Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының бөліністерін байланыс құралдарымен, ұйымдық техникамен, бағдарламалық қамтылыммен, ақпаратты қорғаудың аппараттық және бағдарламалық құралдарымен жабдықтаудың заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2025 жылғы 20 мамырдағы № 378 бұйрығы.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексiнің 70-бабының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының бөліністерін байланыс құралдарымен, ұйымдық техникамен, бағдарламалық қамтылыммен, ақпаратты қорғаудың аппараттық және бағдарламалық құралдарымен жабдықтаудың заттай нормалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақпараттандыру және байланыс департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
2) осы бұйрыққа қол қойылғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде оның мемлекеттік және орыс тілдеріндегі электрондық көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңңама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң мен нормашығармашылықты үйлестіру департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр полиция
генерал-лейтенанты
Е. Саденов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2025 жылғы 20 мамырдағы
№ 378 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының бөлімшелерін байланыс құралдарымен, ұйымдастыру техникасымен, бағдарламалық қамтамасыз етумен, ақпаратты қорғаудың аппараттық және бағдарламалық құралдарымен жабдықтаудың заттай нормалары

Об утверждении натуральных норм снабжения средствами связи, организационной техникой, программным обеспечением, аппаратными и программными средствами защиты информации подразделений органов внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 мая 2025 года № 378.
В соответствии с пунктом 3 статьи 70 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы снабжения средствами связи, организационной техникой, программным обеспечением, аппаратными и программными средствами защиты информации подразделений органов внутренних дел Республики Казахстан.
2. Департаменту информатизации и связи Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
2) в течение пяти рабочих дней после подписания направление электронной копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3) представление в Департамент юридической и нормотворческой координации Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-лейтенант полиции
Е. Саденов
Утвержден
приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 20 мая 2025 года № 378
Натуральные нормы снабжения средствами связи, организационной техникой, программным обеспечением, аппаратными и программными средствами защиты информации подразделений органов внутренних дел Республики Казахстан

Ескерту. Заттай нормалары жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 25.09.2025 № 710 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с №
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Пайдалану мерзімі, жыл
Қолдану саласы
Қолданылу саласы
1-тарау. Сымды байланыс құралдары
1.
Автоматтандырылған телефон станциясы
Комплект (бұдан әрі – к-т)
1
8
Абоненттер арасында ішкі және сыртқы телефон байланысын жүзеге асыру үшін
Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі - ІІМ), ІІМ Қылмыстық - атқару жүйесі комитеті (бұдан әрі - ҚАЖК), облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың полиция департаменттері және көліктегі полиция департаменттері (бұдан әрі – Көліктегі ПД), облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың қылмыстық - атқару жүйесі департаменттері (бұдан әрі – ҚАЖД), қалалық, аудандық, қалалардағы аудандық, көліктегі ішкі істер органдары, түзеу мекемелері, ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы өкілдігі, мамандандырылған күзет қызметі бөліністері, ІІМ Кинологиялық орталығы, "Солтүстік" және "Оңтүстік" әскери және арнайы жабдықтау базалары, ішкі істер органдарының білім беру ұйымдары және медициналық мекемелері.
2.
Бағдарламаланатын түйелермен жүйелік цифрлық телефон аппараты
Дана
1
8
Абоненттер арасында ішкі және сыртқы телефон байланысын жүзеге асыру үшін
Министрліктің басшылығына (Министрге, Министрдің орынбасарларына, аппарат басшысына), Министрлік басшылығының кеңесшілері мен көмекшілеріне, ІІМ-нің төрағаларына және комитеттердің орынбасарларына, департаменттер, дербес басқармалардың бастықтары мен орынбасарларына; ІІМ Комитеттері мен департаменттері құрамындағы басқармалардың бастықтары мен орынбасарына; Жедел басқару орталығы (бұдан әрі – ЖБО) ІІМ, ҚАЖК, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ПД, Көліктегі ПД, ҚАЖД кезекші бөлімдеріне, қалалық ЖБО; қалалық, аудандық, қалалардағы аудандық, көліктегі ішкі істер органдары, түзеу мекемелері, кезекші бөлімдері; Көліктегі ПД, ҚАЖД, ішкі істер органдарының қалалық, аудандық, көліктегі басқармалардың (бөлімдердің), түзеу мекемелері, ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы өкілдігінің бастықтары мен бастық орынбасарлары; Мамандандырылған күзет қызметі бөліністері басқармаларының бастықтары мен орынбасарларына; ІІМ Кинологиялық орталығы, "Солтүстік" және "Оңтүстік" әскери және арнайы жабдықтау базалары, ішкі істер органдарының білім беру ұйымдары және медициналық мекемелері бастықтары мен орынбасарларына.
