2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 8С-46/2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7 бабының 1 тармағының 3) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 823 804,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 113 000 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 683 804,8 мың теңге;
2) шығындар – 3 823 807 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 153 816 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 233 550 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 79 734 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-153 818,2) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 153 818,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.03.2026 № 8С-50/3 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте 749 772 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджетке бюджеттік алулар көзделгені ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 86 654 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Новокубанка ауылдық округі – 15 668 мың теңге;
Петровка ауылдық округі – 11 678 мың теңге;
Андреевка ауылдық округі – 12 987 мың теңге;
Раевка ауылдық округі – 13 757 мың теңге;
Пригородный ауылдық округі – 18 197 мың теңге;
Новоселовка ауылдық округі – 14 367 мың теңге.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке көлемі 64 541 мың теңге сомасында берілетін бюджеттік алып қоюлар көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Шортанды кенті – 38 447 мың теңге;
Жолымбет кенті – 26 094 мың теңге.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен 233 550 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер ескерілсін.
6. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарызды өтеуге 79 734 мың теңге сомасында ескерілсін.

О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 19 декабря 2025 года № 8С-46/2.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 7 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 823 804,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 113 000 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 16 000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 683 804,8 тысяч тенге;
2) затраты – 3 823 807 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 153 816 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 233 550 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 79 734 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-153 818,2) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 153 818,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 31.03.2026 № 8С-50/3 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены бюджетные изъятия в вышестоящий бюджет в сумме 749 772 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселков, сельских округов, в сумме 86 654 тысяч тенге, в том числе:
Новокубанский сельский округ – 15 668 тысяч тенге;
Петровский сельский округ – 11 678 тысяч тенге;
Андреевский сельский округ – 12 987 тысяч тенге;
Раевский сельский округ – 13 757 тысяч тенге;
Пригородный сельский округ – 18 197 тысяч тенге;
Новоселовский сельский округ – 14 367 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены объемы бюджетных изъятий, передаваемых из бюджета поселков, сельских округов в районный бюджет, в сумме 64 541 тысяч тенге, в том числе:
поселок Шортанды – 38 447 тысяч тенге;
поселок Жолымбет – 26 094 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2026 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 233 550 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2026 год погашение основного долга по бюджетным кредитам, выделенных для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 79 734 тысяч тенге.

7. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар төлеу 500 мың теңге сомасында ескерілсін.
8. 2026 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 60 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер, тиісінше 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
10. 2028 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер, тиісінше 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
11. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті бюджет қаражаты есебінен нысаналы трансферттер, тиісінше 6 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
11-1. 2026 жылдың 1 қаңтарында қалыптасқан жағдай бойынша аудандық бюджетте 2,2 мың теңге сомасында бюджет қаражатының бос қалдықтары есепке алынсын.
Ескерту. Шешім 11-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.03.2026 № 8С-50/3 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шортанды аудандық мәслихатының төрағасы Г.Сәдуақасова
"КЕЛІСІЛДІ"
Шортанды ауданының әкімі С.Шабаров
19 желтоқсан 2024 жыл
Шортанды аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 19 желтоқсандағы

7. Учесть в районном бюджете на 2026 год выплату вознаграждения по бюджетным кредитам из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 500 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 60 000 тысяч тенге.
9. Учесть в районном бюджете на 2026 год целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 4 соответственно.
10. Учесть в районном бюджете на 2028 годы целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 5 соответственно.
11. Учесть в районном бюджете на 2026 год целевые трансферты за счет средств местного бюджета, согласно приложению 6 соответственно.
11-1. Учесть в районном бюджете свободные остатки бюджетных средств в сумме 2,2 тысяч тенге, образовавшиеся по состоянию на 1 января 2026 года.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 31.03.2026 № 8С-50/3 (вводится в действие с 01.01.2026).
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Шортандинского районного маслихата Г. Садвокасова
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Шортандинского района
19 декабря 2025 года
_______________ С. Шабаров
Приложение 1
к решению Шортандинского
районного маслихата
от 19 декабря 2025 года

47923
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47923
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
90806
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
90806
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
22954
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22954
02
Қорғаныс
40684
1
Әскери мұқтаждар
15488
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15488
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15488
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
25196
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
25196
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
23741
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1455
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5725
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
5725
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5725
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
5725
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
272935
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
7812
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
7812
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
7812
2
Әлеуметтiк көмек
212734
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
212734
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4005
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
71394
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2083
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
78621
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

47923
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
47923
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
90806
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
90806
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
22954
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
22954
02
Оборона
40684
1
Военные нужды
15488
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15488
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15488
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
25196
122
Аппарат акима района (города областного значения)
25196
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
23741
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1455
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5725
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
5725
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5725
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5725
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
272935
1
Социальное обеспечение
7812
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
7812
005
Государственная адресная социальная помощь
7812
2
Социальная помощь
212734
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
212734
006
Оказание жилищной помощи
4005
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
71394
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2083
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
78621
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 8С-46/2 шешіміне
4 қосымша
2026 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
515769
оның ішінде:
мүгедектігі бар адамдарды қамтамасыз етуге
75896
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына бюджет қаражаты есебінен коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге және отын сатып алуға
39163
қарт адамдарға әлеуметтік қолдау көрсетуге
5707
халықтың әлеуметтік осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
393939
су тасқыны қаупі бар кезеңде жарылыс жұмыстарын жүргізуге
1064
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
162487
оның ішінде:
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтауға және су бұру жүйесін дамытуға
162487
Шортанды аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 8С-46/2 шешіміне
5 қосымша
2028 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1200000
оның ішінде:
Шортанды ауданы Шортанды кентіндегі темір жолы арқылы өтетін автожол өткелінің құрылысына
1200000
Шортанды аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 8С-46/2 шешіміне
6 қосымша
2026 жылға арналған жергілікті бюджет қаражаты есебінен нысаналы трансферттер

от 19 декабря 2025 года
№ 8С-46/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2026 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
515769
в том числе:
на социальное обеспечение лиц с инвалидностью
75896
на оплату коммунальных услуг и приобретение топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах
39163
на социальную поддержку пожилых людей
5707
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
393939
на проведение взрывных работ в период паводкоопасного периода
1064
Целевые трансферты на развитие
162487
в том числе:
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
162487
Приложение 5
к решению Шортандинского
районного маслихата
от 19 декабря 2025 года
№ 8С-46/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2028 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые трансферты на развитие
1200000
в том числе:
на строительство автодорожного путепровода через железнодорожные пути в поселке Шортанды Шортандинского района
1200000
Приложение 6
к решению Шортандинского
районного маслихата
от 19 декабря 2025 года
№ 8С-46/2
Целевые трансферты за счет средств местного бюджета на 2026 год

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.03.2026 № 8С-50/3 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
331527
оның ішінде:
Бозайғыр ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
31000
Раевка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
2500
Петровка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға

Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 31.03.2026 № 8С-50/3 (вводится в действие с 01.01.2026).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
331527
в том числе:
на освещение улиц в населенных пунктах сельского округа Бозайгыр
31000
на освещение улиц в населенных пунктах Раевского сельского округа
2500
на освещение улиц в населенных пунктах Петровского сельского округа

2000
Андреевка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
5000
Пригородный ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
2000
Новоселовка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
9790
Новокубанка ауылдық округін абаттандыруға
6000
Раевка ауылдық округін абаттандыруға
9100
Петровка ауылдық округін абаттандыруға
10000
Андреевка ауылдық округін абаттандыруға
11000
Пригородный ауылдық округін абаттандыруға
17998
Новоселовка ауылдық округін абаттандыруға
2012,7
Шортанды кентінің абаттандыруға
21027,1
Дамса ауылдық округін абаттандыруға
15000
Бектау ауылдық округін абаттандыруға
18000
Раевка ауылдық округін санитарияны қамтамасыз етуге
300
Петровка ауылдық округін санитарияны қамтамасыз етуге
500
Андреевка ауылдық округін санитарияны қамтамасыз етуге
150
Пригородный ауылдық округін санитарияны қамтамасыз етуге
500
Новоселовка ауылдық округін санитарияны қамтамасыз етуге
1000
Новокубанка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2500
Бектау ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
3000
Раевка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
8000
Петровка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
16000
Андреевка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2000
Пригородный ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
3000
Новоселовка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
13116
Бозайғыр ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
23800
Шортанды кентінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
17000
Дамса ауылдық округінің сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
3500
Бозайғыр ауылдық округінің сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
17042,9
Бозайғыр ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
5000
Бектау ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
4390
Раевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
5644
Петровка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
1930
Андреевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
2552
Пригородный ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
2331
Шортанды кенті әкімінің аппаратының күрделі шығыстарына
2843,3
Бектау ауылдық округі әкімінің аппаратының күрделі шығыстарына
7000
Жолымбет кентінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
26000

2000
на освещение улиц в населенных пунктах Андреевского сельского округа
5000
на освещение улиц в населенных пунктах Пригородного сельского округа
2000
на освещение улиц в населенных пунктах Новоселовского сельского округа
9790
на благоустройство Новокубанского сельского округа
6000
на благоустройство Раевского сельского округа
9100
на благоустройство Петровского сельского округа
10000
на благоустройство Андреевского сельского округа
11000
на благоустройство Пригородного сельского округа
17998
на благоустройство Новоселовского сельского округа
2012,7
на благоустройство поселка Шортанды
21027,1
на благоустройство Дамсинского сельского округа
15000
на благоустройство сельского округа Бектау
18000
на обеспечение санитарии Раевского сельского округа
300
на обеспечение санитарии Петровского сельского округа
500
на обеспечение санитарии Андреевского сельского округа
150
на обеспечение санитарии Пригородного сельского округа
500
на обеспечение санитарии Новоселовского сельского округа
1000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Новокубанского сельского округа
2500
на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа Бектау
3000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Раевского сельского округа
8000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Петровского сельского округа
16000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Андреевского сельского округа
2000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Пригородного сельского округа
3000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Новоселовского сельского округа
13116
на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа Бозайгыр
23800
на обеспечение функционирования автомобильных дорог поселка Шортанды
17000
на организацию водоснабжения Дамсинского сельского округа
3500
на организацию водоснабжения сельского округа Бозайгыр
17042,9
на содержание аппарата акима сельского округа Бозайгыр
5000
на содержание аппарата акима сельского округа Бектау
4390
на содержание аппарата акима Раевского сельского округа
5644
на содержание аппарата акима Петровского сельского округа
1930
на содержание аппарата акима Андреевского сельского округа
2552
на содержание аппарата акима Пригородного сельского округа
2331
на капитальные расходы аппарата акима поселка Шортанды
2843,3
на капитальные расходы аппарата акима сельского округа Бектау
7000
на средний ремонт дорог поселка Жолымбет
26000