Қызметтік тұрғынжайларды ұстау және орталықтандырылған жылыту бюджет қаражаты есебінен қамтамасыз етілетін, сондай-ақ қызметтік тұрғынжайы жекешелендіруге жатпайтын жабық және оқшауланған әскери қалашықтардың, өзге де жабық объектілердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің м.а. 2025 жылғы 18 қыркүйектегі № 696 бұйрығы
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 101-1-бабының 8-тармағын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қызметтік тұрғынжайларды ұстау және орталықтандырылған жылыту бюджет қаражаты есебінен қамтамасыз етілетін, сондай-ақ қызметтік тұрғынжайы жекешелендіруге жатпайтын жабық және оқшауланған әскери қалашықтардың, өзге де жабық объектілердің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ұлттық ұланының Бас қолбасшылығы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін
атқарушы полиция генерал-лейтенанты И. Лепеха
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2025 жылғы 18 қыркүйектегі
№ 696 бұйрығымен бекітілген
Қызметтік тұрғынжайларды ұстау және орталықтандырылған жылыту бюджет қаражаты есебінен қамтамасыз етілетін, сондай-ақ қызметтік тұрғынжайы жекешелендіруге жатпайтын жабық және оқшауланған әскери қалашықтардың, өзге де жабық объектілердің тізбесі
Р/с
Гарнизон (облыс, республикалық маңызы бар қала, астана)
Әскери қалашықтың орналасқан жері
Санаты (жабық, оқшауланған)
Орналасқан әскери бөлiм (бөлімше)
1
2
3
4
5
1- бөлік. Қызметтік тұрғынжайы жекешелендіруге жатпайтын жабық және оқшауланған әскери қалашықтардың, өзге де жабық объектілердің тізбесі
1-бөлім. Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы
1- тарау. Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланының Бас қолбасшылығы
1.
Астана қаласы
Сарыарқа ауданы
Жабық
Ұлттық ұланның Бас қолбасшылығы

Об утверждении Перечня закрытых и обособленных военных городков, иных закрытых объектов, содержание служебных жилищ и централизованное отопление в которых обеспечиваются за счет бюджетных средств, а также в которых служебное жилище не подлежит приватизации
Приказ и.о. Министра внутренних дел Республики Казахстан от 18 сентября 2025 года № 696
В соответствии с пунктом 8 статьи 101-1 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень закрытых и обособленных военных городков, иных закрытых объектов, содержание служебных жилищ и централизованное отопление в которых обеспечиваются за счет бюджетных средств, а также в которых служебное жилище не подлежит приватизации.
2. Главному командованию Национальной гвардии Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Исполняющий обязанности
Министра генерал-лейтенант полиции
И. Лепеха
Утвержден приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 18 сентября 2025 года № 696
Перечень закрытых и обособленных военных городков, иных закрытых объектов, содержание служебных жилищ и централизованное отопление в которых обеспечиваются за счет бюджетных средств, а также в которых служебное жилище не подлежит приватизации
Гарнизон (области, городов республиканского значения, столицы)
Местонахождение военного городка
Категория (закрытые, обособленные)
Дислоцируемая воинская часть (подразделение)
р/н
1
2
3
4
5
Часть 1. Перечень закрытых и обособленных военных городков, иных закрытых объектов в которых служебное жилище не подлежит приватизации
Раздел 1. Национальная гвардия Республики Казахстан
Глава 1. Главное командование Национальной гвардии Республики Казахстан
1.
город Астана
Сарыаркинский район
Закрытый
Главное командование Национальной гвардии