Қосшы қаласы мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 154/36-8 "2025-2027 жылдарға арналған Қосшы қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Қосшы қаласы мәслихатының 2025 жылғы 12 қарашадағы № 205/51-8 шешімі
Қосшы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қосшы қаласы мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Қосшы қаласының бюджеті туралы" 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 154/36-8 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
Аталған шешімнің кіріспесі жаңа редакцияда баяндалсын:
"Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 85 бабына, 94 бабының 2 тармағына, 96 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес, Қосшы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2025–2027 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер–27 944 608,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер–4 456 021,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер–72 590,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер–1 236 347,6 мың теңге;
трансферттер түсімі–22 179 649,8 мың теңге;
2) шығындар–33 107 363,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу–70 776,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер–70 776,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу–0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо–0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып ал –0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)– - 5 233 530,1 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата города Косшы от 24 декабря 2024 года № 154/36-8 "О бюджете города Косшы на 2025-2027 годы"
Решение маслихата города Косшы Акмолинской области от 12 ноября 2025 года № 205/51-8
Маслихат города Косшы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Косшы "О бюджете города Косшы на 2025-2027 годы" от 24 декабря 2024 года № 154/36-8 следующие изменения:
преамбулу указанного решения изложить в новой редакции:
"В соответствии со статьей 85, пунктом 2 статьи 94, пунктом 2 статьи 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан", Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Маслихат города Косшы РЕШИЛ:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 944 608,9 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 456 021,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 72 590,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 236 347,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 22 179 649,8 тысячи тенге;
2) затраты – 33 107 363,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 70 776,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты–70 776,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 233 530,1 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 233 530,1 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1-қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қосшы қаласы мәслихатының төрағасы Ә.Қуатбеков
Қосшы қаласы мәслихатының
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 205/51-8 шешіміне
қосымша
Қосшы қаласы мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 233 530,1 тысяч тенге".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата города Косшы А. Куатбеков
Приложение
к решению маслихата города Косшы
от 12 ноября 2025 года
№ 205/51-8
Приложение 1
к решению маслихата города Косшы
от 24 декабря 2024 года

433 081,3
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
421 081,3
009
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
12 000,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 861,7
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 861,7
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
36 076,7
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 076,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
59 373,3
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 779,1
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
594,2
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
2,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
61 088,3
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 617,3
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 471,0
02
Қорғаныс
52 067,7
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
52 067,7
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11 169,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
21 898,7
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
19 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
126 114,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
126 114,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
126 114,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
494 701,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
245 801,4
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
96 547,7
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 485,2
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

433 081,3
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
421 081,3
009
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
12 000,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 861,7
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 861,7
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
36 076,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
36 076,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
59 373,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
58 779,1
015
Капитальные расходы государственного органа
594,2
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2,0
040
Развитие объектов государственных органов
2,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
61 088,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
56 617,3
003
Капитальные расходы государственного органа
4 471,0
02
Оборона
52 067,7
122
Аппарат акима района (города областного значения)
52 067,7
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11 169,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
21 898,7
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
19 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
126 114,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
126 114,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
126 114,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
494 701,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
245 801,4
005
Государственная адресная социальная помощь
96 547,7
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 485,2
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

67 867,2
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 274,4
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
54 934,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
19 692,9
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 266,7
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
3 266,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
245 633,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 886,4
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
324,5
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
66 577,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
117 845,5
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
15 902 570,4
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 023 405,8
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
591 271,5
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
58 008,8
098
Коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу
1 374 125,5
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5 789 406,3
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
48 526,2
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
32 877,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу
5 708 003,1
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 807 604,1
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
1 407 604,1
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 400 000,0
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5 282 154,2
018
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту

67 867,2
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 274,4
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
54 934,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
19 692,9
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 266,7
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
3 266,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
245 633,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60 886,4
021
Капитальные расходы государственного органа
324,5
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
66 577,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
117 845,5
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
15 902 570,4
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 023 405,8
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
591 271,5
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
58 008,8
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 374 125,5
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
5 789 406,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
48 526,2
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
32 877,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
5 708 003,1
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 807 604,1
005
Развитие коммунального хозяйства
1 407 604,1
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 400 000,0
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
5 282 154,2
018
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов