Жарқайың аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 8С-42/2 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 2025 жылғы 28 ақпандағы № 8С-46/3 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Жарқайың аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жарқайың аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 8С-42/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған аудандық бюджет келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 3 437 688,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 850 510,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 16 179,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 42 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 2 528 499,7 мың теңге;
2) шығындар - 3 343 073,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 4 708,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 7 864,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 3 156,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 89 907,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - (- 89 907,5) мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің шешімнің сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Жаркаинского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 8С-42/2 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 28 февраля 2025 года № 8С-46/3
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жаркаинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жаркаинского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 23 декабря 2024 года № 8С-42/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 3 437 688,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 850 510,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 16 179,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 42 500,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 2 528 499,7 тысяч тенге;
2) затраты - 3 343 073,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 4 708,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 7 864,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 3 156,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 89 907,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - (-89 907,5) тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

1191122,6
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
50501,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
50501,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
460236,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
198820,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
261416,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
98845,6
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
94796,6
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
700,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
500,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2849,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
525887,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34881,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
16220,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
474786,0
454
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
55653,0
001
Кәсіпкерлік пен ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55653,0
02
Қорғаныс
38031,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
38031,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6993,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
30155,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
883,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
417356,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
417356,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68724,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

1191122,6
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
50501,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
50501,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
460236,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
198820,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
261416,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
98845,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
94796,6
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
700,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
500,0
015
Капитальные расходы государственного органа
2849,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
525887,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
34881,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
16220,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
474786,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
55653,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
55653,0
02
Оборона
38031,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
38031,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6993,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
30155,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
883,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
417356,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
417356,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
68724,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

12681,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
54893,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
763,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
105972,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1274,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
650,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
74365,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
33778,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2321,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
61935,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
734266,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
499890,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
115888,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
384002,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
234376,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
7376,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
12000,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
215000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
448119,6
455
Облыстық (облыстық маңызы бар қала) мәдениет және тілдерді дамыту басқармасы
299731,6
001
Тіл мен мәдениетті дамыту саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19077,0
003
Мәдени және бос уақытты өткізуге қолдау көрсету
156253,6
006
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
98504,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа тілдерін дамыту
25897,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
122333,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33084,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
66695,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру

12681,0
005
Государственная адресная социальная помощь
54893,0
006
Оказание жилищной помощи
763,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
105972,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1274,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
650,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
74365,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
33778,0
021
Капитальные расходы государственного органа
2321,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
61935,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
734266,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
499890,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
115888,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
384002,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
234376,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
7376,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
12000,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
215000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
448119,6
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
299731,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
19077,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
156253,6
006
Функционирование районных (городских) библиотек
98504,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
25897,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
122333,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
33084,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
66695,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики

22554,0
465
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) дене шынықтыру және спорт бөлімі
26055,0
001
Дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12311,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
3400,0
007
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудандық (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін облыстық спартакиадаларға дайындау және қатысу
10344,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
2000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2000,0
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
2000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
31994,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
6898,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
6898,0
463
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) жер қатынастары бөлімі
25096,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25096,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
39321,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
39321,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28575,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
10746,0
12
Көлiк және коммуникация
15000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
15000,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
15000,0
13
Басқалар
18178,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
18178,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
18178,0
14
Борышқа қызмет көрсету
38864,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
38864,0
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
38864,0
15
Трансферттер
368821,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі

22554,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
26055,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
12311,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3400,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
10344,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
2000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2000,0
019
Развитие теплоэнергетической системы
2000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
31994,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
6898,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
6898,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
25096,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
25096,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
39321,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
39321,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
28575,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
10746,0
12
Транспорт и коммуникации
15000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
15000,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
15000,0
13
Прочие
18178,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
18178,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
18178,0
14
Обслуживание долга
38864,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
38864,0
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
38864,0
15
Трансферты
368821,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)