3.
Жүйелік цифрлық телефон аппараттары үшін кеңейту консолы
Дана
1
8
Абоненттер арасында ішкі және сыртқы телефон байланысын жүзеге асыру үшін
Министрліктің басшылығына (Министрге, Министрдің орынбасарларына, аппарат басшысына), Министрлік басшылығының кеңесшілері мен көмекшілеріне, ІІМ-нің төрағалары мен орынбасарларына, департаментердің, дербес басқармалардың бастықтары мен орынбасарларына. ІІМ, ҚАЖК, Көліктегі ПД, кезекші бөліміне. Көліктегі ПД, ҚАЖД, ішкі істер органдарының қалалық, аудандық, көліктегі басқармалардың (бөлімдердің), түзеу мекемелердің, ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы өкілдігінің бастықтары мен бастық орынбасарлары; мамандандырылған күзет қызметі бөліністері басқармаларының бастықтары мен орынбасарларына. ІІМ Кинологиялық орталығы, "Солтүстік" және "Оңтүстік" әскери және арнайы жабдықтау базалары, ішкі істер органдарының білім беру ұйымдары және медициналық мекемелері бастықтары мен орынбасарларына
4.
Аналогтық телефон аппараты
Дана
1
8
Абоненттер арасында ішкі және сыртқы телефон байланысын жүзеге асыру үшін. Цифрлық аппараттардың санын есептемегенде орнатылған АТС көлемінен 120% дейін
Сыртқы қызмет жеке құрамы қызметкерлерін қоспағанда, ІІМ, ҚАЖК, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ПД, Көліктегі ПД, ҚАЖД; қалалық, аудандық, қалалардағы аудандық, көліктегі ішкі істер органдары, әскери-тергеу органдары, түзеу мекемелері, ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы өкілдігі, мамандандырылған күзет қызметі бөліністері, ІІМ Кинологиялық орталығы, "Солтүстік" және "Оңтүстік" әскери және арнайы жабдықтау базалары, ішкі істер органдарының білім беру ұйымдары және медициналық мекемелері, стационарлық тәуліктік полиция бекеті, учаскелік полиция пункті қызметкерінің әрбір жұмыс орнына.
5.
Телефондық және телеграфтық байланыстың арна құрайтын аппаратурасы
К-т
1
8
Абоненттер арасында ішкі және сыртқы телефон байланысын жүзеге асыру үшін
ІІМ, ҚАЖК, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ПД, Көліктегі ПД, ҚАЖД; қалалық, аудандық, қалалардағы аудандық, көліктегі ішкі істер органдары, әскери-тергеу органдары, түзеу мекемелері, ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы өкілдігі, мамандандырылған күзет қызметі бөліністері, ІІМ Кинологиялық орталығы, "Солтүстік" және "Оңтүстік" әскери және арнайы жабдықтау базалары, ішкі істер органдарының білім беру ұйымдары және медициналық мекемелері.
6.
Жалпы пайдалану желісінің абоненттік телеграф аппараты
Дана
1
8
Абоненттер арасында телеграфты байланысты жүзеге асыру үшін
ІІМ, ҚАЖК, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ПД, Көліктегі ПД, ҚАЖД; қалалық, аудандық, қалалардағы аудандық, көліктегі ішкі істер органдары, әскери-тергеу органдары, түзеу мекемелері, ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы өкілдігі, мамандандырылған күзет қызметі бөліністері, Үкіметтік мекемелерді және Дипломатиялық өкілдіктерді күзету жөніндегі полиция полктері, ІІМ Кинологиялық орталығы, "Солтүстік" және "Оңтүстік" әскери және арнайы жабдықтау базалары, ішкі істер органдарының білім беру ұйымдары және медициналық мекемелері.
7.
Абоненттің нөмірін анықтау жүйесі
К-т
1
8
Шақыру абонентінің нөмірі туралы ақпаратты тіркеу үшін
ІІМ ЖБО, ҚАЖК, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ПД, Көліктегі ПД, ҚАЖД кезекші бөлімдері; қалалардың ЖБО; қалалық, аудандық, қалалардағы аудандық, көліктегі ішкі істер органдары, түзеу мекемелері, мамандандырылған күзет қызметі бөліністері, Үкіметтік мекемелерді және Дипломатиялық өкілдіктерді күзету жөніндегі полиция полктері, ішкі істер органдарының білім беру ұйымдарының кезекші бөлімдері
8.
Абоненттің нөмірін анықтау функциясы бар көпарналы дыбыс жазатын құрылғы
К-т
1
8
Бірнеше кіріс арналары бойынша келіп түсетін дыбыстық деректерді біруақытта жазу, оларды одан әрі өңдеу және архивтеу үшін
ІІМ ЖБО, ҚАЖК, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ПД, Көліктегі ПД, ҚАЖД, қалалардың ЖБО, қалалық, аудандық, қалалардағы аудандық, көліктегі ішкі істер органдары, түзеу мекемелері, мамандандырылған күзет қызметі бөліністері, ішкі істер органдарының білім беру ұйымдарының кезекші бөлімдері.
9.
Үздіксіз қоректену көзі
Дана
1
8
Негізгі электр қуат көзін қысқа мерзімге өшіру кезінде үздіксіз қуаттандыруды қамтамасыз ету үшін
ІІМ, ҚАЖК, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ПД, Көліктегі ПД, ҚАЖД; қалалық, аудандық, қалалардағы аудандық, көліктегі ішкі істер органдары, әскери-тергеу органдары, түзеу мекемелері, ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы өкілдігі, мамандырылған күзет қызметі бөліністері, ІІМ Кинологиялық орталығы, "Солтүстік" және "Оңтүстік" әскери және арнайы жабдықтау базалары, ішкі істер органдарының білім беру ұйымдары және медициналық мекемелерінің есептеуіш техниканың әрбір құралына, телекоммуникациялық жабдығына.
10.
Байланыс аппаратурасы апаттық қоректену агрегаты
К-т
1
10
Негізгі электр қуат көзін қысқа мерзімге өшіру кезінде үздіксіз электр қуаттандыруды қамтамасыз ету үшін
ІІМ, ҚАЖК, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ПД, Көліктегі ПД, ҚАЖД; қалалық, аудандық, қалалардағы аудандық, көліктегі ішкі істер органдары, әскери-тергеу органдары, түзеу мекемелері, ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы өкілдігі, мамандандырылған күзет қызметі бөліністері, ІІМ Кинологиялық орталығы, "Солтүстік" және "Оңтүстік" әскери және арнайы жабдықтау базалары, ішкі істер органдарының білім беру ұйымдары және медициналық мекемелері.
11.
Аппаратураны және байланыс желісін бақылау үшін өлшеуіш құралдары
Дана
1
5
Өлшеу жұмыстарын жүргізу үшін
ІІМ, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ПД, Көліктегі ПД ақпараттандыру және байланыс бөліністеріне; ішкі істер органдарының білім беру ұйымдары үшін.
12.
Бейнебақылау жүйелері (Ішкі/сыртқы)
К-т
1
7
Күзетілетін аумақта бейнебақылауды ұйымдастыру үшін
ІІМ, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, ПД, Көліктегі ПД, қалалық, аудандық, қалалардағы аудандық, көліктегі ішкі істер органдары, әскери-тергеу органдары, қалалық, ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы өкілдігі, мамандандырылған күзет қызметі бөліністері, ІІМ Кинологиялық орталығы, "Солтүстік" және "Оңтүстік" әскери және арнайы жабдықтау базалары, ішкі істер органдарының білім беру ұйымдары және медициналық мекемелері.
13.
Автомобильдік бейнетіркеуіш
Дана
1
5
Қызмет өткеруді бақылау, құқық бұзушылықтардың алдын алу, базаны сапалы дәлелді жинау үшін
ІІМ, ҚАЖК, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ПД, Көліктегі ПД, ҚАЖД; қалалық, аудандық, қалалардағы аудандық, көліктегі ішкі істер органдары, әскери-тергеу органдары, түзеу мекемелері, ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы өкілдігі, мамандандырылған күзет қызметі бөліністері, ІІМ Кинологиялық орталығы, "Солтүстік" және "Оңтүстік" әскери және арнайы жабдықтау базалары, ішкі істер органдарының білім беру ұйымдары және медициналық мекемелерінің әрбір көлік құралына, тікұшаққа, катерге, штабтық автобусына.
14.
