2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 27/1 шешімі.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 10-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7 – бабының 1 тармағының 3 тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Сандықтау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026–2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 197 636,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 625 295,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 175,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 691,8 мың теңге;
трансферттер түсімі – 541 473,4 мың теңге;
2) шығындар – 2 583 828,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8 029,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 30 275,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 22 246,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 394 220,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 394 220,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 29.04.2026 № 31/1 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте 5 қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтерінің және ауылының бюджеттеріне 6 қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 48 627,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
5-1) 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін, заңнаманы қабылдауға байланысты шығындардың орнын толтыруға арналған трансферттер көлемі 3 433,9 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 25.02.2026 № 29/1 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден жергілікті ЖСТ базасына 36 982,0 мың теңге көлемінде нысаналы трансферттер көзделгенін ескеру.

О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 19 декабря 2025 года № 27/1.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 12 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 7 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сандыктауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 197 636,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 625 295,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19 175,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 691,8 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 541 473,4 тысячи тенге;
2) затраты – 2 583 828,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 029,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 30 275,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22 246,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 394 220,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 394 220,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 29.04.2026 № 31/1 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета, согласно приложению 4 к настоящему решению.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 5 к настоящему решению.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам сельских округов, согласно приложению 6 к настоящему решению.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 48 627,0 тысяч тенге.
5-1) Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрен объем трансфертов на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства, передаваемой из областного бюджета в сумме 3 433,9 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 25.02.2026 № 29/1 (вводится в действие с 01.01.2026).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского и областного бюджетов в местную базу ТОХ в сумме 36 982,0 тысячи тенге.

7. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен жергілікті ЖСТ базасына 99 908 мың теңге көлемінде қосымша енгізілген қаражат көзделгенін ескеру.
8. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық 22 246,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттерді өтеу қарастырылғаны ескерілсін.
9. 2026 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 31 446,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
10. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен ауыл бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 248 643,0 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Барақпай ауылдық округіне 15 053,0 мың теңге;
Белгород ауылдық округіне 23 057,0 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 18 499,0 мың теңге;
Васильев ауылдық округіне 13 939,0 мың теңге;
Веселов ауылдық округіне 17 275,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне 3 295,0 мың теңге;
Каменск ауылдық округіне 17 743,0 мың теңге;
Лесной ауылдық округі не 22 748,0 мың теңге;
Мәдениет ауылына 23 833,0 мың теңге;

7. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены дополнительно включенные средства из республиканского бюджета в местную базу ТОХ в сумме 99 908 тысяч тенге.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 22 246,0 тысяч тенге.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 31 446,0 тысяч тенге.
10. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов и села на 2026 год в сумме 248 643,0 тысячи тенге, в том числе:
Баракпайскому сельскому округу 15 053,0 тысячи тенге;
Белгородскому сельскому округу 23 057,0 тысяч тенге;
Берликскому сельскому округу 18 499,0 тысяч тенге;
Васильевскому сельскому округу 13 939,0 тысяч тенге;
Веселовскому сельскому округу 17 275,0 тысяч тенге;
Жамбыльскому сельскому округу 3 295,0 тысяч тенге;
Каменскому сельскому округу 17 743,0 тысячи тенге;
Лесному сельскому округу 22 748,0 тысяч тенге;
селу Мадениет 23 833,0 тысячи тенге;

Максимов ауылдық округіне 24 522,0 мың тенге;
Новоникольск ауылдық округіне 21 142,0 мың теңге;
Сандықтау ауылдық округіне 20 825,0 мың теңге;
Широков ауылдық округіне 26 712,0 мың теңге.
11. Балқаш ауылдық округінің бюджетінен 2026 жылға арналған аудандық бюджетке 34 284,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлар белгіленсін.
10. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихатының төрайымы Г.Мұстафина
Сандықтау аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 27/1 шешіміне
1-қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджет

Максимовскому сельскому округу 24 522,0 тысячи тенге;
сельскому округу Ақсораң 21 142,0 тысячи тенге;
Сандыктаускому сельскому округу 20 825,0 тысяч тенге;
Широковскому сельскому округу 26 712,0 тысяч тенге.
11. Установить бюджетные изъятия из бюджета Балкашинского сельского округа в районный бюджет на 2026 год в сумме 34 284,0 тысячи тенге.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата Г. Мустафина
Приложение 1
к решению Сандыктауского районного маслихата
от 19 декабря 2025 года № 27/1
Районный бюджет на 2026 год

59 464,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 200,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
4 161,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
24 674,1
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
110 987,2
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 439,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
20 246,2
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
46 302,0
02
Қорғаныс
34 185,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
34 185,9
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10 274,9
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
23 468,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
443,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 032,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 032,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
2 032,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
288 437,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
286 451,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 116,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
53 672,0
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтік көмек
34 333,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
42 577,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
701,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
328,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы

59 464,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 200,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
4 161,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
24 674,1
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
110 987,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
44 439,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
20 246,2
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
46 302,0
02
Оборона
34 185,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
34 185,9
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10 274,9
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
23 468,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
443,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 032,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 032,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 032,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
288 437,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
286 451,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44 116,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
53 672,0
005
Государственная адресная социальная помощь
34 333,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42 577,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
701,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
328,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью

52 035,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
58 189,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
500,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 986,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
1 986,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
117 320,6
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
117 320,6
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
2 391,8
016
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
624,8
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
102 754,4
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
549,6
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
11 000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
672 655,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
56 863,2
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 468,2
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
7 725,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
11 670,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
615 791,8
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 478,6
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
390 823,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
71 967,2
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
16 472,0
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
65 525,0
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 000,0
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы

52 035,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
58 189,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
500,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 986,0
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
1 986,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
117 320,6
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
117 320,6
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
2 391,8
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
624,8
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
102 754,4
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
549,6
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
11 000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
672 655,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
56 863,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
37 468,2
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
7 725,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
11 670,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
615 791,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
31 478,6
003
Поддержка культурно-досуговой работы
390 823,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
71 967,2
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
16 472,0
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
65 525,0
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 000,0
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях

20 000,0
015
Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін сақтауды және оларға қол жетімділікті қамтамасыз ету
15 576,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 950,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
81 610,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
11 273,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
11 273,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3 433,9
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
714,7
030
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
1 604,3
039
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
149,5
041
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
965,4
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
66 904,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 972,0
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
7 832,0
021
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
4 100,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
45 568,2
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
45 568,2
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 568,2
12
Көлік және коммуникация
82 328,2
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
82 328,2
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
4 895,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
77 433,2
13
Басқалар
485 548,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
11 733,3
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
11 733,3
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
473 815,1
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
473 815,1
14
Борышқа қызмет көрсету

20 000,0
015
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
15 576,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 950,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
81 610,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
11 273,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
11 273,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3 433,9
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
714,7
030
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
1 604,3
039
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
149,5
041
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
965,4
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
66 904,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
54 972,0
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
7 832,0
021
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
4 100,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
45 568,2
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
45 568,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
45 568,2
12
Транспорт и коммуникации
82 328,2
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
82 328,2
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
4 895,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
77 433,2
13
Прочие
485 548,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
11 733,3
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
11 733,3
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
473 815,1
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
473 815,1
14
Обслуживание долга

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 29.04.2026 № 31/1 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома мың теңге
1
2
Барлығы
455 128,5
Нысаналы ағымдағы тарснферттер
277 960,5
оның ішінде:
Аппарат акима района (города областного значения)
16 620,0
Су тасқыны қаупі бар кезеңде жарылыс жұмыстарын жүргізуге
16 620,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
94 864,0
Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына бюджет қаражаты есебінен коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге және отын сатып алуға берілген ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
53 672,0
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қамсыздандыруға
40 189,0
Қарт адамдарға әлеуметтік қолдау көрсету үшін берілген, оның ішінде:
1 003,0
зейнеткерлерді санаториялық-курорттық емдеуге жұмсалған шығындарды өтеу үшін
1 003,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
166 476,5
Сандықтау ауданы Балкашино ауылындағы қазандықтарды, қазандық жабдықтарын және жылу желілерін ағымдағы жөндеуге
91 000,0
Ақмола облысы Сандықтау ауданы Каменка ауылдық округінде орналасқан аудандық маңызы бар КС-SA-14 "Белгородское–Каменка" автомобиль жолының 0,4 км-дегі су өткізу құбырын орташа жөндеуге
75 476,5
Дамуға арналған трансферттер
177 168,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
177 168,0
Балкашино ауылында қазандық және жылу желілерін салуға және реконструкциялауға
177 168,0
Сандықтау аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 27/1 шешіміне
6-қосымша
2026 жылға арналған ауылдық округтер мен Мәдениет ауылының бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 29.04.2026 № 31/1 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомма мың теңге
1
2
Барлығы
70 976,1
Ағымдағы нысаналы трансферттер
70 976,1
Аудандық бюджет қаражаты есебінен, барлығы
70 976,1
оның ішінде:
Балкашин ауылдық округі, оның ішінде:
35 946,0
көшелердегі бейнебақылау жүйесін қалпына келтіру жұмыстарына
12 000,0
Наурыз мерекесін атап өтуге арналған шағын сәулеттік нысандарды дайындау және орнату жұмыстарына
1 552,8
елді мекенді абаттандыру және көгалдандыруға
6 393,2
Белсенді ұзақ өмір сүру орталығын ашу үшін ғимарат сатып алуға

Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 29.04.2026 № 31/1 (вводится в действие с 01.01.2026).
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
455 128,5
Целевые текущие трансферты
277 960,5
в том числе:
Аппарат акима района (города областного значения)
16 620,0
На проведение взрывных работ в период паводкоопасного периода
16 620,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
94 864,0
На оплату коммунальных услуг и приобретение топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах
53 672,0
На социальное обеспечение лиц с инвалидностью
40 189,0
На социальную поддержку пожилых людей, в том числе:
1 003,0
на возмещение затрат на санаторно-курортное лечение пенсионеров
1 003,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
166 476,5
На текущий ремонт котельных, котельного оборудования и тепловых сетей в с.Балкашино, Сандыктауского района
91 000,0
На средний ремонт водопропускной трубы на км 0,4 автомобильной дороги районного значения автодороге KC-SА-14 "Белгородское-Каменка" расположенного в Каменском сельском округе Сандыктауского района Акмолинской области
75 476,5
Целевые трансферты на развитие
177 168,0
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
177 168,0
На строительство и реконструкцию котельной и тепловых сетей в селе Балкашино
177 168,0
Приложение 6
к решению Сандыктауского районного маслихата
от 19 декабря 2025 года № 27/1
Целевые трансферты бюджетам сельских округов и села Мадениет на 2026 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 29.04.2026 № 31/1 (вводится в действие с 01.01.2026).
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
70 976,1
Целевые текущие трансферты
70 976,1
За счет средств районного бюджета, всего
70 976,1
в том числе:
Балкашинский сельский округ , в том числе:
35 946,0
на работы по восстановлению системы уличного видеонаблюдения
12 000,0
на изготовление и установку малых архитектурных форм для празднования Наурыз
1 552,8
на благоустройство и озеленение населенного пункта
6 393,2
на приобретение здания для открытия Центра активного долголетия