2026-2028 жылдарға арналған Талапкер ауылының бюджеті туралы
Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 442/57-8 шешімі.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 3-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7-бабы 1-тармағы 4) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Целиноград аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Талапкер ауылының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 245 332,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 118 332,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 000,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 115 000,0 мың теңге;
2) шығындар – 245 396,3 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -64,3 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 64,3 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 64,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 14.05.2026 № 512/67-8 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026 жылға арналған ауылдық бюджет кірістерінің құрамында аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкiмдiгiнің қаулысымен анықталады.
3. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Целиноград аудандық мәслихатының төрағасы Л.Конарбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Целиноград ауданының әкімі Д.Сабырғали
2025 жылғы 22 желтоқсан
"Целиноград ауданының
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысының міндетін атқарушы
А.Беркеева
2025 жылғы 22 желтоқсан
Целиноград аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 442/57-8 шешіміне
1-қосымша
Талапкер ауылының 2026 жылға арналған бюджеті

О бюджете села Талапкер на 2026-2028 годы
Решение Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 22 декабря 2025 года № 442/57-8.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 3 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Целиноградский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Талапкер на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 245 332,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 118 332,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 12 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 115 000,0 тысяч тенге;
2) затраты – 245 396,3 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 64,3 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 64,3 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 64,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 14.05.2026 № 512/67-8 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть в составе поступлений бюджета села на 2026 год целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 4.
Распределение сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Целиноградского районного маслихата Л. Конарбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Целиноградского района
Д. Сабырғали
22 декабря 2025 года
Исполняющая обязанности
руководителя
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
Целиноградского района"
А. Беркеева
22 декабря 2025 года
Приложение 1
к решению Целиноградского районного
маслихата от 22 декабря 2025 года № 442/57-8
Бюджет села Талапкер на 2026 год

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 14.05.2026 № 512/67-8 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, мың тенге
1
2
Барлығы, оның ішінде:
115 000,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер, оның ішінде:
115 000,0
ауыл, ауылдық округ әкімі аппараттарының ағымдағы ұстауына, оның ішінде;
төменгі саннаттағы мемлекеттік қызметшілердің жалақысын арттыруға
28 878,0
5 178,0
елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға
68 822,0
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
17 300,0

Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 14.05.2026 № 512/67-8 (вводится в действие с 01.01.2026).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего, в том числе:
115 000,0
Целевые текущие трансферты, в том числе:
115 000,0
на текущее содержание аппаратов акимов сел, сельских округов, в том числе:
на повышение заработной платы государственным служащим низовых категорий
28 878,0
5 178,0
на освещение улиц населенных пунктов
68 822,0
на обеспечение функционирования автомобильных дорог
17 300,0