Ақмола облысы Қосшы қаласы мен Тайтөбе ауылында салық салу объектісінің орналасуын ескеретін аймаққа бөлу коэффициенттерін бекіту туралы
Ақмола облысы Қосшы қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 29 қыркүйектегі № А-12/239 қаулысы
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы қаулының 3-тармағымен.
Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Кодексінің 529-бабының 6-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабына сәйкес, Қосшы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об утверждении коэффициентов зонирования, учитывающие месторасположение объекта налогооблажения в городе Косшы и села Тайтобе Акмолинской области
Постановление акимата города Косшы Акмолинской области от 29 сентября 2025 года № А-12/239
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 3 настоящего постановления.
В соответствии с пунктом 6 статьи 529 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат города Косшы ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Қосшы қаласы мен Тайтөбе ауылында салық салу объектісінің орналасуын ескеретін аймаққа бөлу коэффициенттері осы қауылының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қосшы қаласы әкімінің орынбасары Ә. Ибраеваға жүктелсін.
3. Осы қаулы 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Әкім А.Қапышев
Қосшы қаласы әкімдігінің
2025 жылғы 29 қыркүйектегі
№ А-12/239 қаулысына
қосымша
Ақмола облысы Қосшы қаласы мен Тайтөбе ауылында салық салу объектісінің орналасуын ескеретін аймаққа бөлу коэффициенттері
№ р/с
Салық салу объектісінің елді мекенде орналасқан жер
Аймаққа бөлу коэффиициенттері
Қосшы қаласы
1

1. Утвердить коэффициенты зонирования, учитывающие месторасположение объекта налогообложения в городе Косшы и села Тайтобе, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Косшы Ибраеву А.
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2026 года.
Аким Капышев
Приложение к постановлению
акимата города Косшы
от "____"_________2025 года
№__________
Коэффициенты зонирования, учитывающие месторасположение объекта налогообложения в городе Косшы и села Тайтобе Акмолинской области
Месторасположение объекта налогооблажения
Коэффициент зонирования
город Косшы
1.

Хакназар хан көшесі, Ыбырай Алтынсарин көшесі, Райымбек батыр көшесі, Асенбай Қалқабекұлы көшесі, Наурызбай батыр көшесі, Исатай Тайманов көшесі (7-15), Қабанбай батыр көшесі, Новая көшесі, Керей хан көшесі 7, жұп жағы Айтмағамбет Есмағамбетұлы көшесі, тақ жағы Айтмағамбет Есмағамбетұлы көшесі (41-63), Бөгенбай батыр көшесінің тақ жағы
2,2
2
Бөгенбай батырдың көшесінің жұп жағы, Ақжайық көшесі, Жамбыл Жабаев көшесі, генерал Сабыр Рахимов көшесі, Тоғанас батыр көшесі, Мұхтар Әуезов көшесі, Майбұлақ көшесі, Әйтеке би көшесі, Исатай Тайманов көшесі (16-32), Дінмұхаммед Қонаев көшесі, Сұлтан Бейбарыс көшесі, Төле би көшесі, Қазыбек би көшесі, Қожа Ахмет Яссауи көшесі, Мәншүк Мәметова көшесі, Алтындала көшесі, Асыл тулік шағынауданы, Лесная поляна шағынауданы, Республика көшесі жұп жағы
2
3
001 есептік кварталы
1,4
4
Бәйтерек шағынауданы, Дәулеткерей көшесі, Мыржақып Дулатов көшесі, Ахмет Байтұрсынов көшесі, Орынбор көшесі, Қызылорда көшесі, Алматы көшесі, Қызылжар көшесі, Сүйінбай көшесі (1-106), Ақан сері көшесі, Амангелді Иманов көшесі, Мәлік Габдуллин көшесі, Азаттық көшесі, Каспий көшесі, Балқаш көшесі, Зайсан көшесі, Алакөл көшесі, Шалқар көшесі, Әліби Жангелдин көшесі, Еділ көшесі, Ертіс көшесі, Есіл көшесі, Жайық көшесі, Таукел хан көшесі, Есім хан көшесі, Қажымұқан көшесі (1-73), Балуан Шолақ көшесі (1-69), Кейкі батыр көшесі (1-71), Қобыланды батыр көшесі (1-41), Қамбар батыр көшесі (1-44), Едіге көшесі (1-68), Тұран көшесі тақ жағы (1-57), Шәмші Қалдаяқов көшесі жұп жағы (2-68), Бұқар жырау көшесі
2
5
Тонықоқ көшесі (1-56), Күлтегін көшесі (1-55), Махмұд Қашкари көшесі (1-52), Түркістан көшесі (1-30), Алтай көшесі (1-28), №15 шағынаудан, Арқалық көшесі, Сарыарқа көшесі
1,8
6
Қарқаралы тас жолы
1,4
7
Республика көшесі жұп жағы (2-188), Ұлы дала көшесі (1-57), Көкшетау көшесі (1-25), Ақмола көшесі (1-26), Нұра көшесі (1-38), Тәуелсіздік көшесі (1-34), Сейфуллин көшесі (1-33), Муқағали Мақатаев көшесі (1-32), Шоқан Уәлиханов көшесі (1-49), Бауыржан Момышұлы (1-32), Желтоқсан көшесі (1-47), Тұрар Рысқұлов көшесі (12-15), Шәкен Айманов көшесі (1-7), Әлфараби көшесі, Дина Нұрпеисова көшесі, Береке көшесі, Шырақ көшесі (1-8), Қорқыт ата көшесі (1-18), Достық көшесі, Алаш көшесі, Қасым Қайсенов көшесі, Сарқырама көшесі, Егемендік көшесі, Бейбітшілік көшесі
2
8
VIP коттеджный городок №9 Нура -Ишим шағын ауданы, 1-ші көше, 2-ші көше, 3-ші көше, 4-ші көше, 5-ші көше, 6-ші көше, 7-ші көше
1,4
9
16 квартал
1,6
10
Республика көшесі тақ жағы (1-187), Ұлы дала көшесі (59-135), Көкшетау көшесі (1-82), Ақмола көшесі (27-66), Нұра көшесі (39-60), Тәуелсіздік көшесі (35-56), Сейфуллин көшесі (34-80), Муқағали Мақатаев көшесі (37-81), Шоқан Уәлиханов көшесі (50-86), Бауыржан Момышұлы көшесі (33-56), Желтоқсан көшесі (49-70), Тұрар Рысқұлов көшесі (16-71), Шәкен Айманов көшесі (9-78), Шырақ көшесі (7-34), Қорқыт ата көшесі (18-66), Шәмші Қалдаяқова көшесі тақ жағы, Сәбит Мұқанов көшесі, қозы Көрпеш көшесі (5-53), Баян сұлу көшесі (20-68), Әбілқайыр хан көшесі (1-58), Абылайхан көшесі, Әліхан Бокейханов көшесі (46-106), Қажымұқан көшесі (61-127), Балуан Шолақ көшесі (61-127), Кейкі батыр көшесі (61-132) Қобыланды батыр көшесі (65-129), Қамбар батыр көшесі (59-124), Едіге көшесі (63-139), Тұран көшесі (62-92), Қайрат Рысқұлбеков көшесі, Қаныш Сатпаев көшесі, VIP коттеджный городок №9 Нура -Ишим шағын ауданы.
1,8
11

Улица Хакназар хан, улица Ыбырай Алтынсарин, улица Райымбек батыра, улица Асенбай Калкабекулы, улица Наурызбай батыра, улица Исатай Тайманова (7-15), улица Кабанбай батыра, улица Новая, улица Керей хана 7, четная сторона улицы Айтмагамбет Есмагамбетулы, нечетная сторона улицы Айтмагамбет Есмагамбетулы (41-63), нечетная сторона улицы Богенбай батыра
2,2
2.
Четная сторона улицы Богенбай батыра, улица Акжайык, улица Жамбыла Жабаева, улица генерала Сабыра Рахимова, улица Тоганас батыра, улица Мухтара Ауэзова, улица Майбулак, улица Айтеке би, улица Исатая Тайманова (16-32), улица Динмухаммеда Кунаева, улица Султана Бейбарыса, улица Толе би, улица Казыбек би, улица Кожа Ахмет Яссауи, улица Маншук Маметовой, улица Алтындала, микрорайон Асыл тулик, микрорайон Лесная поляна, Улица Республики четная сторона
2
3.
Учетный квартал 001
1,4
4.
Микрорайон Байтерек, улица Даулеткерей, улица Мыржакып Дулатова, улица Ахмета Байтурсынова, улица Орынбор, улица Кызылорда, улица Алматы, улица Кызылжар, улица Суйынбай (1-106), улица Акан серы, улица Амангельды Иманова, улица Малика Габдуллина, улица Азаттык, улица Каспий, улица Балкаш, улица Зайсан, улица Алаколь, улица Шалкар, улица Алиби Жангильдина, улица Едил, улица Ертис, улица Есил, улица Жайык, улица Таукель хана, улица Есым хана, улица Кажымукан (1-73), улица Балуан Шолак (1-69), улица Кейки батыр (1-71), улица Кобыланды батыр (1-41), улица Камбар батыр (1-44), улица Едыге (1-68), улица Туран нечетная сторона (1-57), улица Шамши Калдаякова четная сторона (2-68), улица Бухар жырау
2
5.
Улица Тоныкок (1-56), улица Култегин (1-55), улица Махмута Кашгари (1-52), улица Туркестан (1-30), улица Алтай (1-28). Микрорайон №15, улица Аркалык, улица Сарыарка
1,8
6.
Шоссе Каркаралы
1,4
7.
Улица Республики четная сторона (2-188), улица Улы дала (1-57), улица Кокшетау (1-25), улица Акмола (1-26), улица Нура (1-38), улица Тауелсыздык (1-34), улица Сейфуллина (1-33), улица Мукагали Макатаева (1-32), улица Шокана Валиханова (1-49), улица Бауыржан Момышулы (1-32), улица Желтоксан (1-47), улица Турара Рыскулова (12-15), улица Шакена Айманова (1-7), улица Аль Фараби, улица Дина Нурпеисова, улица Береке, улица Шырак (1-8), улица Коркыт Ата (1-18), улица Достык, улица Алаш, улица Касыма Кайсенова, улица Саркырама, улица Егемендык, улица Бейбитшилик
2
8.
Микрорайон VIP коттеджный городок Нура Ишим №9, 1-я улица, 2-я улица, 3-я улица, 4-я улица, 5-я улица, 6-я улица, 7-я улица
1,4
9.
Квартал 16
1,6
10.
Улица Республики нечетная сторона (1-187), улица Улы дала (59-135), улица Кокшетау (1-82), улица Акмола (27-66), улица Нура (39-60), улица Тауелсыздык (35-56), улица Сейфуллина (34-80), улица Мукагали Макатаева (37-81), улица Шокана Валиханова (50-86), улица Бауыржан Момышулы (33-56), улица Желтоксан (49-70), улица Турара Рыскулова (16-71), улица Шакена Айманова (9-78), улица Шырак (7-34), улица Коркыт ата (18-66), улица Шамшы Калдаякова нечетная сторона, улица Сабита Муканова, улица Козы-Корпеш (5-53), улица Баян сулу (20-68), улица Абулхаир хана (1-58), улица Абылай хана, улица Алихана Бокейханова (46-106), улица Кажымукана (61-127), улица Балуана Шолака (61-127), улица Кейки Батыр (61-132), улица Кобыланды батыра (65-129), улица Камбар батыра (59-124), улица Едыге (63-139), улица Туран (62-92), улица Кайрата Рыскулбекова, улица Каныш Сатпаева, улица Нура Ишим VIP коттеджный городок №9
1,8
11.