2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 27/1 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 10-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7 – бабының 1 тармағының 3 тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Сандықтау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026–2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 017 726,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 624 748,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 470,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 945,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 371 563,0 мың теңге;
2) шығындар – 2 017 726,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8 029,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 30 275,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 22 246,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 8 029,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 029,0 мың теңге.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте 5 қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтерінің және ауылының бюджеттеріне 6 қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 48 627,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
6. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден жергілікті ЖСТ базасына 36 982,0 мың теңге көлемінде нысаналы трансферттер көзделгенін ескеру.
7. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен жергілікті ЖСТ базасына 99 908 мың теңге көлемінде қосымша енгізілген қаражат көзделгенін ескеру.
8. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық 22 246,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттерді өтеу қарастырылғаны ескерілсін.
9. 2026 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 31 446,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 19 декабря 2025 года № 27/1
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 12 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 7 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сандыктауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 017 726,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 624 748,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17 470,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 945,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 371 563,0 тысячи тенге;
2) затраты – 2 017 726,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 029,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 30 275,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22 246,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 8 029,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 029,0 тысяч тенге.
2. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета, согласно приложению 4 к настоящему решению.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 5 к настоящему решению.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам сельских округов, согласно приложению 6 к настоящему решению.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 48 627,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского и областного бюджетов в местную базу ТОХ в сумме 36 982,0 тысячи тенге.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены дополнительно включенные средства из республиканского бюджета в местную базу ТОХ в сумме 99 908 тысяч тенге.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 22 246,0 тысяч тенге.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 31 446,0 тысяч тенге.

10. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен ауыл бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 248 643,0 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Барақпай ауылдық округіне 15 053,0 мың теңге;
Белгород ауылдық округіне 23 057,0 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 18 499,0 мың теңге;
Васильев ауылдық округіне 13 939,0 мың теңге;
Веселов ауылдық округіне 17 275,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне 3 295,0 мың теңге;
Каменск ауылдық округіне 17 743,0 мың теңге;
Лесной ауылдық округі не 22 748,0 мың теңге;
Мәдениет ауылына 23 833,0 мың теңге;

10. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов и села на 2026 год в сумме 248 643,0 тысячи тенге, в том числе:
Баракпайскому сельскому округу 15 053,0 тысячи тенге;
Белгородскому сельскому округу 23 057,0 тысяч тенге;
Берликскому сельскому округу 18 499,0 тысяч тенге;
Васильевскому сельскому округу 13 939,0 тысяч тенге;
Веселовскому сельскому округу 17 275,0 тысяч тенге;
Жамбыльскому сельскому округу 3 295,0 тысяч тенге;
Каменскому сельскому округу 17 743,0 тысячи тенге;
Лесному сельскому округу 22 748,0 тысяч тенге;
селу Мадениет 23 833,0 тысячи тенге;

44 210,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 210,0
02
Қорғаныс
31 761,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
31 761,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 850,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
23 468,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
443,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 032,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 032,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
2 032,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
283 280,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
282 618,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 692,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
53 672,0
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтік көмек
34 333,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38 609,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
701,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
328,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
51 594,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
58 189,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
500,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

44 210,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
44 210,0
02
Оборона
31 761,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
31 761,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 850,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
23 468,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
443,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 032,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 032,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 032,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
283 280,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
282 618,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44 692,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
53 672,0
005
Государственная адресная социальная помощь
34 333,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38 609,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
701,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
328,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
51 594,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
58 189,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
500,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

662,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
662,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
15 111,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
15 111,0
016
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
595,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
14 516,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
656 562,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
54 902,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 883,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
7 725,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
11 294,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
601 660,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 732,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
382 179,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
71 974,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
16 472,0
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
63 727,0
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
20 000,0
015
Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін сақтауды және оларға қол жетімділікті қамтамасыз ету
15 576,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
77 462,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
11 839,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
11 839,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
65 623,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 300,0
021
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 491,0
039
Ақмола облысының бюджетіне Астана қаласының жасыл желекті аймағын құру үшін мәжбүрлеп оқшаулаған кезде жер пайдаланушылар немесе жер телімдерінің иелеріне шығындарды өтеу

662,0
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
662,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
15 111,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
15 111,0
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
595,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
14 516,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
656 562,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
54 902,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
35 883,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
7 725,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
11 294,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
601 660,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
31 732,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
382 179,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
71 974,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
16 472,0
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
63 727,0
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
20 000,0
015
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
15 576,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
77 462,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
11 839,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
11 839,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
65 623,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
55 300,0
021
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 491,0
039
Возмещение убытков землепользователей или собственникам земельных участков при принудительном отчуждении земельных участков для создания зеленой зоны города Астана