Көлік құралы қозғалысының жылдамдығын бейнетіркеудің мобильді құралы
Дана
1
5
Көлік құралдары жылдамдығын бақылау және жол жүрісі қағидаларын бұзушылықтарды бейнетіркеу үшін

Сноска. Натуральные нормы – в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 25.09.2025 № 710 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование
Единица измерения
Количество
Срок эксплуатации, лет
Область применения
Область распространения
Глава 1. Проводные средства связи
1.
Автоматическая телефонная станция
Комплект (далее – К-т)
1
8
Для осуществления внутренней и внешней телефонной связи между абонентами
Министерство внутренних дел (далее - МВД), Комитет уголовно-исполнительной системы МВД (далее - КУИС), Департаменты полиции областей, городов республиканского значения, столицы и на транспорте (далее - ДП(Т)), Департаменты уголовно-исполнительной системы областей, городов республиканского значения, столицы (далее - ДУИС); городские, районные, районные в городах, органы внутренних дел на транспорте, исправительные учреждения, Представительство МВД в г.Байконур, подразделения специализированной службы охраны, Кинологический центр МВД, Базы военного и специального снабжения "Северная" и "Южная", организации образования и медицинские учреждения органов внутренних дел.
2.
Системный цифровой телефонный аппарат с программируемыми кнопками
Штук (далее – Шт)
1
8
Для осуществления внутренней и внешней телефонной связи между абонентами
Руководству министерства (министру, заместителям министра, руководителю аппарата), советникам и помощникам руководства министерства, Председателям и заместителям комитетов, начальникам и заместителям департаментов, самостоятельных управлений МВД. Начальникам и заместителям управлений в составе Комитетов и департаментов МВД. Центр оперативного управления (далее – ЦОУ) МВД, дежурные части КУИС, ДП (Т), ДУИС областей, городов республиканского значения, столицы; ЦОУ городов; дежурные части городских, районных, районных в городах, органов внутренних дел на транспорте, исправительных учреждений, Начальникам и заместителям начальников ДП(Т), ДУИС, городских, районных, управлений (отделов) внутренних дел на транспорте, исправительных учреждений, Представительства МВД в г.Байконур, Начальникам и заместителям управлений специализированной службы охраны; Начальникам и заместителям кинологического центра МВД, Баз военного и специального снабжения "Северная" и "Южная", организаций образования и медицинских учреждений органов внутренних дел.
3.
Консоль расширения для системных цифровых телефонных аппаратов
Шт.
1
8
Для осуществления внутренней и внешней телефонной связи между абонентами
Руководству министерства (министру, заместителям министра, руководителю аппарата), советникам и помощникам руководства министерства, Председателям и заместителям комитетов, начальникам и заместителям департаментов, самостоятельных управлений МВД. В дежурную часть МВД, КУИС, ДП(Т). Начальникам и заместителям начальников ДП(Т), ДУИС, городских, районных, управлений (отделов) внутренних дел на транспорте, исправительных учреждений, Представительства МВД в г.Байконур. Начальникам и заместителям управлений специализированной службы охраны. Начальникам и заместителям кинологического центра МВД, Баз военного и специального снабжения "Северная" и "Южная", организаций образования и медицинских учреждений органов внутренних дел.
4.
Аналоговый телефонный аппарат
Шт.
1
8
Для осуществления внутренней и внешней телефонной связи между абонентами. До 120% от Ұмкости установленных АТС за вычетом количества цифровых аппаратов
На каждое рабочее место сотрудника МВД, КУИС, ДП (Т), ДУИС, областей, городов республиканского значения, столицы; городские, районные, районные в городах, органы внутренних дел на транспорте, военно-следственные органы, исправительные учреждения, Представительство МВД в г.Байконур, подразделения специализированной службы охраны, Кинологический центр МВД, Базы военного и специального снабжения "Северная" и "Южная", организации образования и медицинские учреждения органов внутренних дел, стационарный круглосуточный пост полиции, участковый пункт полиции, за исключением личного состава наружной службы.
5.
Аппаратура каналообразования телефонной и телеграфной связи
К-т
1
8
Для осуществления внутренней и внешней телефонной и телеграфной связи между абонентами
МВД, КУИС, ДП (Т), ДУИС, областей, городов республиканского значения, столицы; городские, районные, районные в городах, органы внутренних дел на транспорте, военно-следственные органы, исправительные учреждения, Представительство МВД в г.Байконур, подразделения специализированной службы охраны, Кинологический центр МВД, Базы военного и специального снабжения "Северная" и "Южная", организации образования и медицинские учреждения органов внутренних дел.
