Зеренді аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 26-185 "Зеренді ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 маусымдағы № 31-234 шешімі
Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зеренді аудандық мәслихатының "Зеренді ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 26-185 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Зеренді ауданының 2025–2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 836 079,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 030 489,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 166,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 273 889,6 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 515 534,5 мың теңге;
2) шығындар – 9 153 176,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 109 289,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 226 090,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 116 800,6 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -426 386,7 мың теңге;

О внесении изменений в решение Зерендинского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 26-185 "О бюджете Зерендинского района на 2025-2027 годы"
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 30 июня 2025 года № 31-234
Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зерендинского районного маслихата "О бюджете Зерендинского района на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 26-185 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Зерендинского района на 2025–2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 836 079,1 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 030 489,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 16 166,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 273 889,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 515 534,5 тысячи тенге;
2) затраты – 9 153 176,4 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 109 289,4 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 226 090,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 116 800,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -426 386,7 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 426 386,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 қосымшасы осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Р.Ғабдуллина
Зеренді аудандық мәслихатының
2025 жылғы 30 маусымдағы
№ 31-234 шешіміне
1-қосымша
Зеренді аудандық мәслихатының

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 426 386,7 тысяч тенге.";
приложение 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Р.Габдуллина
Приложение 1 к решению
Зерендинского районного
маслихата
от 30 июня 2025 года
№ 31-234
Приложение 1 к решению
Зерендинского районного
маслихата

9153176,4
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
2185440,4
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
53765,2
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
53105,5
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
659,7
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
496815,4
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
291038,9
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
195803,8
009
Мемлекеттік ведомстволық бағынысты мекемелер күрделі шығыстары
0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
9972,7
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1477141,1
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
162080,4
067
Ведомстволық бағынысты мекемелер күрделі шығыстары
806737,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
508323,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
121686,7
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
118404,4
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1600,3
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
500,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1182,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
36032,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36032,0
02
Қорғаныс
18334,7
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
18334,7
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9278,4
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7446,6
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1609,7
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5496,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

9153176,4
01
Государственные услуги общего характера
2185440,4
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
53765,2
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
53105,5
003
Капитальные расходы государственного органа
659,7
122
Аппарат акима района (города областного значения)
496815,4
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
291038,9
003
Капитальные расходы государственного органа
195803,8
009
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
9972,7
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1477141,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
162080,4
067
Капитальные расходы подведомственных учреждений и организаций
806737,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
508323,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
121686,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
118404,4
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1600,3
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
500,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1182,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
36032,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
36032,0
02
Оборона
18334,7
122
Аппарат акима района (города областного значения)
18334,7
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9278,4
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуций масштаба района (города областного значения)
7446,6
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1609,7
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5496,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

5496,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
5496,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
886760,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
886760,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69606,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
91714,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
101669,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
200,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
239314,6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1697,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
500,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
166577,3
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
24216,0
017
Абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектiгі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
148712,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
20800,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
21754,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1893745,1
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
233340,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
2560,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
226850,0
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газдандыру жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
3930,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1660405,1
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
4500,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1500,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1647405,1
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу

5496,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5496,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
886760,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
886760,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
69606,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
91714,0
005
Государственная адресная социальная помощь
101669,0
006
Оказание жилищной помощи
200,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
239314,6
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1697,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
500,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
166577,3
015
Территориальные центры пенсионеров и лиц с инвалидностью
24216,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
148712,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
20800,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
21754,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1893745,1
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
233340,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
2560,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
226850,0
027
Организация эксплуатации сетей газафикации находящихся в коммунальной собственности районов(городов областного значения)
3930,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1660405,1
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
4500,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1500,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1647405,1
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда

7000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
907980,1
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
700036,2
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21186,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
533713,5
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
120829,3
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
24307,4
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
127550,5
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79403,5
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
24622,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
23525,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
80393,4
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49793,6
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
13600,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
16999,8
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
221166,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
151035,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
151035,0
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
70131,4
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54131,4
6
011
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
16000,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
79468,6
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
79468,6
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
43866,9
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

7000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
907980,1
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
700036,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
21186,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
533713,5
006
Функционирование районных (городских) библиотек
120829,3
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
24307,4
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
127550,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
79403,5
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
24622,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
23525,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
80393,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
49793,6
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
13600,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
16999,8
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
221166,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
151035,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
151035,0
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
70131,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
54131,4
011
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
16000,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
79468,6
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
79468,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
43866,9
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного 9областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
116800,6
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
116800,6
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
317097,3
01
Бюджет қаражатының қалдықтары
317097,3
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
317097,3
Зеренді аудандық мәслихатының
2025 жылғы 30 маусымдағы
№ 31-234 шешіміне
2-қосымша
Зеренді аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 26-185 шешіміне
4-қосымша
2025 жылға арналған республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер
Атауы
Сома
мың тенге
1
2
Барлығы
1523710,6
Нысаналы трансферттер
1523710,6
оның ішінде:
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1050044,0
Қарауыл Қанай би ауылында су құбыры мен тарату желілерін салу
250000,0
Садовое ауылында су құбыры желілерін салу
200000,0
Қонысбай ауылының су құбыры желілері мен су құбыры құрылыстарын қайта жаңарту
100000,0
Жылымды ауылында су құбыры мен су тарту желілерін салу
150000,0
Көктерек ауылында су құбыры мен су тарту желілерін салу
0
Ақадыр ауылында су құбыры мен су тарту желілерін салу
150044,0
Гранитное кентіндегі кәріз желілерін қайта жаңарту
0
Бірлестік кентіндегі су құбыры желілерін қайта жаңарту
0
Зеренді ауылында тарихи-өлкетану мұражайын салу
200000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
93746,0
Қазақстан Республикасында мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
25827,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
67919,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
3600,0
Бюджеттік кредиттер
379920,6
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
379920,6
Республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу
226090,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022,2023 және 2024 жылдарда бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарыздарды өтеу сомаларын бөлу
116800,6
Бюджеттік кредиттер және ішкі қарыздар бойынша сыйақылардың сомаларын бөлу

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
116800,6
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
116800,6
8
Используемые остатки бюджетных средств
317097,3
01
Остатки бюджетных средств
317097,3
1
Свободные остатки бюджетных средств
317097,3
Приложение 2 к решению
Зерендинского районного
маслихата
от 30 июня 2025 года
№ 31-234
Приложение 4 к решению
Зерендинского районного
маслихата
от 26 декабря 2024 года
№ 26-185
Целевые трансфертв и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2025 год
Наименование
Сумма
тысяч тенге
1
2
Всего
1523710,6
Целевые трансферты
1523710,6
в том числе:
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1050044,0
Строительство водовода и разводящих сетей в селе Карауыл Канай бия
250000,0
Строительство водопроводных сетей в селе Садовое
200000,0
Реконструкция сетей водопровода и водопроводных сооружений села Конысбай
100000,0
Строительство водовода и водозаборных сетей в селе Жылымды
150000,0
Строительство водовода и водозаборных сетей в селе Коктерек
0
Строительство водовода и водозаборных сетей в селе Акадыр
150044,0
Реконструкция сетей канализации в поселке Гранитное
0
Реконструкция водопроводных сетей в поселке Бирлестик
0
Строительство историко-краеведческого музея в селе Зеренда
200000,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
93746,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
25827,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на выплату государственной адресной социальной помощи
67919,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
3600,0
Бюджетные кредиты
379920,6
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
379920,6
Распределение сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов
226090,0
Распределение сумм погашения основного долга по бюджетным кредитам, выделенных в 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022,2023 и 2024 годах для реализации мер социальной поддержки специалистов
116800,6
Распределение сумм вознаграждений по бюджетным кредитам и внутренним займам

37030,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау көрсету бойынша шараларын іске асыру үшін
112,0
Жұмыспен қамту Жол картасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға
36892,0
Тұрғын үй сатып алуға
26,0
Зеренді аудандық мәслихатының
2025 жылғы 30 маусымдағы
№ 31-234 шешіміне
3-қосымша
Зеренді аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 26-185 шешіміне
5-қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
2214514,0
Нысаналы трансферттер
2214514,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

37030,0
На реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов
112,0
На реализацию мероприятий в рамках Дорожной карты занятости
36892,0
На приобретение жилья
26,0
Приложение 3 к решению
Зерендинского районного
маслихата
от 30 июня 2025 года
№ 31-234
Приложение 5 к решению
Зерендинского районного
маслихата
от 26 декабря 2024 года
№ 26-185
Целевые трансферты из областного бюджета на 2025 год
Наименование
Сумма
тысяч тенге
1
2
Всего
2214514,0
Целевые трансферты
2214514,0
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

1386666,6
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
649929,6
Зеренді ауданының 10-нан 24-ші шақырымға дейін аралығындағы "Көкшетау-Рузаевка" - Жылымды-Ақан-Уголки-Баратай" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеу
399929,6
Зеренді ауданының 14-ден 28-ші шақырымға дейін аралығындағы KC-ZR-21 "Көкшетау-Атбасар" - Кошкарбай-Троицкое-Карсак-Ульгули аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеу
200000,0
Зеренді ауданы, Ақкөл ауылдық округі аудандық маңызы бар "Нұр-Сұлтан-Петропавл, Көкшетау-Молодежное арқылы" ұзындығы 12 шақырым, жолды орташа жөндеу
50000,0
"Зеренді-Сервис" Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынның материалдық-техникалық базасын бекіту
736737,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
286039,2
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты үкіметтік емес ұйымдарда орналастыруға облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
21754,0
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қамсыздандыруға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
92330,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге ауылдық жерде тұратын педагогтар үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу.
81982,2
Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмекке облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
4364,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
26000,0
Отбасыларды қолдау орталықтарын құруға және ұстауға
20800,0
Қарттарды әлеуметтік қолдауға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
38809,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
541808,2
Зеренді ауданының Зеренді ауылында Садовая көшесі 9 Б бойынша 45 пәтерлі тұрғын үйдің құрылысы (байлау). 1-Позиция.
1000,0
Гранитное кентіндегі кәріз желілерін қайта жаңарту
5765,0
Бірлестік кентіндегі су құбыры желілерін қайта жаңарту
9000,0
Сейфуллин ауылда су құбыры мен тарату желілерін салу
117694,0
Ақадыр ауылында су құбыры мен су тарту желілерін салу
21944,4
Жылымды ауылында су құбыры мен су тарту желілерін салу

1386666,6
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
649929,6
Средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Кокшетау-Рузаевка"-Жылымды-Акан-Уголки-Баратай" с 10 по 24 километр Зерендинского района
399929,6
Средний ремонт автомобильной дороги районного значения КС-ZR-21"Кокшетау-Атбасар"-Кошкарбай-Троицкое-Карсак-Ульгули" с 14 по 28 километр Зерендинского района
200000,0
Средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Нур-Султан-Петропавловск, через Кокшетау-Молодежное" протяженностью 12 километров, Аккольского сельского округа Зерендинского района
50000,0
Укрепление материально-технической базы государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Зеренда-Сервис"
736737,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
286039,2
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
21754,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на социальное обеспечение лиц с инвалидностью
92330,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности.
81982,2
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на социальную помощь отдельным категориям граждан
4364,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на выплату государственной адресной социальной помощи
26000,0
На создание и содержание центров по поддержке семей
20800,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на социальную поддержку пожилых людей
38809,0
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
541808,2
Строительство 45-ти квартирного жилого дома по улице Садовая 9 Б в селе Зеренда Зерендинского района (привязка). Позиция 1.
1000,0
Реконструкция сетей канализации в поселке Гранитное
5765,0
Реконструкция водопроводных сетей в поселке Бирлестик
9000,0
Строительство водовода и разводящих сетей в селе Сейфуллина
117694,0
Строительство водовода и водозаборных сетей в селе Акадыр
21944,4
Строительство водовода и водозаборных сетей в селе Жылымды