2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 1/40 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7-бабының 1-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1)-тармақшасына, сәйкес Қорғалжын аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 -қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 1 648 402,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 714 371,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 49 520,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 149 643,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 734 868,0 мың теңге;
2) шығындар – 1 648 502,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31 583,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 77 850,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 46 267,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – (-100,0) мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 100,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 31 583,0) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 31 583,0 мың теңге.
қарыздар түсімі – 77 850,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 46 267,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0,0 мың теңге.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте, облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін 321 110,0 мың теңге сомасында бюджеттік субвенцияның көлемі қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте, аудандық бюджеттен, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін 139 539,0 мың теңге сомасында бюджеттік субвенцияның көлемі қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Қорғалжын ауылдық округі – 4 870,0 мың теңге;
Амангелді ауылдық округі – 27 169,0 мың теңге;
Арықты ауылдық округі – 7 442,0 мың теңге;
Қарашалғын ауылдық округі – 32 040,0 мың теңге;
Кеңбидайық ауылдық округі – 18 684,0 мың теңге;
Майшұқыр ауылдық оркугі – 20 375,0 мың теңге;
Қызылсай ауылдық округі – 21 746,0 мың теңге;
Сабынды ауылдық округі – 7 213,0 мың теңге.

О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 19 декабря 2025 года № 1/40
В соответствии с пунктом 1 статьи 7 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Коргалжынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 648 402,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 714 371,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 49 520,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 149 643,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 734 868,0 тысяч тенге;
2) затраты – 1 648 502,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31 583,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 77 850,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 46 267,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – (-100,0) тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 100,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-31 583,0) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 31 583,0 тысяч тенге.
поступление займов – 77 850,0 тысяч тенге;
погашение займов – 46 267,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0,0 тысяч тенге.
2. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрен объем бюджетной субвенций, передаваемый из областного бюджета в районный бюджет в сумме 321 110,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2026 предусмотрен объем бюджетной субвенций, передаваемый из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 139 539,0 тысяч тенге, в том числе:
Коргалжынского сельского округа – 4 870,0 тысяч тенге;
Амангельдинского сельского округа – 27 169,0 тысяч тенге;
Арыктинского сельского округа – 7 442,0 тысяч тенге;
Карашалгинского сельского округа – 32 040,0 тысяч тенге;
Кенбидайкского сельского округа – 18 684,0 тысяч тенге;
Майшукырского сельского округа – 20 375,0 тысяч тенге;
Кызылсайского сельского округа – 21 746,0 тысяч тенге;
Сабындинского сельского округа – 7 213,0 тысяч тенге..

4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттердің көрсетілген сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Нысаналы трансферттер көрсетілген сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.

4. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов и бюджетных кредитов определяется постановлением акимата района.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.

52 416,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
52 416,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
200 975,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
200 975,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
47 923,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 923,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
74 343,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 107,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
391,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
515,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
15 330,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
143 578,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 127,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
108 451,0
02
Қорғаныс
6 424,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 424,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2 086,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3 750,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
588,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
169 459,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
169 459,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 608,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
36 574,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек

52 416,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
52 416,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
200 975,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
200 975,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
47 923,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
47 923,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
74 343,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
58 107,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
391,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
515,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
15 330,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
143 578,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
35 127,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
108 451,0
02
Оборона
6 424,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 424,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2 086,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3 750,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
588,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
169 459,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
169 459,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49 608,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
36 574,0
005
Государственная адресная социальная помощь

9 440,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
28 683,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
318,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
200,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
2 890,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
26 596,0
019
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
13 150,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 500,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
280 000,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
280 000,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
280 000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
368 891,0
470
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі
81 494,0
001
Жергiлiктi деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік оптимизімін қалыптастыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 803,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
19 416,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
7 000,0
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
23 275,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
287 397,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 373,0
004
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
49 822,0
005
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
190 129,0
007
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3 000,0
008
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
13 200,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
873,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары

9 440,0
006
Оказание жилищной помощи
500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
28 683,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
318,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
200,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 890,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
26 596,0
019
Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
13 150,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 500,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
280 000,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
280 000,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
280 000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
368 891,0
470
Отдел внутренней политики и развития языков района (города областного значения)
81 494,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков
31 803,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
19 416,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
7 000,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
23 275,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
287 397,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, физической культуры и спорта
30 373,0
004
Функционирование районных (городских) библиотек
49 822,0
005
Поддержка культурно-досуговой работы
190 129,0
007
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3 000,0
008
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
13 200,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
873,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения