2026-2028 жылдарға арналған аудан бюджеті мен Бурабай ауданының Щучинск қаласы, Бурабай кенті және ауылдық округтерінің бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы
Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 8С-39/2 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі және 2028 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылады – осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 79-бабының 2-тармағына сәйкес, Бурабай ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Щучинск қаласының, Бурабай кентінің және ауылдық округтердің бюджеттерінен 2026 жылға арналған аудандық бюджетке 1021503,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлар белгіленсін, оның ішінде:
Щучинск қаласы
747496,0 мың теңге;
Бурабай кенті
224913,0 мың теңге;
Қатаркөл ауылдық округі
24826,0 мың теңге;
Кенесары ауылдық округі
24268,0 мың теңге.
2. Щучинск қаласының, Бурабай кентінің және ауылдық округтердің бюджеттерінен 2027 жылға арналған аудандық бюджетке 2000820,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлар белгіленсін, оның ішінде:
Щучинск қаласы
1626612,0 мың теңге;
Бурабай кенті
305840,0 мың теңге;
Қатаркөл ауылдық округі
34535,0 мың теңге;
Кенесары ауылдық округі
33833,0 мың теңге.
3. Щучинск қаласының, Бурабай кентінің және ауылдық округтердің бюджеттерінен 2028 жылға арналған аудандық бюджетке 2451008,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлар белгіленсін, оның ішінде
Щучинск қаласы
1993282,0 мың теңге;
Бурабай кенті
369422,0 мың теңге;
Қатаркөл ауылдық округі
45935,0 мың теңге;
Кенесары ауылдық округі
42369,0 мың теңге.
4. 2026 жылға арналған аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 172999,0 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Абылайхан ауылдық округі
30403,0 мың теңге;
Веденов ауылдық округі
33139,0 мың теңге;
Зеленобор ауылдық округі
17 178,0 мың теңге;
Златополье ауылдық округі
23577,0 мың теңге;
Атамекен ауылдық округі
29310,0 мың теңге;
Ұрымқай ауылдық округі
22965,0 мың теңге;
Успеноюрьев ауылдық округі
16427,0 мың теңге;
5. 2027 жылға арналған аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 137 470,0 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Абылайхан ауылдық округі
26210,0 мың теңге;
Веденов ауылдық округі
31049,0 мың теңге;
Зеленобор ауылдық округі
387,0 мың теңге;
Златополье ауылдық округі
18753,0 мың теңге;
Атамекен ауылдық округі
24350,0 мың теңге;
Ұрымқай ауылдық округі
24347,0 мың теңге;
Успеноюрьев ауылдық округі
12374,0 мың теңге;

Об объемах трансфертов общего характера между районным бюджетом и бюджетами города Щучинска, поселка Бурабай и сельских округов Бурабайского района на 2026-2028 годы
Решение Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 19 декабря 2025 года № 8С-39/2
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 и действует до 31 декабря 2028 года в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 79 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Бурабайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Установить бюджетные изъятия из бюджетов города Щучинска, поселка Бурабай и сельских округов в районный бюджет на 2026 год в сумме 1021503,0 тысяч тенге, в том числе:
город Щучинск
747496,0 тысяч тенге;
поселок Бурабай
224913,0 тысяч тенге;
Катаркольский сельский округ
24826,0 тысяч тенге;
Кенесаринский сельский округ
24268,0 тысяч тенге.
2. Установить бюджетные изъятия из бюджетов города Щучинска, поселка Бурабай и сельских округов в районный бюджет на 2027 год в сумме 2000820,0 тысяч тенге, в том числе:
город Щучинск
1626612,0 тысяч тенге;
поселок Бурабай
305840,0 тысяч тенге;
Катаркольский сельский округ
34535,0 тысяч тенге;
Кенесаринский сельский округ
33833,0 тысяч тенге.
3. Установить бюджетные изъятия из бюджетов города Щучинска, поселка Бурабай и сельских округов в районный бюджет на 2028 год в сумме 2451008,0 тысяч тенге, в том числе:
город Щучинск
1993282,0 тысяч тенге;
поселок Бурабай
369422,0 тысяч тенге;
Катаркольский сельский округ
45935,0 тысяч тенге;
Кенесаринский сельский округ
42369,0 тысяч тенге.
4. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного (города областного значения) бюджета в бюджеты сельских округов на 2026 год в сумме 172 999,0 тысяч тенге, в том числе:
Абылайханский сельский округ
30403,0 тысяч тенге;
Веденовский сельский округ
33139,0 тысяч тенге;
Зеленоборский сельский округ
17178,0 тысяч тенге;
Златопольский сельский округ
23577,0 тысяч тенге;
Сельский округ Атамекен
29310,0 тысяч тенге;
Урумкайский сельский округ
22965,0 тысяч тенге;
Успеноюрбевский сельский округ
16427,0 тысяч тенге;
5. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного (города областного значения) бюджета в бюджеты сельских округов на 2027 год в сумме 137 470,0 тысяч тенге, в том числе:
Абылайханский сельский округ
26210,0 тысяч тенге;
Веденовский сельский округ
31049,0 тысяч тенге;
Зеленоборский сельский округ
387,0 тысяч тенге;
Златопольский сельский округ
18753,0 тысяч тенге;
Сельский округ Атамекен
24350,0 тысяч тенге;
Урумкайский сельский округ
24347,0 тысяч тенге;
Успеноюрбевский сельский округ
12374,0 тысяч тенге;

8633,0 мың теңге;
7. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Щучинск қаласы, Бурабай кенті және ауылдық округтер бюджеттерінің шығыстарында жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің көлемі ескерілсін.
8. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және 2028 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылады.
Бурабай аудандық мәслихатының төрағасы М.Нұрпанова
Бурабай аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 8С-39/2 шешіміне
қосымша

8633,0 тысяч тенге;
7. Учесть в расходах бюджетов города Щучинска, поселка Бурабай и сельских округов объемы целевых трансфертов общего характера, согласно приложению к настоящему решению.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года и действует до 31 декабря 2028 года.
Председатель Бурабайского районного маслихата М. Нурпанова
Приложение
к решению
Бурабайского районного маслихата
от 24 декабря 2025 года № 8С-39/2