Зеренді ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 38-287 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зеренді ауданының 2026–2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 409 404,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 959 463,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 830,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 095 835,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 337 276,0 мың теңге;
2) шығындар – 10 409 404,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 819 269,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 203 275,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 022 544,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -819 269,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 819 269,0 мың теңге.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аударылғандарды 1 420 295,0 мың теңге көлемінде алып қою көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен 1 199 666,0 мың теңге сомасында ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне және кент бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 2026 жылға арналған аудандық бюджетте қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Ақкөл ауылдық округі – 34 737,0 мың теңге;
Алексеевка кенті – 25 945,0 мың теңге;
Бұлақ ауылдық округі – 61 422,0мың теңге;
Зеренді ауылдық округі – 92 675,0 мың теңге;
Күсеп ауылдық округі – 124 145,0 мың теңге;
Чаглинка ауылдық округі – 94 475,0 мың теңге;
Айдабол ауылы – 48 995,0 мың теңге;
Бәйтерек ауылдық округі – 59 370,0 мың теңге;
Викторовка ауылдық округі – 38 166,0 мың теңге;
Исаковка ауылдық округі – 67 680,0 мың теңге;
Қанай би атындағы ауылдық округі – 45 204,0 мың теңге;
Қызылегіс ауылдық округі – 60 155,0 мың теңге;
Қызылсая ауылдық округі – 26 362,0 мың теңге;
Мәлік Ғабдуллин ауылдық округі – 94 571 мың теңге;
Ортақ ауылдық округі – 27 733,0 мың теңге;

О бюджете Зерендинского района на 2026-2028 годы
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 19 декабря 2025 года № 38-287
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Зерендинского района на 2026–2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 409 404,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 959 463,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 16 830,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 095 835,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 337 276,0 тысяч тенге;
2) затраты – 10 409 404,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 819 269,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 203 275,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 022 544,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -819 269,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 819 269,0 тысяч тенге.
2. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрено изъятие, передаваемое из районного бюджета в сумме 1 420 295,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов, села и бюджету поселка в сумме 1 199 666,0 тысячи тенге, в том числе:
Аккольский сельский округ – 34 737,0 тысяч тенге;
поселок Алексеевка – 25 945,0 тысяч тенге;
Булакский сельский округ – 61422,0 тысяча тенге;
Зерендинский сельский округ – 92 675,0 тысяч тенге;
Кусепский сельский округ – 124 145,0 тысяч тенге;
Чаглинский сельский округ – 94 475,0 тысяч тенге;
село Айдабол – 48 995,0 тысячи тенге;
Байтерекский сельский округ – 59 370,0 тысяч тенге;
Викторовский сельский округ – 38 166,0 тысяч тенге;
Исаковский сельский округ – 67 680,0 тысячи тенге;
сельский округ имени Канай би – 45 204,0 тысячи тенге;
Кызылегисский сельский округ – 60 155,0 тысяч тенге;
Кызылсаянский сельский округ – 26 362,0 тысяч тенге;
сельский округ Малика Габдуллина – 94 571,0 тысяч тенге;
Ортакский сельский округ – 27 733,0 тысяч тенге;

Приречен ауылдық округі – 39 248,0 мың теңге;
Садовый ауылдық округі – 59 314,0 мың теңге;
Сарыөзек ауылдық округі – 53 041,0 мың теңге;
Сәкен Сейфуллин атындағы ауылдық округі – 64 717,0 мың теңге;
Симферополь ауылдық округі – 57 645,0 мың теңге;
Троицк ауылдық округі – 24 066,0 мың теңге.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте 127 656,0 мың теңге сомасында мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023,2024 және 2025 жылдарда бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарыздардың өтеуі көзделгені ескерiлсiн.

Приреченский сельский округ – 39 248,0 тысячи тенге;
Садовый сельский округ – 59 314,0 тысячи тенге;
Сарыозекский сельский округ – 53 041,0 тысяч тенге;
сельский округ имени Сакена Сейфуллина – 64 717,0 тысяч тенге;
Симферопольский сельский округ – 57 645,0 тысяч тенге;
Троицкий сельский округ – 24 066,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрено погашение основного долга по бюджетным кредитам, выделенных в 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024 и 2025 годах для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 127 656,0 тысяч тенге.

5. 2026 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 91 852,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласындағы мамандарға, қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер ескерілсін.

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 91 852,0 тысяч тенге.
6. Учесть специалистам в области социального обеспечения, культуры и спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

124982,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2121,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
500,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
31418,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31418,0
02
Қорғаныс
17067,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17067,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11897,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5170,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7492,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
7492,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7492,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
646985,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
646985,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70907,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
65203,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
44677,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
92429,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1982,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
500,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
38604,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
23268,0
017
Абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектiгі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
147182,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру

124982,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2121,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
500,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
31418,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
31418,0
02
Оборона
17067,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17067,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11897,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуций масштаба района (города областного значения)
5170,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7492,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
7492,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7492,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
646985,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
646985,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
70907,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
65203,0
005
Государственная адресная социальная помощь
44677,0
006
Оказание жилищной помощи
3000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
92429,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1982,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
500,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
38604,0
015
Территориальные центры пенсионеров и лиц с инвалидностью
23268,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
147182,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения

149218,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
75862,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
75862,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
10,0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
10,0
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
73346,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55346,0
011
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
18000,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
115036,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
115036,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
115016,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
10,0
12
Көлiк және коммуникация
450535,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
450535,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
15700,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
54135,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
380700,0
13
Басқалар
92352,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
91852,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
91852,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
500,0
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
500,0
14
Борышқа қызмет көрсету
207948,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
207948,0
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
207948,0
15
Трансферттер
2619961,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2619961,0

149218,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
75862,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
75862,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
10,0
010
Развитие обьектов сельского хозяйства
10,0
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
73346,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
55346,0
011
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
18000,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
115036,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
115036,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
115016,0
015
Капитальные расходы государственного органа
10,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного 9областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
10,0
12
Транспорт и коммуникации
450535,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
450535,0
023
Обеспечение функционирование автомобильных дорог
15700,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
54135,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
380700,0
13
Прочие
92352,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
91852,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
91852,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
500,0
006
Поддержка предпринимательской деятельности
500,0
14
Обслуживание долга
207948,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
207948,0
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
207948,0
15
Трансферты
2619961,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2619961,0

7511790,0
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
610254,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
58568,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
58112,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
456,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
301712,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
301712,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
009
Мемлекеттік ведомстволық бағынысты мекемелер күрделі шығыстары
0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
224442,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88553,0
067
Бөліміне немесе ведомствосына қарасты мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
127603,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
124982,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2121,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
500,0
113
Төменгі деңгейдегі бюджеттерге арналған мақсатты ағымдағы трансферттер
0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
33818,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33818,0
02
Қорғаныс
16403,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16403,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11233,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5170,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7492,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
7492,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7492,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
584847,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
584847,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

7511790,0
01
Государственные услуги общего характера
610254,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
58568,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
58112,0
003
Капитальные расходы государственного органа
456,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
301712,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
301712,0
003
Капитальные расходы государственного органа
0
009
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
224442,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
88553,0
067
Капитальные расходы подведомственных учреждений и организаций
0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
127603,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
124982,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2121,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
500,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
33818,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
33818,0
02
Оборона
16403,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16403,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11233,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуций масштаба района (города областного значения)
5170,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7492,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
7492,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7492,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
584847,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
584847,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

70907,0
004
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, ауылдық жерлерде денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға отын сатып алуға әлеуметтік көмек көрсету
9732,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
55000,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
120000,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1982,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
500,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
27398,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
23268,0
017
Абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектiгі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
35555,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау іс-шараларын жүзеге асыру
106596,0
019
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызмет көрсету жағдайында арнайы әлеуметтік қызметтерді көрсету
128909,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
658700,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
477900,0
012
Су жабдықтау және су ағызу жүйесінің жұмыс істеуі
127900,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
350000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
180800,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) абаттандыру
5000,0
005
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
0
058
Ауылдық елді мекендерде су жабдықтау және су ағызу жүйесін дамыту
175800,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алу
0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1909978,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
1377825,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28549,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
1207349,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
116477,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту

70907,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9732,0
005
Государственная адресная социальная помощь
55000,0
006
Оказание жилищной помощи
5000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
120000,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1982,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
500,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
27398,0
015
Территориальные центры пенсионеров и лиц с инвалидностью
23268,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
35555,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
106596,0
019
Предоставление специальных социальных услуг, в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
128909,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
658700,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
477900,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
127900,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
350000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
180800,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
5000,0
005
Развитие коммунального хозяйства
0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
175800,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1909978,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
1377825,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
28549,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
1207349,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
116477,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана

25450,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
107994,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58487,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
27100,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
22407,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
64507,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49207,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
6800,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
8500,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
359652,0
011
Мәдениет объектілерін дамыту
339652,0
075
Байланыс желілерін салу
20000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
210746,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
150000,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
150000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0
010
Ауыл шаруашылығы нысандарын дамыту
0
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
60746,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57746,0
011
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3000,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
60839,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
60839,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
60829,0
015
Мемлекеттік органның капиталдық шығындары
10,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
0
12
Көлiк және коммуникация
69835,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

25450,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
107994,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
58487,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
27100,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
22407,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
64507,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
49207,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
6800,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
8500,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
359652,0
011
Развитие обьектов культуры
339652,0
075
Строительство сетей связи
20000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
210746,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
150000,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
150000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0
010
Развитие обьектов сельского хозяйства
0
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
60746,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
57746,0
011
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
3000,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
60839,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
60839,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
60829,0
015
Капитальные расходы государственного органа
10,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
0
12
Транспорт и коммуникации
69835,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

111627,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына бюджет қаражаты есебінен коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге және отын сатып алуға берілген ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
55471,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге қарт адамдарға әлеуметтік қолдау көрсетуге берілген ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
6287,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
200000,0
Зеренді ауданы, Ақкөл ауылдық округі аудандық маңызы бар "Нұр-Сұлтан-Петропавл, Көкшетау-Молодежное арқылы" ұзындығы 12 шақырым, жолды орташа жөндеу
200000,0
Бюджеттік кредиттер
1433767,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1433767,0
Республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу
203275,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024 және 2025 жылдарда бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарыздарды өтеу сомаларын бөлу
127656,0
Жергілікті атқарушы органның республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттері бойынша, сондай-ақ мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша борышын өтеу
894888,0
Бюджеттік кредиттер және ішкі қарыздар бойынша сыйақылардың сомаларын бөлу

111627,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
55471,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на социальную поддержку пожилых людей
6287,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
200000,0
Средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Нур-Султан-Петропавловск, через Кокшетау-Молодежное" протяженностью 12 километров, Аккольского сельского округа Зерендинского района
200000,0
Бюджетные кредиты
1433767,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1433767,0
Распределение сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов
203275,0
Распределение сумм погашения основного долга по бюджетным кредитам, выделенных в 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024 и 2025 годах для реализации мер социальной поддержки специалистов
127656,0
Погашение долга местного исполнительного органа по бюджетным кредитам из республиканского бюджета,
а также по государственным эмиссионным ценным бумагам
894888,0
Распределение сумм вознаграждений по бюджетным кредитам и внутренним займам

207948
Мамандарды әлеуметтік қолдау көрсету бойынша шараларын іске асыру үшін
1891,0
Жұмыспен қамту Жол картасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға
36891,0
Тұрғын үй сатып алуға
169166,0
Зеренді аудандық мәслихатының
2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 38-287 шешіміне
5-қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру

207948
На реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов
1891,0
На реализацию мероприятий в рамках Дорожной карты занятости
36891,0
На приобретение жилья
169166,0
Приложение 5
к решению Зерендинского районного маслихата
от 19 декабря 2025 года № 38-287
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2026 год
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь