Есіл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы №8С-31/2 "2025-2027 жылдарға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер еңгізу туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 27 қарашадағы № 8С-40/2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 96 бабының 3 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Есіл аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттері туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-31/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақтың:
1) 2),5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 327405,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 229453 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер -5040 мың теңге
трансферттердің түсімдері – 92911,1 мың теңге;
2) шығындар – 375128 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-47722,9) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 47722,9 мың теңге".
4 тармақтың:
1), 2), 5), 6)тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 29392 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14126 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 15266,0 мың теңге;
"2) шығындар – 32591,2 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-3199,2) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3199,2 мың теңге".
6 тармақтың:
1), 2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 32093 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15322 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 16771 мың теңге;
"2) шығындар – 32713,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-620,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 620,8 мың теңге".
7 тармақтың:
1), 2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 23601 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9393 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 138 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 14070 мың теңге;
"2) шығындар – 44958,5 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-21357,5) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 21357,5 мың теңге".
10 тармақтың:
1), 2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 61434 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14262 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 471 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 46701 мың теңге;

О внесений изменений в решение Есильского районного маслихата от 25 декабря 2024 года №8С-31/2 "О бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 27 ноября 2025 года № 8С-40/2
В соответствии с пунктом 3 статьи 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Есильского районного маслихата "О бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года №8С-31/2 следующие изменения:
в пункте 1:
подпункты 1) 2), 5), 6)изложить в новой редакции:
"1) доходы – 327405,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 229453 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 1 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5040 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 92911,1 тысячи тенге;
2) затраты – 375128 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета –(- 47722,9) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 47722,9 тысяч тенге".
в пункте 4:
подпункты 1), 2), 5), 6)изложить в новой редакции:
"1) доходы – 29392 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14126 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15266,0 тысяч тенге;
2) затраты – 32591,2 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-3199,2) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3199,2 тысячи тенге".
в пункте 6:
подпункты 1), 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
"1) доходы – 32093 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15322 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 16771 тысяча тенге;
2) затраты –32713,8 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-620,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджет – 620,8 тысяч тенге".
в пункте 7:
подпункты 1), 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
"1) доходы – 23601 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9393 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 138 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14070 тысяч тенге;
2) затраты – 44958,5 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-21357,5) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 21357,5 тысяч тенге".
в пункте 10:
подпункты 1), 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
"1) доходы – 61434 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14262 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 471 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 46701 тысяча тенге;

2) шығындар – 68213,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –(-6779,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6779,8 мың теңге.
12 тармақтың:
1), 2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 26947 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5392 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 21555 мың теңге;
2) шығындар – 31676,1 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-4729,1) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4729,1 мың теңге".
13 тармақтың:
1), 2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 49620 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 16474 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 33146 мың теңге;
"2) шығындар – 50357 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-737) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 737 мың теңге".
15 тармақтың:
1), 2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 24613,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8225 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 16388,1 мың теңге;
"2) шығындар – 24848,9 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –(-235,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 235,8 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1,10,16,19,28,34,37,43 қосымшалары осы шешімнің 1,2,3,4,5,6,7,8 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Есіл аудандық мәслихатының төрайымы А.Әділбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Есіл ауданының әкімі С.Балжанов
2025 жылғы 27 қараша
Есіл аудандық мәслихатының
2025 жылғы 27 қарашадағы
№ 8С-40/2 шешіміне
1 қосымша
Есіл аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 8С-31/2 шешіміне
1 қосымша
2025 жылға арналған Есіл қаласының бюджеті
Санаты
Сома
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

2) затраты – 68213,8 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-6779,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6779,8 тысяч тенге".
в пункте 12:
подпункты 1), 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
"1) доходы – 26947 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5392 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 21555 тысяч тенге;
2) затраты – 31676,1 тысяча тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-4729,1) тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4729,1 тысяча тенге".
в пункте 13:
подпункты 1), 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
1) доходы – 49620 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16474 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33146 тысяч тенге;
2) затраты – 50357 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-737) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 737 тысяч тенге".
в пункте 15:
подпункты 1), 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
"1) доходы – 24613,1 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8225 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 16388,1 тысяча тенге;
2) затраты – 24848,9 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-235,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 235,8 тысяч тенге".
Приложение 1, 10, 16, 19, 28, 34, 37, 43 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Есильского районного маслихата А. Адильбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Есильского района
_________________С. Балжанов
27 ноября 2025 года
Приложение 1
к решению Есильского
районного маслихата
от 27 ноября 2025 года №8С-40/2
Приложение 1
к решению Есильского
районного маслихата
от 25 декабря 2024 года №8С-31/2
Бюджет города Есиль на 2025 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. ДОХОДЫ