2026-2028 жылдарға арналған Бурабай ауданының Щучинск қаласының бюджеті туралы
Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 8С-39/12 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-тармағының 2-7) тармақшасына сәйкес, Бурабай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Бурабай ауданының Щучинск қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2822185,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2453780,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 55000,0 мың теңге;
арнайы түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 313405,0 мың теңге;
2) шығындар – 2822185,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсімдер – 0,0 мың теңге;

О бюджете города Щучинска Бурабайского района на 2026-2028 годы
Решение Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2025 года № 8С-39/12
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 2-7) пункта 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Бурабайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Щучинска Бурабайского района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 2822185,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2453780,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 55000,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 313405,0 тысяч тенге;
2) затраты – 2822185,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -0,0 мың теңге.
2. 2026 жылға арналған қала бюджетінде аудандық бюджетке берілетін 747496,0 мың теңге сомасында алып қою қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған ауылдық бюджеттің түсімдерінің құрамында жоғары тұрған бюджеттерден нысаналы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
4. Осы шешiм 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Бурабай аудандық мәслихатының төрағасы М.Нұрпанова
Бурабай аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 8С-39/12 шешіміне
1-қосымша
Щучинск қаласының 2026 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сома
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -0,0 тысяч тенге.
2. Учесть, что в бюджете города на 2026 год предусмотрены изъятия передаваемые в районный бюджет в сумме 747496,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в составе поступлений бюджета города на 2026 год предусмотрены целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложения 4.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Бурабайского районного маслихата М. Нурпанова
Приложение 1 к решению
Бурабайского районного маслихата
от 24 декабря 2025 года № 8С-39/12
Бюджет города Щучинск на 2026 год
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы