Республики Казахстан
Форма акта проверки актуального состояния служебного регламента
АКТ проверки служебного регламента
Комиссия в составе:
Председатель
Члены:
Проверила проверку уровня служебного регламента __________________________
________________________________________________________________________
обозначение и наименование служебный регламента
В результате проверки установлено следующее: ______________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Принятые решения:
1) Не требует доработки
2) Требует доработки (привести обоснование)
Разработчик служебного регламента
_________________________________________________
(подпись)
"____" _____________ 20___ год
Приложение № 3
к Правилам разработки,
принятия, регистрации, учета,
изменения, пересмотра, отмены,
издания, распространения,
применения служебных
регламентов в Министерстве
внутренних дел
Республики Казахстан
Форма титульного листа служебного регламента
МИНИСТЕРСТВО ВНУТРЕННИХ ДЕЛ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Служебный регламент
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
ГРИФ
Наименование служебного регламента
Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Слова "Издание официальное"
г. Астана
2025 год
* В правом верхнем углу размещают гриф, указывающий ограничение распространения служебный стандарта, под грифом проставляют номер экземпляра (при наличии).
Приложение № 4
к Правилам разработки,
принятия, регистрации, учета,
изменения, пересмотра, отмены,
издания, распространения,
применения служебных
регламентов в Министерстве
внутренних дел
Республики Казахстан
Формулировка общих сведений о служебном регламенте
а) Сведения о разработке служебного регламента и внесение его на принятие

1. ӘЗІРЛЕНДІ ЖӘНЕ ЕНГІЗІЛДІ _________________________________
__________________________________________________________________
бекітуге арналған регламенттің жобасын ұсынған әзірлеушінің атауы
2. БЕКІТІЛДІ ЖӘНЕ ҚОЛДАНЫСҚА ЕНГІЗІЛДІ_________________________
____________________________________________________________________
қызметтік регламент бекітілген бұйрықтың атауы, түрі, күні және нөмірі
(қызметтік регламенттің бекітулері толтырылады)
б) қызметтік регламентте іске асырылатын нормалар
___________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының заңдары, Үкімет қаулылары, халықаралық келісімдер,
конвенциялар және өзге де нормативтік құқықтық актілердің бекітілген (қол
қойылған күні), нөмірі, қолданысқа еңген күні көрсетіледі.
Қызметтік регламенттің бірінші және кейінгі тексерулері туралы мәліметтер:
3. БІРІНШІ ТЕКСЕРУДІҢ МЕРЗІМІ _________________________________
ТЕКСЕРУДІҢ КЕЗЕҢДІЛІГІ _________________________________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
ұйымдарының стандарттарын
әзірлеу, қабылдау, тіркеу,
есепке алу, өзгерту, қайта
қарау, күшін жою, басып
шығару, тарату, қолдану
қағидаларына № 5 қосымша
Қызметтік регламенттің бірінші бетін және оның жобасынын рәсімдеу
Қызметтік регламенттің бірінші бетінің нысаны
Қызметтік регламенттің белгіленуі
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАЛАСЫ ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІНІҢ
ҚЫЗМЕТТІК РЕГЛАМЕНТІ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІНІҢ
ҚЫЗМЕТТІК РЕГЛАМЕНТІНІҢ АТАУЫ
Енгізілген күні _____________________
жылы, айы, күні
1 Қолдану саласы
ҚЫЗМЕТТІК РЕГЛАМЕНТТІҢ МӘТІНІ

1. РАЗРАБОТАН И ВНЕСЕН___________________________________________
наименование разработчика, представившего проект служебного
регламента на утверждение
2. УТВЕРЖДЕН И ВВЕДЕН В ДЕЙСТВИЕ_______________________________
наименование, вид, дата и номер приказа,
которым утвержден служебный регламент
(заполняется утверждения служебного регламента)
б) в служебном регламенте реализованы нормы ______________________
___________________________________________________________________
наименование законов, постановлений Правительства Республики Казахстан,
и иных нормативных правовых актов Республики Казахстан, международных соглашений,
конвенций с указанием номера и даты их утверждения (подписания)
в) сведения о первой и последующих проверках уровня служебного регламента:
3. СРОК ПЕРВОЙ ПРОВЕРКИ ___________
ПЕРИОДИЧНОСТЬ ПРОВЕРКИ ___________
Приложение № 5
к Правилам разработки,
принятия, регистрации, учета,
изменения, пересмотра, отмены,
издания, распространения,
применения служебных
регламентов в Министерстве
внутренних дел
Республики Казахстан
Оформление первой страницы служебного регламента и его проекта
Форма первой страницы служебного регламента
обозначение служебного регламента
СЛУЖЕБНЫЙ РЕГЛАМЕНТ МИНИСТЕРСТВА ВНУТРЕННИХ ДЕЛ
РЕСПУЛИКИ КАЗАХСТАН
НАИМЕНОВАНИЕ СЛУЖЕБНОГО РЕГЛАМЕНТА
МИНИСТЕРСТВА ВНУТРЕННИХ ДЕЛ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Дата введения _____________________
год, месяц, дата
1 Область применения
ТЕКСТ
СЛУЖЕБНОГО РЕГЛАМЕНТА