6.
Абонентский телеграфный аппарат сети общего пользования
Шт.
1
8
Для осуществления телеграфной связи между абонентами
МВД, КУИС, ДП (Т), ДУИС, областей, городов республиканского значения, столицы; городские, районные, районные в городах, органы внутренних дел на транспорте, военно-следственные органы, исправительные учреждения, Представительство МВД в г.Байконур, подразделения специализированной службы охраны, Кинологический центр МВД, Базы военного и специального снабжения "Северная" и "Южная", организации образования и медицинские учреждения органов внутренних дел.
7.
Система определения номера абонента
К-т
1
8
Для регистрации информации о номере вызывающего абонента
ЦОУ МВД, дежурные части КУИС, ДП (Т), ДУИС областей, городов республиканского значения, столицы; ЦОУ городов; дежурные части городских, районных, районных в городах, органов внутренних дел на транспорте, исправительных учреждений, организаций образования органов внутренних дел.
8.
Устройство звукозаписывающее многоканальное с функцией определения номера абонента
К-т
1
8
Для одновременной записи звуковых данных, поступающих по нескольким входным каналам, их дальнейшей обработки и архивирования
ЦОУ МВД, дежурные части КУИС, ДП (Т), ДУИС, областей, городов республиканского значения, столицы; ЦОУ городов; дежурные части городских, районных, районных в городах, органов внутренних дел на транспорте, исправительных учреждений, подразделения специализированной службы охраны, организаций образования органов внутренних дел.
9.
Источник бесперебойного питания
Шт.
1
8
Для обеспечения бесперебойного питания при кратковременном отключении основного источника электропитания
На каждое средство вычислительной техники, телекоммуникационное оборудование МВД, КУИС, ДП (Т), ДУИС, областей, городов республиканского значения, столицы; городские, районные, районные в городах, органы внутренних дел на транспорте, военно-следственные органы, подразделения исправительные учреждения, Представительство МВД в г.Байконур, подразделения специализированной службы охраны, Кинологический центр МВД, Базы военного и специального снабжения "Северная" и "Южная", организации образования и медицинские учреждения органов внутренних дел
10.
Агрегат аварийного питания аппаратуры связи
К-т
1
10
Для обеспечения бесперебойного электропитания при кратковременном отключении основного источника электропитания
МВД, КУИС, ДП (Т), ДУИС, областей, городов республиканского значения, столицы; городские, районные, районные в городах, органы внутренних дел на транспорте, военно-следственные органы, исправительные учреждения, Представительство МВД в г.Байконур, подразделения специализированной службы охраны, Кинологический центр МВД, Базы военного и специального снабжения "Северная" и "Южная", организации образования и медицинские учреждения органов внутренних дел
11.
Измерительные приборы для контроля аппаратуры и линий связи
Шт.
1
5
Для проведения измерительных работ
Для подразделений информатизации и связи МВД, ДП (Т) областей, городов республиканского значения и столицы; организаций образования органов внутренних дел.
12.
Система видеонаблюдения (внутреннего/внешнего)
К-т
1
7
Для организации видеоконтроля на охраняемой территории
МВД, ДП (Т) областей, городов республиканского значения, столицы; городские, районные, районные в городах, органы внутренних дел на транспорте, военно-следственные органы, Представительство МВД в г.Байконур, подразделения специализированной службы охраны, Кинологический центр МВД, Базы военного и специального снабжения "Северная" и "Южная", организации образования и медицинские учреждения органов внутренних дел.
13.
Автомобильный видеорегистратор
Шт.
1
5
Для контроля за несением службы, профилактики правонарушений, сбор качественной доказательной базы
На каждое транспортное средство, вертолет, катер, штабной автобус МВД, КУИС, ДП (Т), ДУИС областей, городов республиканского значения, столицы; городские, районные, районные в городах, органы внутренних дел на транспорте, военно-следственные органы, исправительные учреждения, Представительство МВД в г.Байконур, подразделения специализированной службы охраны, Кинологический центр МВД, Базы военного и специального снабжения "Северная" и "Южная", организации образования и медицинские учреждения органов внутренних дел.
14.
Мобильный прибор видео-фиксации скорости движения транспортного средства
Шт.
1
5
Для контроля скорости движения транспортных средств и видеофиксации нарушений правил дорожного движения