Ақтөбе қаласының кейбір құрамдас бөліктеріне атау беру туралы
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2025 жылғы 10 желтоқсандағы № 271 қаулысы және Ақтөбе облыстық мәслихатының 2025 жылғы 10 желтоқсандағы № 276 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 және 27-баптарына, "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 4-1) тармақшасына сәйкес, Республикалық ономастика комиссиясының 2025 жылғы 7 қарашадағы қорытындысының негізінде, Ақтөбе қаласының тиісті аумақтарындағы халықтың пікірін ескере отырып, Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе қаласының құрамдас бөліктеріне мынадай атаулар берілсін:
1) "Алматы" ауданы бойынша:
Атауы жоқ көшеге – Ақтолағай көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Ақбиік көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Байшұбар көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Ыбырай Жақаев көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Тұйғын көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Жидебай көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Бикен Римова көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Қоңыртөбе көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Сағырлы көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Ақбура көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Қосестек көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Темір көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Құлан көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Құмжарған көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Майлысай көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Сарыжаз көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Нарқызыл көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Бақдәулет көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Ақбаян көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Дулығалы көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Шарын көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Қордай көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Ордалы көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Нарсай көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Азамат Қазиев көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Қияс Сәрсембаев көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Ғайса Әбуов көшесі;
2) "Астана" ауданы бойынша:
Атауы жок тұрғын үй алабын – Тұран тұрғын үй алабы;
Атауы жоқ көшеге – Иван Дальян көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Қобыз көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Ықылас көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Ақсай көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Бесшатыр көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Ханшайым көшесі;
Атауы жоқ көшеге – Қуанай Абдрахманов көшесі.
2. Осы бірлескен Ақтөбе облысы әкімдігінің қаулысы және Ақтөбе облыстық мәслихатының шешімінің орындалуын бақылау Ақтөбе облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы бірлескен Ақтөбе облысы әкімдігінің қаулысы және Ақтөбе облыстық мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе облысының әкімі А. Шахаров
Облыстық мәслихаттың төрағасы Г. Суентаева

О присвоении наименований некоторым составным частям города Актобе
Постановление акимата Актюбинской области от 10 декабря 2025 года № 271 и решение Актюбинского областного маслихата от 10 декабря 2025 года № 276
В соответствии со статьями 6 и 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", на основании заключения Республиканской ономастической комиссии от 7 ноября 2025 года, с учетом мнения населения соответствующих территорий города Актобе акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Присвоить следующие наименования составным частям города Актобе:
1) по району "Алматы":
Безымянную улицу – на улицу Ақтолағай;
Безымянную улицу – на улицу Ақбиік;
Безымянную улицу – на улицу Байшұбар;
Безымянную улицу – на улицу Ыбырай Жақаев;
Безымянную улицу – на улицу Тұйғын;
Безымянную улицу – на улицу Жидебай;
Безымянную улицу – на улицу Бикен Римова;
Безымянную улицу – на улицу Қоңыртөбе;
Безымянную улицу – на улицу Сағырлы;
Безымянную улицу – на улицу Ақбура;
Безымянную улицу – на улицу Қосестек;
Безымянную улицу – на улицу Темір;
Безымянную улицу – на улицу Құлан;
Безымянную улицу – на улицу Құмжарған;
Безымянную улицу – на улицу Майлысай;
Безымянную улицу – на улицу Сарыжаз;
Безымянную улицу – на улицу Нарқызыл;
Безымянную улицу – на улицу Бақдәулет;
Безымянную улицу – на улицу Ақбаян;
Безымянную улицу – на улицу Дулығалы;
Безымянную улицу – на улицу Шарын;
Безымянную улицу – на улицу Қордай;
Безымянную улицу – на улицу Ордалы;
Безымянную улицу – на улицу Нарсай;
Безымянную улицу – на улицу Азамат Қазиев;
Безымянную улицу – на улицу Қияс Сәрсембаев;
Безымянную улицу – на улицу Ғайса Әбуов.
2) по району "Астана":
жилой массив без наименования – на жилой массив Тұран;
Безымянную улицу – на улицу Иван Дальян;
Безымянную улицу – на улицу Қобыз;
Безымянную улицу – на улицу Ықылас;
Безымянную улицу – на улицу Ақсай;
Безымянную улицу – на улицу Бесшатыр;
Безымянную улицу – на улицу Ханшайым;
Безымянную улицу – на улицу Қуанай Абдрахманов.
2. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Актюбинской области и решения Актюбинского областного маслихата возложить на курирующего заместителя акима Актюбинской области.
3. Настоящее совместное постановление акимата Актюбинской области и решения Актюбинского областного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Актюбинской области А. Шахаров
Председатель областного маслихата Г. Суентаева